Tabu

Značka:

Dana

Rok:

1932

Složení (ověřené)

HLAVA: bergamot, pomerančový květ, bazalka
SRDCE: karafiát, orientální růže, jasmín, hřebíček

ZÁKLAD: pačuli, ambra, pižmo, větvičník, vanilka

od 313 Kč
od 383 Kč
  • 29.07.13

EDT: ano ano, indický krámek, i má láska. Tabu je 100% vůně Sanu Babu - santal s takovou tou sladce dirty ambrovou příchutí, benzoinem (voní trochu jako Cola) a malou dávkou dobře promíseného koření (hřebíček, šafrán, skořice koriandr) a sametového cibetu (vůbec není živočišný).
Nevoní to nijak luxusně, ale to se po etno zboží z Indie a Nepálu ani nevyžaduje, tam se, co se vůně týče, cení právě ta specifická „santalovost“.
Vůně je celkem lineární, pro mnohé tím určitě může být po chvíli nudná nebo otravná.
Ani jsem nevěděla o existenci EDT, můžete prosím někdo porovnat s kolínskou?

Nahlásit
  • 11.11.09

Dorazilo půl malého flakonku koupeného tady na fóru naslepo. Přestože jsem na sobě od rána měla JPG 2, stříkla jsem si Tabu na ruku a hned mi bylo jasné, že tenhle nákup byl beze zbytku vydařený. Indický krámek, má láska. V šeru na policích leží santalová mýdla v trochu pokřivených krabičkách se špatným soutiskem, o kousek dál stojí malinkaté lahvičky ze špatného skla s olejíčky s vymáčeným hřebíčkem, novým kořením, ambrou, karafiátem, růží a řadou dalšího záhadného koření a květin, v koši se vrší pytlíčky s voňavým kořením a na to všechno shlíží z polic dřevění sloni, fantastičtí bohové a mnohoruké bohyně hinduistického nebe, za ta léta, co tu stojí, už provonění jedinečnou, sladce kořeněnou a lehounce nahořklou vůní, kterou můžete použít stejně dobře na sebe, jako do jídla. Procházíte, prohlížíte, hlava se vám motá do lehounkých pestrobarevných šátků, nemůžete odolat kráse bronzových náramků, náhrdelníků, prstenů, konvic, tácků, talířů. Taky máte rádi tuhle zašlou nádheru? Tabu, která letos slaví úctyhodných 77 let, vás tam zavede, kdykoli si budete přát.
A mimochodem, s JPG 2 si vůbec nevadila. I on, proti Tabu mladíček, je totiž sladký, vanilkový, ambrový.

Nahlásit

Hodnocení parfému Dana Tabu

Líbí se mi (37) 77%
 
Neutrální (7) 15%
 
Nelíbí se (4) 8%

Reklama


Reklama