Light Blue

Značka:

Dolce & Gabbana

Rok:

2001

Složení (neověřené)

HLAVA: jablko Granny Smith apple, sicilský cedr, modrý zvonek
SRDCE: jasmín, bílá růže, bambus
ZÁKLAD: cedr, ambrapižmo

Parfuméři:

Cresp Olivier

Kategorie:

citrusová

  • 29.09.15

Lehká, svěží vůně, plná léta, jemnosti a svěžesti. Je plná slunce, větru, ale i jemné ženskosti. Je nevtíravá, přitom si ji každý všimne. Líbila se mi z uvedených důvodů a často jsem se k ní vracela především v letním měsících.

Nahlásit
  • 27.03.15

Dámy a pánové, zklamání pramení z očekávání, jak je známo. Přesto jsem byla zklamaná, ač jsem od této vůně nic neočekávala. Pouze jsem byla zvědavá, co na ni všichni protěžovatelé mají. Začátek jsou samá jablka, překvapivě řvoucí a průbojná. Po deseti minutách mi vůně začala silně vadit, protože jsem z ní necítila víc, než syntetické „cosi“, co nedokáže můj nos identifikovat a že je to celkem obstojný detektor! Žádnou růži jsem po celou dobu necítila, ani náznak. Jak voní samotný bambus, to vážně netuším a jasmín bych v této vůni považovala za urážku, protože tam prostě není.

Nahlásit
  • 11.01.15

První, co udělám - omluvím se všem skalním obdivovatelkám této vůně, prosím, nekamenujte mě, ale ani na několikátý pokus jsem nepochopila šílenství (spíše marketingové), které se kolem ní přehnalo. Co o ní mohu říci - zprvu svěží, neobtěžující vůnička, později už tak příjemná není, na povrch se dere něco vtíravě lepivého. Asi bude vhodným dárkem pro mladou slečnu, která s parfémy teprve začíná. Po několika minutách se mi na ruce rozvinulo nefalšované zelené jablíčko, přesně takové, jaké jsme si hromadně vozily v 80. letech v šamponech a sprejích z Maďarska. Jablíčko drží, ale přidává se něco sladce vanilkově kokosového. Vůně je lepivější a lepivější - obal od lízátka, to je ono! Zaznamenávám přezrálý banán, Light Blue se mnou absolvovala delší nákup a míříme domů. A jak dál? Bohužel, nic. Nevydržela jsem a zápěstí okamžitě po návratu domů vydrhla teplou vodou a mýdlem… Ale běda, zrada! Teď při psaní recenze jsem přičichla k pravému zápěstí a jablko je zpět!!!

Nahlásit
  • 14.07.14

Z Light Blue je mi zle a to od začiatku na koniec… :D pre mňa vtieravá, 100 krát obohraná pesnička. Na I love love od Moschina sa mi nepodobá…I love love má v úvode výrazný grep a pomaranč, ale v Light Blue cítim divné korenie a presne ako napísala Ada, nejaké jablko…I love love môžem v zime, ale Light BLue nie…

Nahlásit
  • 09.02.08

Zdá se, že LB je velmi rozporuplná vůně ;-), ale myslím si, že jí uškodila pouze masovost jejího používání a ne její složení. Není rozhodně „luxusní“, ale spíš „obyčejná“. Koho obyčejnost neuráží, může si ji spokojeně užít - třeba jako slavná Angelina :-)
Já z ní cítím zelená jablka (a to víc než z konkurenčního flakonu tohoto tvaru) a další příjemosti. Vzhledem k tomu, že jsem hodně vyhraněná do citrusova a líbil se mi flakon, malé balení jsem si kdysi koupila. To, že je v něm stále polovina, svědčí přesně o tom, co je psáno v hlavní recenzi - souhlasím s ní v podstatě ve všem.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Dolce & Gabbana Light Blue

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Dolce & Gabbana Light Blue

Líbí se mi (286) 48%
 
Neutrální (183) 31%
 
Nelíbí se (123) 21%

Hodnocení odbornice

  • 06.06.07

Light Blue jsem se dlouho vyhýbala. Parfémový deníček jsem začala psát v době, kdy už byla Light Blue všude, a čím častěji jsem na ni narážela, tím větší jsem k ní získávala odpor. V žebříčcích parfumerií byla neustále na prvním místě, Aukro a inzertní servery byly plné Light Blue (a pořád ještě jsou - nicméně teď už to působí trochu trapně,...

číst více

Reklama


Reklama