Etro Heliotrope
 

Heliotrope

Značka:

Etro

Rok:

1989

Složení (ověřené)

HLAVA: bergamot, petitgrain, mandle
SRDCE: ylang-ylang, růže, jasmín, kosatec

ZÁKLAD: tonka, vanilka, balzám tolu, peruánský balzám, pižmo

od 1353 Kč
od 1709 Kč
  • 02.08.12

Bez znalost složení, jsem při prvním přivonění překvapeně přiblížila zápěstí blíže k nosu a jala se intenzivně nasávat vůni. Skutečný, velmi reálný marcipán a snad voní ještě lépe, jak marcipán. Marcipánověji.
Lahůdka pro gurmány a nejen pro ně, jelikož po chvíli dá vůně více, než jen ten marcipán a i když je pěkné a příjemné jej cítit, stal by se jistě po chvíli nudným a možná i obtěžujícím. To tady rozhodně nehrozí, jelikož se po chvíli začne pěkně rozkládat na jednotlivé složky, převážně mandle a k nim se přidává příjemný a oživující větřík s dřevitými tóny.
Počáteční výraznost se ztrácí a stává se smetanově hebkou, ne tak ostrou a ne tak výrazně marcipánovou, ale mírně sladkou, pudrovou a chutnou vůní.
Je jako bílá čokoláda s mandlemi, kterou si vychutnávám při procházce zahradou, kde voní růže.

Nahlásit
  • 28.02.12

Počáteční fáze je opravdu silně ve znamení marcipánu s opodál stojící sklenkou lahodného voňavého amaretta. Připomnělo mi to Caru, ale tam jsou mandle lehčí, hodně poprášené vanilkou a víc do pudrova. U Heliotrope jsou mandle lahodnější, smyslnější, likérovější. Mandlová fáze dominuje celkem dlouho a květinový akord jsem u Heliotrope schopna určit pouze při srovnávání s Carou. Cítím jen takový lehoučký tón, který vůni dotváří a prohlubuje, lehce usměrňuje mandle a ten právě přičítám květinám zmíněným ve složení. Všechno do sebe krásně zapadá. Postupně vůně trošku zhoustne a ještě zlahodní, to se ke slovu dostává směs pryskyřic, vanilky a pižma ze základu. Pro mě krásná vůně, gurmánský obláček si náležitě vychutnávám při každém pohybu. Také bych tuhle lahůdku za unisex neoznačila, přijde mi vyloženě dámská, jemná, delikátní … a je silně návyková!

Nahlásit
  • 21.01.11

Začíná pěkně průrazným marcipánem se vším všudy - až jsem se trochu vyděsila, marcipánový „soliflor“ by mě teda fakt neto.
Ale! Stejně jako pořádnej chlap, čím starší, tím lepší! Nevím jak , ale během tří hodin se Heliotrope nádherně zhoupnul do supergurmánky gourmand-coquinovského střihu. Kytky? Neee… Pižmo? Ale kdeže…
Pořádná čokoláda s pořádnými celými mandlemi? Jooo…
Je to mazlíček…nemá v sobě nic addictovského, nic blackorchidského, ale taky nic banálně amourdecacaovského. Nesrovnávala bych ji s ničím - Jasmin Noir není gurmánský, Louve taky ne, Amandes Orientales mají příliš postelový potenciál, Oriental Brulant je proti Heliotrope tetka z venkova…prostě ne. Heliotrope je jen jedna jediná. A je božansky boží! :heart:

Nahlásit
  • 04.05.10

Vysloveně gurmánská vůně - čokoládovo mandlovéhý bonbón z bonboniéry zapíjený amaretem. Později tato kaloricky hodnotná kombinace zjemněla a zeslábla, ovšem doplnila ji ještě vanilka a opravdu jemný pižmový obláček. Ve složení je sice nějaká květena, ale ta nedostala vůbec šanci se předvést. Je sice uváděna jako unisex, ale sorry - tohle si na chlapovi vůbec nedovedu představit.

Nahlásit

Hodnocení parfému Etro Heliotrope

Líbí se mi (78) 72%
 
Neutrální (22) 20%
 
Nelíbí se (8) 7%

Reklama


Reklama