Jasmin et Cigarette

Značka:

Etat Libre d'Orange

Rok:

2006

Složení (ověřené)

absolutní jasmín, tabák, seno, meruňka, tonka, kurkuma, cedr, ambrapižmo

  • 16.07.12

No, to je síla! Pak mně to připomnělo Chloe Narcisse, ale cítím jasmín a jasmín silný a zatuchlý, který pozvolna ustupuje a ta síla srovnává se a tlumí se, asi ten kouř nyní, ne cigaretový ale. Ten necítím. Zatím tedy. Proč mám teď zase v mysli Cacharel Loulou napůl smíchaný s Anaïs Anaïs.
Není krásná, je zvláštní.
Zblízka a z dáli stále zelená vůně, která přechází zvolna do hebka. Rozmačkaná stará tráva, která hnije. To je ono! A v ní sem tam kvítek, který tam určitě je, jen ho to chudinku hodně utlačuje a převálcovává tou kyselou zatuchlou zeleností.
Směs z které každou chvíli kouká něco a nic. Zvláštní, ale znám to z tech Cacharelů a Narcisse Chloe.
Ale ještě stále se vyvíjí a jsem zvědavá až se usadí, jaká bude. Vzápětí mně začne připomínat les v blízkosti kempu, takový ten kousek z kraje, kam se chodí, když jsou WC obsazená.
Poté ale začíná být čím dál více hebčí a mírnější - ne taková facka jako ten začátek.
Aaaa, začíná vyčuhovat ten kouřík. Stačilo deset minut a vůně je zcela jiná. No, to je tedy změna. Slabší arabský parfém.

Nahlásit
  • 05.03.11

vůně nabízí přesně to, co název slibuje - cigarety, jasmín a ještě přidanou hodnotu… Ale žádné vajgly, žádný indolický jasmín, nýbrž suchý tabák vydrolený z cigarety na jasmínové okvětní plátky. Postupně se začal vkrádat další výrazný tón - něco neobvyklého, ale přesto hodně povědomého - a při pohledu do složení mi cvaklo…prášek z kurkumy a sušené meruňky. Tuhle dvojku bych sice v parfému normálně nehledala, ale sem sedne dokonale. Dojezd je pak nasládlý, hladce dřevitý. Ovšem jako parfémem jsem si zpočátku nebyla jistá…je to taková vůně-nevůně - ale moc příjemná… Po třetím zkoušení bylo náhle jasno - jo, líbí, a moc. Myslím, že v soutěži o lehce dekadentní parfém by navíc oprávněně aspirovala na čestné umístění.

Nahlásit
  • 13.01.11

Začátek je naprosto fenomenální! Jako když típnete z nečištěnýho, surovýho tabáku vlastnoručně ubalenou cigaretu přímo do jasmínového kvítku. Je to přesně tak zvrhlý, jak to zní. Dozvuky škvaření sladkého šťavnatého kvítečku jsou cítit ještě pěkně dlouho. Jasmin et Cigarette má ale ještě jedno eso v rukávu: meruňky a kurkumu v krásné sladko-kořeněné kombinaci, která dělá z týhle vůně doslova sexsymbol. Nekuřákům vstup zakázán!

Nahlásit

Hodnocení parfému Etat Libre d'Orange Jasmin et Cigarette

Líbí se mi (17) 52%
 
Neutrální (12) 36%
 
Nelíbí se (4) 12%

Reklama


Reklama