Elizabeth Arden Blue Grass
 

Blue Grass

Značka:

Elizabeth Arden

Rok:

1934

Složení (ověřené)

citrusový zelený akord s květinově zelenými nuancemi; konvalinky, růžová pelargónie, hyacint, jasmín, kořeněné a bylinné tóny

od 77 Kč
od 122 Kč
od 256 Kč
od 244 Kč
  • 28.03.12

Tak tohle už nikdy více! Málokterá vůně je mi vyloženě nepříjemná tak, že bych si ji na sebe nevzala ani náhodou, ale tohle je přesně ten typ. Cítím jen ostrou, čpavou, zatuchlou mýdlovinu s naftalínem, který se na vás vyvalí vždy, když otevřete sto let nepoužívanou almaru po praprababičce. Že by to byla vůně čistoty, tak to ani omylem. Nedovedu si představit, že by ji mohla nosit mladší dívka nebo žena. Pokud by si ji přece jenom měl někdo někdy vzít, tak jedině velmi stará podivínská dáma s kloboukem a černou kočkou, ale popravdě bych ji nedoporučila nikomu.

Nahlásit
  • 19.11.11

Blue Grass je aldehydová květinová vůně podobná White Linen od Estée Lauder. Těsně po nastříkání udeří do nosu silná mýdlovost. Spoustě lidem může vadit, já ji mám však ráda. Je to pro mě vůně čistoty a čerstvě vypraného prádla. Chvílemi v ní cítím cosi modrého, ozónového.
Blue Grass je svěží a vzdušná, i když trochu „nemoderním“ způsobem. Později se z ní stane vůně elegantní, mýdlově-pudrová. Cítím se s ní vždy jako čerstvě osprchovaná, oblečená v čistém, naškrobeném prádle.

Nahlásit
  • 19.11.09

Při prvním přičichnutí jsem byla omráčena silnou vůní mýdla, starého a lehce zatuchlého. Aniž jsem znala rok vzniku vůně, říkala jsem si, že mi připomíná „staré Carony“. Nejvíc asi Nuit de Noel, kde se vůně mýdla a vánočních františků mísí s vůní sušených kytiček. Po rozvonění mě Blue Grass upoutává víc a víc, mýdlo už vnímám spíš elegantní než zatuchlé, ale pořád tak nějak dekadentní. Došlo i na ty vánoční františky, kadidlo a hyacint…co mi to jen připomíná? Už to mám: Anais Anais. To, co se mi na Anais Anais tak líbí, je i tady. Takže i tohle bude určitě vůně s pozitivními a spoustou negativních hodnocení…

Nahlásit

Hodnocení parfému Elizabeth Arden Blue Grass

Líbí se mi (11) 23%
 
Neutrální (11) 23%
 
Nelíbí se (25) 53%

Reklama


Reklama