Gold

Značka:

Donna Karan

Rok:

2006

Složení (neověřené)

HLAVA: lilie Casablanca, akát, bílý hřebíček
SRDCE: zlatý pyl, jasmín

ZÁKLAD: tekutá ambrová pačuli, zlaté pryskyřice

Parfuméři:

Flores-Roux Rodrigo, Vasnier Yann

Kategorie:

květinová

  • 29.09.13

Medovo sladké biele kvetiny zaliate horúcou akoby skaramelizovanou ambrou plus živočíšnosť a zemitá sladkosť pačuli k tomu. Vôňa je delikátna a doslova sa tá jej chypré medová sladkosť rozlieva po priestore. Pripomína mi jeseň. Všetko dozrieva, aj prezrieva, lístie mení farby od zelenej k hnedozlatej, dni sa skracujú, vzduch je chladný a je v ňom cítiť tú zlatavú pani jeseň…

Nahlásit
  • 11.07.12

Kdysi, v čase jejího vzniku, jsem Gold jen zběžně testovala v parfumerii a odsoudila k nenošení. Inu, nos je vrtkavý a chutě se mění a co se nelíbilo dříve, líbí se dnes. Ačkoli je převážně popisována jako omamná kytice bílých kětů, na mé pokožce vyznívají i jiné složky a to dost výrazně. Větrem rozfoukaná pylová zrnka v horkém dni, závan stájí s čerstvou podestýlkou, nedaleké včelí úly s plnými plástvemi hustého medu. Pozdní léto bez horkosti. A všeobjímající nesladký jasmín. Vůně si na uhlazenou nehraje, je rozčepýřená, freneticky chladná, dospělá. Pylová zrna téměř ulpívají na nose, jsou neuvěřitelně věrohodná a dojem bujné a zarostlé louky nedaleko statku je téměř identický.

Nahlásit
  • 28.02.12

Názor recenzovanej vône DKNY GOLD je skutočne priliehavý. Zlato je príťažlivé, omamné, očarujúce a vábi vás do vlastnej pasce, ale bez obozretnosti podliehate skaze, skazenosti, zvrátenosti, duchovnému a ľudskému zápachu. Mňa uvedený parfém nadchol, neskutočne sa mi rozvinul na vlastnej pokožke a má tendenciu sa mi neustále počas dňa krásne pripomínať.Oslovil ma svojou zlatou filozofiou so snahou zlato vykresliť vôňou.Vo vôni cítim istú dualitu, nádherné rozvinutie ľalie, jazmínu a v úzadí je skutočne cítiť jemný zápach, pripadá mi to ako smrad, ale objavuje sa skutočne nenápadne. Asi záleží od typu osobnosti, pokožky a od schopnosti vnímať takéto typy vôní. Ja som s ňou skutočne nadšená.

Nahlásit
  • 26.06.10

Je libo tekuté zlato?
V tomto krásném zlatém hávu, jakoby tepaném ze zlata (pod kterým se snad neschovává brouk!).
Základní charakteristika: bílá (!!!)
Vlastně mi přijde relativně podobná Fleurs de Nuit (Badgley Mischka)…
Tato vůně však nejde do mléčných podtónů a ten základ dělá divy! Sice nevím, co je „tekutě ambrová pačuli“ ale jakási „tekutost“ v té vůni je.
Jako když teče med a kolem nosu vám léta zlatavý pyl.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Donna Karan Gold

Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Donna Karan Gold

Líbí se mi (45) 46%
 
Neutrální (18) 19%
 
Nelíbí se (34) 35%

Hodnocení odbornice

  • 01.09.08

Gold v tepaném kovovém oblečku slibuje zlatý pyl, zlaté pryskyřice a bílé květiny, jmenovitě jasmín a lilii. Z recenzované trojice je také jediná, v níž bílé květy hrají prim, a to stylem, který nebude každému libý. Všechny bílé květiny nesou ve své vůni specifickou živočišnou stopu, takže když váš nos překročí hranici, najednou nevíte, jestli...

číst více

Reklama


Reklama