Esteban Belle au Parfum de Oud
 

Belle au Parfum de Oud

Značka:

Esteban

Rok:

2012

Složení (neověřené)

mandarinka, císt, šafrán, ylang-ylang, lilie, nagarmotha, oud, labdanum, pačuli

  • 29.03.14

Ha! Pokud běžné arabské oudovky nenávidíte a obrací se vám z nich žaludek, pak toto je vaše příležitost: vyzkoušejte tento oud a la Esteban, je ÚPLNĚ jiný. Neříkám, že se vám bude líbit; říkám, že je jiný.
Vůně se nejprve docela dost proměňuje, ale pořád jsou to variace na dřevolikérové téma, a v tomto duchu se celá kompozice nese i po rozložení. Ve starožitné knihovně se na stůl vyrobený ze vzácného aromatického dřeva rozlila whisky s naloženými proslazenými mandlemi a prosakuje do prasklin ve dřevě. Zdi i nábytek, prostě celá pracovna je až do základů načichlá dřevěným dýmem z dávno nepoužívaného krbu a občas se ta dýmová stopa ze zdí uvolní a zavane ke stolku. Hustá, sladká a zároveň natrpklá a někdy mírně zadýmená, opojná vůně stojatého vzduchu dýchajícího historií, která je v tomto místě pevně zakořeněna. Ne vždy líbivá, majestátní. Je to jedna z vůní, která vám při jediném přivonění dokáže povyprávět celý příběh…

Nahlásit
  • 29.03.13

Velmi zvláštní vůně. Čekala jsem něco úplně jiného - možná víc hladkou, víc svůdnou. Nejlepší je samotný začátek a konec. Uprostřed vůně výrazně ztěžkne, což mi vůbec nevadí, ale začíná být lehce kyselkavá, trochu drhne a skutečně cítím mokré dřevo. Ke konci se zase zklidní, dřevo zmizí a zůstane indická chrámová vůně, hluboká, silná, kouřová. Bez fáze kyselkavého drhnutí by byla skvělá.
Jako dárek bych ji ale rozhodně neodmítla.

Nahlásit

Hodnocení parfému Esteban Belle au Parfum de Oud

Líbí se mi (1) 13%
 
Neutrální (4) 50%
 
Nelíbí se (3) 38%

Reklama


Reklama