Dior Addict
 

Addict

Značka:

Dior

Rok:

2002

Složení (ověřené)

HLAVA: květ albízie, mandarinkový list
SRDCE: květ kaktusu ‚Královna noci‘, bulharská růže, pomerančový květ

ZÁKLAD: čistá burbonská vanilka, mysorský santal, tonka

Kategorie:

orientální

od 1239 Kč
  • 18.11.14

Vanilinový cukr! Trochu vnímám podobnost hlavy s Lolita Lempicka „L“, která je téměř neměnná po celou dobu. Addict v sobě ale neskrývá ani náznak skořice, jako u je to u L.
Vůně je to příjemná, ale po půl hodině mi neskutečně začala lézt na nervy. Pořád jsem ji cítila, jako by se ji nedalo uniknout a chvilku myslet na něco jiného, než na ten odér okolo.

Nahlásit
  • 26.09.12

První, co se mi zjevilo před očima byly Vánoce - skořice, vanilka, hřebíček, svařák…a taky pozor „hašlerky“, nebo „slávie“ prostě takové ty staré „socíkovské“ mentolové bonbóny. Vůně mentolových bonbonů vyprchá, zůstane vanilka, skořice a hřebíček…úplný závěr je čistá vanilka a santal. Vůně mi velmi připomíná starou Venice od Yves Rocher, kterou jsem dostala snad v r. 1991 a bohužel už se nevyrábí. Tehdy mi bylo sice 18 let, ale zdatně jsem se jí polévala a budila tím rozruch.
Takže závěr: silná, intenzivní, luxusní, smyslná, gurmánská, kořeněná vůně vhodná pro slavnostní příležitosti či za účelem svádění objektu zájmu. Nedoporučuji na běžné denní nošení a už vůbec ne v létě.

Nahlásit
  • 16.07.12

Tento parfém jsem si pořídila na základě toho jak voněla kolegyně. V ten moment jsem se do něj zamilovala. Toto není vůně pro masy, kdo nemá příliš zkušeností s parfémy - nedoporučovala bych…Voní hodně výrazně - sladko - květinovo - možná trochu citrusů ale ty zůstávají v pozadí. Určitě to není vůně masy - na mě se trošku rozloží do orientální vůně - na různé příležitosti ideální - určitě nesplynete s davem.

Nahlásit
  • 14.05.10

Dámský budoár - na stole kytice uvadajících růží, kouřící santalová tyčinka, vanilkový pudink posypaný skořicí a čokoládou. A po několika hodinách skořice - silná, nesladká, podobná jako v Organze Indecence.

Nahlásit
  • 22.06.09

ADDICT
…forever…

Nahlásit

Vlastnosti vůně Dior Addict

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Dior Addict

Líbí se mi (519) 78%
 
Neutrální (88) 13%
 
Nelíbí se (59) 9%

Hodnocení odbornice

  • 16.11.04

První závan je velmi neotřelá, nasládle kořeněná vůně, styl „vánoční koření“. Z dálky jako bych v ní cítila i větrové bonbóny (spíš staré dobré přiměřeně mátové bonbóny s trochou lékořice než ty podpalovače, co se prodávají dneska). Můj mozek si u toho vzpomněl na kořeněné vůně ve stylu Very Irresistible nebo L'Or de Torrente , ale podoba je...

číst více

Reklama


Reklama