Amber of Yemen

Značka:

El Nabil

Složení (ověřené)

Kategorie:

orientální

  • 17.05.13

Velká ambrová nádhera , skoro identická s Nafhat al Bukhor od Mischal Muzaffar Itarji

Nahlásit
  • 07.05.13

Tohle prťavé zjevení vás možná dostane na kolena, tak jako mě. Potvrzuju onu už někým zmiňovanou návykovost. Nádherná sytá ambra, zpočátku ostřejší propolis, po chvíli sládne a zaoblí se, přidá se gurmánské kakao. Po čase se ustálí v takové lahodné pryskyřičně dřevité poloze, působí prastarým až archetypálním dojmem - přenese vás do jiného světa, není to orient, spíš starověk, takto si představuji vůni starého Egypta.
Stačí pár máznutí titěrnou kuličkou a drží jak helvítská víra.
Absolut (ale ne Ford ;-)) vítěz v kategorii „poměr cena - výkon“.

Nahlásit
  • 28.09.12

Hutný propolisový začátek s ostře dřevitými tóny. Postupně se vůně zjemňuje, uhlazuje a sládne, až se ustálí v podobě syté a plné ambry jemně poprášené hořkým kakaem. Přílišnou sladkost drží na uzdě špetka pačuli. Výdrž je vynikající, v podstatě drží tak dlouho, dokud ji ze sebe nesmyjete ;).

Nahlásit
  • 15.03.12

Na mě to k mé velké radosti voní stejně krásně (díky olejové konzistenci možná ještě líp) jako Amber Absolute od Toma Forda. Medově propolisová, dřevitá ambra, a dobře drží - kolem 12 hodin. Postupně se zjemňuje a sládne, ale zůstane krásně přírodní. Úplná aromaterapie. Připomíná mi taky Youth Dew Amber nude, ale bez koňaku a pomerančů. Jenom ta pěkná dřevěná leštěná krabička s trochou balzámu.

Nahlásit
  • 18.11.11

Zajímavá a hodně proměnlivá vůně. Začátek je trochu ostřejší, nijak hebký a líbivý, spíše trochu ambrovitě čpavý, celkem málo zajímavý. Dlouhou dobu pak vůně krásní, zjemňuje a uhlazuje se, krásní a na povrch se vynořuje nádherná měkoučká, hnědá, kořenitě nasládlá ambra. Po mnoha hodinách od aplikace vůně evokuje již rozvoněný vanilkový Cašmir (pro můj nos je téměř totožná), ale hustší, intenzivnější, lahodná. Výdrž je vynikající a milovníky ambrovek téměř jistě potěší.

Nahlásit
  • 19.09.11

Ambra stokrát jinak… Už začátek je zajímavý - zřetelný propolis s několika kapkami alkoholu (něco jako hustá propolisová tinktura nebo ochucená medovina), kterým se postupně prolíná sladký kouř se sladkou pryskyřicí a sladkým dřevem. Vůně působí většinu doby dojmem „hustoty“, táhne se jak čerstvý med na lžíci, teprve po mnoha hodinách postupně zjemňuje a slábne. Tahle ambra není ani zabijácká ani otravná a už vůbec ne přeslazená nebo ulepená. Tahle ambra je prostě BOŽSKÁ… a navíc je až neuvěřitelně podobná Mitzah z Diorovy exkluzívní řady…

Nahlásit

Vlastnosti vůně El Nabil Amber of Yemen

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)

Hodnocení parfému El Nabil Amber of Yemen

Líbí se mi (169) 78%
 
Neutrální (36) 17%
 
Nelíbí se (12) 6%

Reklama


Reklama