Estēe Lauder Youth Dew
 

Youth Dew

Značka:

Estēe Lauder

Rok:

1953

Složení (ověřené)

HLAVA: růže, žonkyla, levandule

SRDCE: jasmín, konvalinka, skořice, hřebíček

ZÁKLAD: mech, vetiver, pačuli

Kategorie:

orientální - kořeněná

  • 23.08.17

Youth Dew je výrazně kořeněná vůně na balzamickém základu. Ze začátku se zdá úderná, přehnaně sladce hřebíčková, tchýňovitá a bůhví co, ale po cca půl hodině se začne velmi zajímavě vyvíjet. Údernost ustupuje a jako první začínám vnímat polosuchou pomerančovou kůru v rozehřátých pryskyřicích, ambře, vše s vydatným popraškem pikantního koření. Dostávají se ke slovu i květiny, z nichž nedokážu přesně určit, která je dominantní. Každou chvíli vynikne jiná. V této střední fázi je YD nejvíc podobná Opiu. Další fáze pro mě znamená věrnou vůni orientálních tyčinek podbarvených krotkou pačulí s pižmem, balzamický základ je stále přítomen. Aldehydy jsou v parfému velmi mírné.

Podobnost Youth Dew s Opiem (moderním) je výrazná, do rodiny bych určitě přiřadila i již neprodávaný Ispahan. Pokud se vám výše jmenované parfémy líbí a nebojíte se opravdu silných vůní, určitě bych Youth Dew vyzkoušela. Minimálně požitek z proměnlivosti vůně a její zajímavost za to stojí. Výdrž fenomenální, i po jednom nástřiku se za vámi dlouho nese obláček orientální vůně. Věkově bych parfém omezila jen velmi mladým dívkám. Sebevědomá žena parfém jistě unosí. :)

Nahlásit
  • 26.04.13

Koňak, čerstvě naleštěný intarzovaný nábytek, Coca Cola, hřebíček se skořicí, pižmo, ambra a trocha mýdla. Nejlíp voní na kůži.
Cinnabaru je Youth Dew mnohem podobnější než Opium, které je na troud suché a teplé, zatímco YD a Cinnabar jsou jako příjemně chladný kamenný dům, jako letní návštěva zámku.
Balzámově hladká, ambrově sladká, koňaková, kořeněná.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Estēe Lauder Youth Dew

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)

Hodnocení odbornice

  • 30.11.07

Složení určitě spolehlivě napoví - a nelže. Youth Dew je poctivá mýdlová a kořeněná orientálka. Představena byla v roce 1952 a jde tedy o časem prověřenou klasiku, nicméně není to nic pro slabé povahy. Na začátku ostře štípnou aldehydy, ale Youth Dew není výrazně aldehydová, po usazení zůstane jen takový ten křupavě mýdlový podtón. Trochu se...

číst více

Reklama


Reklama