Estēe Lauder Cinnabar
 

Cinnabar

Značka:

Estēe Lauder

Rok:

1978

Složení (ověřené)

HLAVA: jasmín, pomerančový květ, tangerinka
SRDCE: hřebíček, konvalinkali­lie

ZÁKLAD: olibanum, santalové dřevo, pačuli

od 367 Kč
od 1019 Kč
  • 14.06.14

Je těžké hodnotit dobrou vůni, která má ale takového konkurenta.
Měla jsem to potěšení vyzkoušet všechny verze a koncentrace vintage Opia a za svůj nos a kůži musím říct, že Cinnabar není až tak jeho dvojník (nejvíc se blíží verzi EDT s reliéfem na celém flakonu - těžší tolu balzám), na dokonalost Opia ale nemá:)
Jsou stejný typ - orientálně kořeněné, ale zatímco Opium je teplá, přírodní, santalová, pryskyřičně kořeněná bomba s karafiátovým mýdlem, Cinnabar je tak nějak estéelauderovsky vypulírovaný a upnutý. Naznačil, kam směřuje, ale ani nevykročil.
V tom ho Opium svojí divokou živelností válcuje.
Je to samozřejmě pěkná vůně, neznat Opium, používala bych jí.
Orienty Estée Lauder mě celkově moc neoslovují, kazí mi v nich dojem něco syntetického a chladného (co podle mého vkusu do orientu nepatří a v případě Cinnabaru to taky může být reformulací).
Komu ale nevadí trochu temná balzámovost, tomu se Cinnabar bude asi moc líbít.

Nahlásit
  • 13.04.12

Obchod s orientální zbožím. U dveří stojí krásná Indka s miskou už mírně navinulého ovoce a zve vás dál. Vkročíte tedy dovnitř, zlákáni podmanivým pohledem, sáhnete do misky …a ve chvíli, kdy si zamyšleně olizujete z prstů sladkou šťávu se na vás vrhne majitel krámku s pytlem od mletého koření, hodí vám ho přes hlavu a buší do vás santalovou palicí tak dlouho, až už nemáte sílu křičet dost. Pak se vypotácíte ven, zmateně zaostříte na svět okolo a zachroptíte…" Ještě!!!"

Nahlásit
  • 30.05.11

Opium stříknuté v kostele, kde se smísilo s kadidlem a trocha hřebíčkového oleje navrch. Ovocně kytkový balast je nepodstatný. Prostě zase jedna krása, která se z nepochopitelných důvodů přestala dělat…

Nahlásit

Hodnocení parfému Estēe Lauder Cinnabar

Líbí se mi (74) 74%
 
Neutrální (16) 16%
 
Nelíbí se (10) 10%

Hodnocení odbornice

  • 23.09.08

Nedávno jsem si pořídila knihu recenzí parfémů od Lucy Turina, a když zkouším nějakou vůni, dívám se do ní, abych zjistila, jak to vidí odborník. Potom buď spokojeně pokyvuju, vztekám se nebo se nechápavě drbu na hlavě. S Cinnabarem mi pan Turin udělal radost - hodnotí ho vysoko a nezmiňuje se o tom, že by prošel ničivou reformulací, což rád...

číst více

Reklama


Reklama