Etat Libre d'Orange Je Suis Un Homme
 

Je Suis Un Homme

Značka:

Etat Libre d'Orange

Rok:

2006

Složení (ověřené)

bergamot, hořký pomeranč, citron, myrta, skořice, chejr, koňakový akord, kůže, pačuli, živočišné tóny

od 2230 Kč
od 1839 Kč
  • 07.11.11

Je Suis un Homme - po klasickém pánském začátku - citrusy, člověk už si říká: pěkná klasická pánská fougère - přišlo překvapení, vlastně dvě. Odněkud se vynořilo kadidlo, ale naprosto realistické. Kdo zná vůni nezapálené tmavé kardinálské nebo chrámové směsi, to je přesně ono. Syrově krásné. Pro milovníky kadidla - rozkoš.

JSuH je kadidlová pánská vůně, která ač věrná svému jménu („Jsem muž“), jde na to jinak než ostatní. Je to vlastně Je Suis un Kadidlo :mrgreen:
Máme tu takový kadidlový „soliflor“ ovšem v originálním podání. Nehledá v kadidlu čistotu, vystavuje ho v neobvyklé starodávné podobě, kvalitní, solidní a tak akorát drsné. Ani se nepokouší o zjemnění, jen ho dozdobí třískami vonných dřev a kousíčkem pačuli. Ještě doplním, že citrusy to vzdají asi po půlhodině, takže se nejedná o svěží vůni.

No a teď to druhé překvapení: v Je Suis un Homme žádné kadidlo není.
Fakt, prohledal jsem internet a je to tak. Ten přesný obraz zřejmě vytvořil Antoine Lie kombinací břízy, myrty, kůže a koření (nakonec, to se tolik neliší od chrámových typů směsí).

JSuH je vážně míněná, temnější, svou chlapskost dává najevo na rovinu a upřímně, bez patosu, takže není ve výsledku srandovní. Vyzařuje klid, rozvahu, nenápadnou a solidní sílu a ač se to nezdá, i trochu té class.

Ten obrázek berte jako marketing, mně osobně k JSuH mnohem víc ladí něco jako:

Nahlásit

Hodnocení parfému Etat Libre d'Orange Je Suis Un Homme

Líbí se mi (5) 71%
 
Neutrální (1) 14%
 
Nelíbí se (1) 14%

Reklama


Reklama