Estēe Lauder Spellbound
 

Spellbound

Značka:

Estēe Lauder

Rok:

1991

Složení (ověřené)

HLAVA: růže, konvalinka, citrus, meruňka
SRDCE: pomerančový květ, narcis, karafiát, kardamom

ZÁKLAD: santalové dřevo, vetiver, vanilkaambra

Kategorie:

květinová, chyprově dřevitá

od 1413 Kč
  • 11.11.11

Úplně souhlasím, je máslově-hladká, příjemně sladká, medově-žlutá. Cítím žluté narcisy, které jsou, jestli je to u narcisu vůbec možné, opravdu lahodnou kulisou pro jemný santal, špetku vanilky a hlavně kardamon, který cítím, společně s narcisy a taky karafiátem, nejvíc. Celé je to jako nejměkčí obláček. Na úplném začátku cítím něco jako zralou hrušku máslovku, šťavnatá sladká dužina s natrpklou zelenou slupkou. Máslovost zajišťuje asi tuberóza, která je mi víc než nepříjemná třeba ve Fragile, ale tady není ani trochu útočná, jen dolaďuje celkovou zaoblenost. Potom narcis a karafiát se santalem, cedrem, vanilkou a ambrou. Asi mi sedne, protože jí na sobě necítím nijak intenzivně, jen se občas připomene. Víc než příjemná, luxusní vůně.
Napadá mě, že mi docela připomíná Boucheron Boucheron, měla jsem EDP, taky sametový santal, tuberóza, cedr, narcis a spol. Mají podobné složení…

Nahlásit
  • 28.05.11

Zvlášní, specifická, velmi ženská, classy vůně. Cítím hlavně hřebíček a santal a lahodnou směs květin v pozadí. Když jsem poprvé přičichla, vybavila se mi Samsara, něčím se v mé paměti podobají. Určitě alespoň typově lze k Samsaře připodobnit. Není to sladká omamná vůně, spíše trpká, kořeněná, teplá: výrazná charakteristická dřevěnotrpkos­ladkásladká vůně hřebíčku s květinami. Pro milovnice líbivých prvoplánových mainsteamů to nebude to pravé ořechové, mně by se líbila na osobité , přirozeně upravené a nadčasově oblečené ženě ve spíše podzimně laděných přírodních barvách s výraznými obličejovými rysy, tmavé vlasy, jakýkoli věk. Taková charizmatická originální výtvarnice, třeba :-). Není to nic odpudivě těžkého a divného, k čemuž se musíte propracovávat velmi dlouho, s odporem, ale vědomím, že jde přeci o kvalitní umění.Když si sednete, tak je prostě hned vaše. Při umírněné aplikaci klidně na den i do uzavřených prostor, výdrž vynikající.

Nahlásit
  • 21.03.10

Krásná máslově-hladká příjemně sladká medově-žlutá vůně; doporučuji jako dostupnější a stejně dobrou (ne-li lepší) variantu těm, které dostává Private Collection Amber Ylang-Ylang.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Estēe Lauder Spellbound

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Estēe Lauder Spellbound

Líbí se mi (47) 66%
 
Neutrální (15) 21%
 
Nelíbí se (9) 13%

Reklama


Reklama