Dolce Vita

Značka:

Dior

Rok:

1995

Složení (ověřené)

HLAVA: lilie, růže, magnólie

SRDCE: meruňka, broskev, skořice

ZÁKLAD: santalové dřevo, vanilka, heliotrop

Parfuméři:

Bourdon Pierre

od 49 Kč
od 305 Kč
od 1189 Kč
od 1350 Kč
od 1911 Kč
  • 09.06.15

Optimistická a hravá, taková je Dolce Vita.
Kapku medová, nejspíš díky vanilce. Skořice není tak úderná a palčivá, naopak dodává vůni příjemně hřejivou atmosféru.
Asi je to jen moje vnuknutí, ale na malou chvíli ucítím i pryskyřici. Hlava parfému a uvedená skořice se vytratí velmi brzy. Pak zůstává už jen sušené ovoce dokreslené jemným vanilkovým popraškem a spoustou slunečních paprsků.

Nahlásit
  • 07.05.15

Dolce Vita je vůně, která má náboj, kuráž, šmrnc i noblesu.
Začátek vůně je velice úderný až omamný, jako byste se ocitli mezi nekonečnými záhony květin, kde má největší prostor královna růže. Vzápětí se o slovo začíná hlásit skořice, která nabírá na síle a pikantnosti, jako by se snažila být středem pozornosti. To ji ale nedovolí zralá, šťavnatá broskev se sušenou meruňkou a skořice se stává jejich rovnocennou partnerkou. Tuto krásu noblesně doplní santalové dřevo s prachovou vanilkou.
Dolce Vita ve mně evokuje slunce, pláž, bezstarostnost, pohodu…prostě „sladký život“.

Je to jedna z mála vůní, které dílna Dior i po reformulaci zachovala punc kvality.
Veliké plus a palec nahoru za nekonečnou výdrž.

Nahlásit
  • 24.12.12

Dolce Vita jsem chtěla vyzkoušet už kvůli krásnému broušenému flakónku se zlatým hrdlem a „zátkou“. První závan je květinový, ale rozhodně nijak protivně „dolce“, po chvíli se vůně elegantně přesune k orientálním tónům. Žádný frontální útok na čichové receptory se ale nekoná, Dolce Vita je decentní a elegantní. Spíš jako vzpomínka na orient než přímé setkání s ním. Meruňku jsem nepostřehla, skořici jen náznakem a lilie je tak akorát. Vytříbená, kultivovaná vůně, umím si ji představit k večerním šatům a nějaké větší společenské příležitosti, kde nositelka ani nemusí být hlavní hvězdou, aby zaujala.

Nahlásit
  • 11.12.12

Už jen samotný flakon je krásný. A co teprve obsah. Teplá, šťavnatá, plná slunce, radosti. Představuji si šedesátá léta, úžasné rozevláté šaty s bohatou sukní, krásku typu Sofie Loren a nádhernou pláž na sicilském venkově, kde právě dozrávají broskve, meruňky a z okna malé kuchyně voní čerstvý koláč s vanilkou a skořicí. Mňam. Nebude se líbit každému, ale já jsem jejímu kouzlu zcela propadla. Navíc má úžasnou výdrž a z oblečení ji budete cítit ještě po několika dnech.

Nahlásit
  • 06.01.12

Dolce vita je jemně orientální vůně. Celkově působí sladce, suše a teple. Začátek je pudrový a až mentolově sladký (trochu mi v této fázi připomíná Angela, jen ta sladkost je mnohem umírněnější). Později vyvstanou meruňky, ale ne čerstvé a šťavnaté, spíše sušené. Přípomíná meruňkový koláč bohatě posypaný práškovým cukrem. Po vyvanutí jde do santalova.

Nahlásit
  • 28.07.10

„Sladký život“ nemůže být samozřejmě jiný než sladký - sladké kytky, sladké ovoce, sladké koření, sladká vanilka. Sladké - nikoliv přeslazené, protože sladkosti je tak akorát. Pěkná orientálka do chladnějšího počasí.

Nahlásit
  • 08.06.10

Miluju tuto vůni! Evokuje ve mně vůni borovicového lesa v horkém letním počasí,těžký vzduch je plný vůně pryskyřice a tlející kůry. Je dusno, ale mně to nevadí,užívám si to teplo,sedím ve stínu stromů a občas tím nehybným vzduchem proletí vánek s vůní květin z nedaleké louky,hmmm… Teplá vůně, která mě vždycky zahřeje. Když ji nosím, hlavně v zimě, tak druhým buď nádherně voním nebo přímo smrdím, nic mezi tím :-)Ráda se s ní navoním jen tak pro radost i v létě večer, když jsem sama a lebedím si…Je nezaměnitelná a drží se jako klíště :-)

Nahlásit

Vlastnosti vůně Dior Dolce Vita

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Dior Dolce Vita

Líbí se mi (312) 72%
 
Neutrální (81) 19%
 
Nelíbí se (43) 10%

Hodnocení odbornice

  • 03.07.07

Dolce Vita je sladší orientální vůně, není příliš kořeněná ani těžká, spíš květinově orientální. Žádný přeslazený život stárnoucí filmové hvězdy, ale příjemně sladký, romantický život sice už dospělé, přesto však duchem mladé ženy.

číst více

Reklama


Reklama