Esteban Tonka
 

Tonka

Značka:

Esteban

Složení (ověřené)

HLAVA: bergamot, zázvor, červený pepř
SRDCE: pačuli, skořice, suché ovoce
ZÁKLAD: vetiver, tonka, santalové dřevo

  • 18.02.13

Že tonka se santalem jsou dobrý kámoši, je nám všem víceméně jasný. Nejlepším důkazem budiž fakt, že nezřídka bývají zárukou pěknýho a trvanlivýho základu hromady dřevěnek a orientálek. Tato kombinace tonka-santal je na ženě spíš unisexová, zato na chlapovi vyzní jednoznačně. Pěkně do pánska tu hraje kombinace nesladký (a díky bohu velice mírný) skořice s vetiverem. Dřevo ukázkově drhne a hřeje, tonka útočí hladce sladce, jak jinak. Zvraty se nekonají, estebanská tonkovka je víceméně lineární vůně, kde se jen tu a tam prodere na povrch výraznější koření nebo suchý třísky. Líbí se mi o tolik víc než Tonka Impériale! Žádnej likér, žádná hustá tahavá hmota, žádná extra sladkost nebo amarettový asociace. Takhle to mám ráda - v co „nejpřírodnějším“ vyznění. Ideální tonka pro mudžahedýnovic děv­če.

Nahlásit
  • 01.02.13

Tonka je vůně, kterou na 100% jen tak někde nepotkáte. V mém případě jsem ji ještě nepotkala vůbec, což mě v podstatě velmi těší. Současně je Tonka tak výjímečná a netradiční (krásně netradiční), že se vás lidé budou ptát, čím voníte.
Není to vůně zcela typicky dámská, rozhodně nepopře jistý pánský šmrnc. Vlastně kdyby s ní voněl muž, tak by mi to nepřišlo nijak zvlášť nepatřičné, ale současně nemám pocit, že je to neženská vůně, naopak. Kouzelně sladké dřívka, sládké koření a jak píše jerry - ovoce naložené v archivním koňaku, mňam. Tonka je vůně, která mě velmi příjemně uklidňuje. Je to vůně, kterou si beru na události, kde předpokládám trable, protože mi dodává kuráž. Jedinou nevýhodou je určitá neměnnost.

Nahlásit
  • 10.01.13

Teplé sladké dřevo, prachové nasládlé koření, sladký vetiver a ovoce naložené v archivním koňaku. Otec Frapin 1270, matka Hermessence Vétiver Tonka.

Nahlásit
  • 18.05.12

Pokud hledáte vůni, kterou jen tak někde nepotkáte, pak je tohle určitě ono. Z počátku jsem byla hodně na rozpacích, i když mi bylo jasné, že mě tahle vůně rozhodně zajímá - úplně první dojem bylo naprosté nadšení z toho, že konečně cítím něco, co jsem ještě nepotkala: ne vyloženě ženskou vůni, trošku těžší, s příslibem dřeva a koření - ale pro první chvíli opravdu jenom očekávání. Zapracoval bergamot, který miluju. Po nějáké půlhodince se mě zmocnila panika, když mi došlo, že jasně cítím barevnou plastelínu z dětských let - pačuli, které znám velmi dobře a mám ho ráda, se podivně mísí se skořicí (teď už vím, že je to ona) a je to zvláštní. Nutí k přemýšlení, jestli voní, nebo smrdí. Tahle fáze u mě trvala nejdéle. Nakonec Tonka tak nějak zapadne na svoje místo a drží si trošku nasládlý dřevitý tón, jen sem tam stále vykukuje pačuli.
Zjistila jsem, že tahle vůně mi nejvíc evokuje pánksý klub ze začátku minulého století, kde perfektně doplňuje kouř doutníků a drahé whiskey, těžké závěsy a křišťálové lustry. Rozhodně bych neřekla, že je to vůně na běžné nošení a vlastně bych vůbec nevěděla, kam si ji vzít … ale je zajímavá, možná staromódní, ale krásná.

Nahlásit

Hodnocení parfému Esteban Tonka

Líbí se mi (14) 82%
 
Neutrální (2) 12%
 
Nelíbí se (1) 6%

Reklama


Reklama