Spring Flower

Značka:

Creed

Rok:

1996

Složení (ověřené)

broskev, meruňka, meloun, jablko, zelené tóny, jasmínrůže

Kategorie:

květinová

od 183 Kč
od 161 Kč
od 3140 Kč
  • 15.08.14

Krásnoočko Audrey Hepburn si své vůně velmi hlídala :-) S ohledem na ni vytáhla firma Creed Spring Flower až v roce 1996. Tedy tři roky od jejího úmrtí, aby konečně spatřila světlo světa.

Tohle růžové razítko mě svoji originalitou rozhodně nezklamalo.

Jedná se o vůni ovocně-květinovou, kde určitě ucítíte broskev. Meloun tomu přidává ten typický starý tón, který také znáte z vůně Le Parfum de Thérèse od FM. Není to nic svěžího. Vše podkreslují zelené tóny. Po pár minutách se mi tam koulí i nějaké to dobré jablíčko. A vůně je uhlazenější. Má šmrnc!

Na jaro a do chladnějšího léta fakt prima kup. Ale zkoušejte. Nesedne každému. Není to prvoplánová líbivka. A to se mi na ni líbí! Nechce se zavděčit každému :-D

Nahlásit
  • 24.06.12

Příběh Spring Flower je poměrně známý. Vůně byla (stejně jako L'Interdit) vytvořena pro Audrey Hepburn.

Narodila se už v roce 1951 jako „signature fragrance“ Audrey Hepburn. Hepburnová údajně chtěla od Creed vytvořit jedinečnou vůni, kterou by měla ona jako jediná a která by byla veselá a hravá.
Přesný postup výroby této vůně byl uložen v trezoru Creed, než byla v roce 1996 (3 roky po její smrti) zahájena výroba pro veřejnost.

Zajímavostí je, že tato vůně je nejvíce padělanou vůní vůbec, prodejní kanály jsou pod kontrolou a tak, pokud chcete skutečně originál, nevyplatí se šetřit nákupem přes internet. Jediným spolehlivým zdrojem jsou přímo butiky nebo oficiální stránky Creed. Doufám tedy, že můj vzoreček pochází z pravého flakónu…

Neznám vůně od Creed, ale kdybych si musela tipnout, řekla bych, že můj vzorek originálem nebude a nebo bude trochu starší. Počátek skutečně trochu čpí kyselostí, ale usadí se a potom se začnou objevovat ovocně vodní tóny, lehce smíchané s květinami. Poměrně znatelná je meruňka, jablko a jasmín. Je to svěží, lehké a vpravdě jarní. Není to nic složitého, naopak, vysloveně líbivá (v tom dobré slova smyslu) vůně. Jisté styčné plochy s L'Interditem tam nacházím především v jisté „křišťálovosti jasmínu“. Květinové tóny nakonec převládají a jsou osvěžující, až skoro „čisté“.

Nemyslím, že by oslnila svou originalitou, je milá, příjemná, ženská.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Creed Spring Flower

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně

Hodnocení parfému Creed Spring Flower

Líbí se mi (15) 54%
 
Neutrální (6) 21%
 
Nelíbí se (7) 25%

Hodnocení odbornice

  • 26.09.07

V polovině 80. let byla tato vůně vytvořena pro herečku Audrey Hepburnovou a na trh se dostala v roce 1996, tři roky po její smrti. Creed patří mezi značky, které stojí mimo hlavní proud - nenajdete ji běžně v každé parfumerii, používá při vytváření vůní co nejvíc přírodních esencí (ne syntetické náhražky) a je drahá. V případě Spring Flower...

číst více

Reklama


Reklama