Dune

Značka:

Dior

Rok:

1991

Složení (ověřené)

HLAVA: lilie, janovec
SRDCE: chejr vonný, pivoňka

ZÁKLAD: ambra, lišejník

Parfuméři:

Barbir Nejla, Sieuzac Jean-Louis

Kategorie:

orientální - kořeněná

od 1629 Kč
  • 27.04.17

Vznikla r. 1993, ale určitě prošla nejednou reformulací. Narazila jsem na několik variant složení, někdy dosti odlišných, takže zhodnotím to, co cítím. Dle názvu (v překladu prostě duna, nebo také písečný přesyp) bych očekávala vůni prosušenou, slunečně zlatavou, sálající žárem … Nemůžu si pomoci, ale já parfém vnímám pouze jako pokus chemika vytvořit v laboratoři tuto iluzi. Spíše mi to připomíná směsici vánočního pečení s odérem trochu zvětralého svařáku. Začátek je ostrý až pálivý, cítím tam nepříjemnou sladkost – koncentrovaná vanilka a dřeva, doplněné pačuli. V dalších fázích přiznávám mírné zlepšení – trocha bergamotu, ylang- ylang a snad i větvičník vůni rozfoukají, provzdušní, ale stále to není ono. Sladkost se zmírňuje, už to není kostka cukru, ale spíše lžička medu. Pořád tam ale marně hledám něco přírodního – tohle je písek, který někdo prokátroval hustým sítem, vyhnal z něj všechny živočichy a navoněl ho interiérovou vůní s názvem Sahara. Životnost má vůně více než dobrou - ale to možná bude tím, že s ní můj nos zápasí, stále se snaží najít nějaká jasná pozitiva …. Je mi líto, souznění se v tomto případě nekoná.

Nahlásit
  • 02.02.15

Cítím poledním sluncem rozpálený písek, v něm, zpola zasypáno, staré, ohlazené santalové dřevo a tak drhnoucí suchost, že se zdá, jakoby v ní i rty vysychaly. To dřevo už nepamatuje vlhkost, jen čísi vrásčité ruce, něžně vtírající do jeho vláken prach z koření.

Nahlásit
  • 24.07.14

Christian Dior Dune je věrná svému názvu. Pro mne platí rovnice Dune = Maroko. Dune začíná svěží, mírně pronikavou notou svěžího vzduchu Atlantického oceánu a trošku jsem tam i cítila vůni navlhlých zdí starých domků, asi lišejník. Po rozvinutí se tato nóta vytratila a pár desítek minut mě provázela jen příjemná vůně písku a moře. V závěru vyvanula mořská nota a cítila jsem pokožku namazanou arganovým olejem a stále písek. Sillage je střední. Výdrž je ve středoevropských podmínkách snad nekonečná, v jihoevropském klimatu byla trošku nižší. Nicméně pokud někdo hledá vůni na dovolenou, je Dune rozhodně dobrá volba.

Nahlásit
  • 19.02.13

Intenzívní lišejník (léto na Šumavě - lišejníkem porostlé balvany, do kterých praží slunce) a chejr vonný, který jsem vůbec neznala, vyzkoušela, a je tam! Voní trochu po medu, myslela jsem, že je to ambra, ale je to on; plus lehký závoj lilií a pivoněk. Konec je krémově pižmový. Trochu mi připomíná D&G Femme, která je pižmová až moc, skoro oplzle, zdůrazněná navíc koriandrem. Duna je lišejníkově rostlinná s decentnější dávkou pižma a s liliemi.

Nahlásit
  • 23.01.12

Měkká, hebká vůně… - zavřete oči -…jdete po pláži…nohy se boří do trochu provlhlého písku…Cítíte lehce pocit mokra mezi prsty a slyšíte vlny v dálce, ale vy jste v bezpečí na břehu obklopena teplem vánku…Občas uděláte krok stranou a nohy se zaboří do prohřáteho až palícího písku…Když zvednete oči spatříte pískové duny a oázu květin, jejichž vůně k Vám doléhá…ale jen jakoby z dálky a mísí se s mořem, pískem, sluncem a větrem…

Nahlásit

Vlastnosti vůně Dior Dune

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Dior Dune

Líbí se mi (354) 69%
 
Neutrální (96) 19%
 
Nelíbí se (63) 12%

Hodnocení odbornice

  • 21.08.07

Trochu květinová, trochu kořeněná a trochu dřevitá vůně, ale hlavně teplá a suchá. Cítila jsem z ní suchý prohřátý písek - soudě podle názvu a reklamních plakátů to přesně tak Dior zamýšlel a nutno uznat, že se mu to povedlo. (Podotýkám, že na písek jsem odbornice - jako malá jsem každou hru na pískovišti zahajovala ochutnávkou.) Na písku leží...

číst více

Reklama


Reklama