5th Avenue

Značka:

Elizabeth Arden

Rok:

1996

Složení (ověřené)

HLAVA: šeřík, lipový květ, orosená magnólie, exotická mandarinka, bergamot, konvalinka

SRDCE: bulharská růže, fialka, ylang-ylang, jasmín, indická tuberóza, broskev, hřebíček, muškátový oříšek
ZÁKLAD: ambra, tibetské pižmo, santalové dřevo, kosatec, vanilka

Parfuméři:

Bell James

Kategorie:

květinová

od 12 Kč
od 241 Kč
od 254 Kč
od 332 Kč
od 406 Kč
  • 07.12.15

Nadčasová kvetinová vôňa. Z kvetín ako prvý vynikne orgován a potom prikvitne vôňa jazmínu a konvalinky a súlad dotvára korenie (na papieriku som mala dojem skôr ovocnej vône-cítila som aj broskyňu a na začiatku mandarínky). Elegantná a čistá klasika, ktorou sa nič nepokazí.

Nahlásit
  • 26.04.14

Ze začátku cítím asi 20 vteřin čistý šeřík. Ten se pomalu vytratí a nastupuje konvalinka. Pak se na mé kůži celek rozvoní do velmi příjemné, ne však šeříkové ani lipové (jak jsem doufala) vůně, která mi připomíná olejové perličky do koupele. Jemná, nevtíravá vůně, výdrž není nic závratného, ale vzhledem k ceně poměrně dobrá. Teď na jaře a v létě ji určitě přes den „vynosím“.

Nahlásit
  • 13.01.14

Temperamentní květinová vůně, na mé kůži lehce nasládlá po tuberóze a broskvi. Z květin převládá jasmín, konvalinka a šeřík. Cítím z ní jako by závan jara. Klasika bez jediného náznaku vulgarity, která mě okouzlila. Dobrá výdrž, dobrá cena.

Nahlásit
  • 08.02.12

Tahle vůně byla pro mě jedno velké překvapení. Čekala jsem nějakou těžkou květinovou vůni pro zralé dámy a pořádně jsem se spletla. Dokonce jsem si vážně říkala, jestli mi omylem neposlali vzorek Escady. Začátek byl krásně ovocný - cítila jsem červené pomeranče a mandarinky, až se mi sbíhaly sliny. Postupně se přidávalo koření, nejvíc výrazný byl asi hřebíček. Můj nos je asi divný, protože květiny jsem tam necítila vůbec. Natěšená jsem ruku strčila pod nos manželovi a bylo pro mě zklamáním, když řekl,že tato vůně je těžká a vadí mu to koření. Mně se naopak nezdá těžká ani trochu. Jen ta výdrž je hodně špatná, za dvě hodiny už jsem ji skoro necítila.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Elizabeth Arden 5th Avenue

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Elizabeth Arden 5th Avenue

Líbí se mi (286) 61%
 
Neutrální (128) 27%
 
Nelíbí se (53) 11%

Hodnocení odbornice

  • 08.07.07

Čistě květinová vůně. Vidíte ve složení tu omamnou směsici všeho možného? Ve 5th Avenue to opravdu je, nejvíc ze začátku vyniká vůně lípy a šeříku (na papírku jsem víc cítila lípu, na kůži byl poměr vyrovnaný). Potom se ozve jasmín, růže a konvalinka. Koření a broskve z ní moc necítím (možná malinko ten hřebíček, ale kdybych o něm nevěděla,...

číst více

Reklama


Reklama