David Yurman David Yurman Eau de Parfum
 

David Yurman Eau de Parfum

Značka:

David Yurman

Rok:

2008

Složení (neověřené)

HLAVA: mandarinka, zelené listy, černý rybíz

SRDCE: pivoňka, leknín, turecká růže
ZÁKLAD: pačuli, exotická dřeva, pižmo

  • 15.07.14

Jedná se o vůbec první vůni této značky, která se zaměřuje na výrobu šperků. Parfémovou historii tedy bohatou nemá, For woman spatřila světlo světa v roce 2008 a tak vplula do doby, kdy silné vůně osmdesátých a devadesátých let už nebyly in, a tato prvotina tomu i odpovídá, kvalitativně ale patří do vyšší ligy. Rovnou musím říct, že výdrž je žalostná, po hodině ani stopa, ale ta hodina je příjemně strávený čas ve společnosti neangelovského sterilního pačuli obaleného v divokých růžích a vodním leknínu a lotosu. Flakón, který klame tělem a ve kterém bych očekávala hutnou zlatou medovou náplň, se drží špatně, do ruky je široký. Autorem vůně je Harry Fremont, stačí se porozhlédnout a je jasné, že jeho díla jsou světlá a vzdušná, lehká, a značky, pro něž navrhuje, nejsou nijak oslnivé. Přesto je For woman docela podařená, univerzální a dá se pokládat i za elegantní. Rybíz je zastoupený jak kyselejším červeným, tak i sladším černým, v úvodní kombinaci s pačuli je znát menší ulepenost, jakmile ustoupí a vyční pačuli, tehdy se v ní cítím docela příjemně, ale za luxusní jí mít nemůžu, to opravdu ne. I další vůně značky David Yurman jsou dílem Harryho Fremonta.

Nahlásit
  • 10.07.14

Výrazná a hustá, ale osvěžující až jiskřivá vůně mandarinky, ve které se lze koupat. Voní ovocem ještě zrajícím na stromě, zastíněným tmavě zelenými listy. Mandarinkou trochu nedozrálou, která ale pod horkým sluncem rychle dozrává. Pak už doslova cítím její chuť. Zralou, šťavnatou a příjemně sladkokyselou.
Později se přidává pivoňka s růží-možná světlerůžová pivoňka, která sama o sobě voní jako svěží růže po ránu, ještě orosená. Svěžest je podpořená i nádechem leknínu.
Konec neumím konkrétně popsat, ale je to moc příjemná konečná fáze kvalitních parfémů. Mix pižma, dřev a pačuli se stále přítomnou svěžestí mandarinky.
Vůně jde ve všech momentech hodně do prostoru a je velmi luxusní.
Zdá se být letní až podzimní (ale v zimě a na jaře jsem ještě neměla možnost ji zkusit).

Nahlásit

Hodnocení parfému David Yurman David Yurman Eau de Parfum

Líbí se mi (8) 80%
 
Neutrální (2) 20%
 
Nelíbí se (0) 0%

Reklama


Reklama