Be Delicious

Značka:

Donna Karan

Rok:

2004

Složení (neověřené)

HLAVA: jablko, okurka, grapefruit, magnólie

SRDCE: tuberóza, konvalinka, růžefialka

ZÁKLAD: santalové dřevo, bílá dřeva, bílá ambra

Parfuméři:

Roucel Maurice

Kategorie:

květinově ovocná

  • 15.08.13

Kdysi jsem si Be Delicious pořídila naslepo, bylo to v zimě a poslala jsem jí dál. Teď jsem jí dostala jako dárek a jsem překvapená. Nejdřív je cítit hodně jablkem, jako kdysi jar s jablečnou vůní. To ale brzy ustoupí a přidá se příjemná okurka pod rozkvetlou lípou. Vůně zůstává celou dobu svěží, jemně květinová a nevtíravá, okurku cítím až do konce.

Nahlásit
  • 19.02.12

Tolik už jsem o ní slyšela, že jsem ji prostě musela zkusit. Po prvním vyzkoušení mě teda moc nenadchla a málem jsem jí zavrhla úplně. Zklamalo mě to, že jablíčka jsem tam cítila asi jen prvních pět vteřin a zbytek byla luční tráva, okurky a meloun, které sice mám ráda na jídlo, ale ve vůních se mi nelíbí. Náhoda tomu chtěla,že jsem vialku se vzorečkem naklonila trochu více a část jí vylila na stránku diáře. Následující dny mě vždy po otevření sešitku překvapila vůbec ne nepřijemná vůně. Tak jsem učinila zjištění, že po delší době je vůně mnohem zajímavější, ustupuje okurka a přichází sladká lípa a dokonce i ztracená a oplakaná zelená jablíčka. Dobrá vůně do horkých dní, osvěžující a určitě chválena ostatními.

Nahlásit
  • 16.02.12

Hned na úvod mě Be Delicious překvapila. Čekala jsem jen samé ovoce, ale začátek je téměř čistě květinový, doplněný o okurku a sladká jablíčka. Vůně se během dne promění ještě několikrát a to velmi radikálně. Jednotlivé složky jako by si předávaly štafetu ve vedení, takže chvílemi dominuje nahořklý grep, jindy čistá okurka a o chvíli později vůně čerstvě posečené trávy a lučních květin. Výdrž má, ač je to svěženka, překvapivě dobrou. Hodí se do horkých letních dní, ale třeba i na procházku či na sport. Trochu mi připomíná Bleu Marine od Pierra Cardina, který již bohužel není v prodeji. Pro někoho je to sice „tuctovka“, ale já dávám palec nahoru už jen kvůli počtu komplimentů, které jsem díky ní dnes dostala.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Donna Karan Be Delicious

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Donna Karan Be Delicious

Líbí se mi (202) 48%
 
Neutrální (121) 29%
 
Nelíbí se (95) 23%

Hodnocení odbornice

  • 06.06.07

Svěží, ovocně-luční vůně. Ze začátku výrazně jablečná, šmrncnutá trochu zeleninovým tónem melounu či okurky, ale jablko začne rychle ustupovat a vystřídá ho sice stále svěží, ale jemnější květinová směsice, kterou bych nejsnáze připodobnila k vůni rozkvetlé lípy. Když se budete soustředit, objevíte konvalinky, pár fialek, možná špetičku šeříku....

číst více

Reklama


Reklama