Fendi

Značka:

Fendi

Rok:

1985

Složení (neověřené)

HLAVA: aldehydy, bergamot, citron, mandarinka, kardamom, koriandr, brazilské růžové dřevo
SRDCE: karafiát, pelargónie, jasmín, konvalinka, růže, ylang-ylangcypřiš

ZÁKLAD: ambra, kůže, pižmo, kořenité tóny, fazole tonka, vanilka, cedr, větvičník, pačuli, santalové dřevo

Kategorie:

květinová, chypre, orientální - kořeněná

  • 06.04.12

Som uchvátená. Spočiatku zelená, živicová vôňa s korením a trochou bergamotu – drsná, priama, rázna ako sufražetka. Cez olovenú vestu jej však už prerážajú dosť opojné kvety aj prísľub zrelej sladkosti.
Robia z nej usadenú meštianku s muškátmi na balkónoch, mydlom v bielizníku a slušnou vrstvou krému na tvári. Kvety sú jarné, rezané, škoda len, že v miestnosti sa nevetrá – túto fázu by som pokojne preskočila, keby sa dalo.
A napokon prichádza dáma vo veľkolepej toalete. Elegantná, dospelá, azda trochu unavená a možno dokonca aj zhýralá – no je to osobnosť. Toto by som na sebe rada nosila, keby som bola o 15 cm vyššia a aspoň o 10kg ťažšia. Santal s vanilkou, zmyselný, teplý, doslova chápajúci.
Fendi je mimoriadne komplexná vôňa v troch dejstvách. Hlavnou postavou je žena s troma tvárami, či tri ženy v jednom tele. Dramaturgia: excelentná. Herecké výkony: pôsobivé. Hra trvá mnoho hodín, a vôbec nenudí.
Prvá chypre, ktorú som ochotná nosiť!

Nahlásit
  • 23.12.11

Bála jsem se kardamonu, i spařených fuseklí.
Kardamon tam je, i s koriandrem a hřebíčkem, ale kořeněnost je spíš tlumená, dobře promísené koření, těžko vůbec jednotlivé druhy rozeznat. Dál cítím pačuli, santal, růži a růžové dřevo, karafiát a stopu semiše, v barvě jelenice, tu vůbec Fendi evokuje svojí jemností. Reklama, hlavně barevně, vystihuje obsah. Itálie starých časů, milulých století - tradice, umění, sochy, pískovec a bílý mramor do kterého praží slunce, teplý písek na plážích, voňavé rozkvetlé zahrady a terasy. Krása

Nahlásit
  • 03.12.11

Fendi je krásná, luxusní a elegantní vůně. Zpočátku je zde spousta koření a ylang-ylang, dále růže, les a pryskyřice. Podobně jako jiné chypré vůně má příjemný závěr. Cítím velmi smyslnou, lehce nasládlou vůni dřeva, která ulpívá na mé kůži dlouhé hodiny.

Nahlásit
  • 04.04.11

SLOŽENÍ
Hlava: aldehydy, koriandr, mandarinka, bergamot, kardamom, citrón, brazilské růžové dřevo
Srdce: karafiát, cypřiš, jasmín, ylang-ylang, konvalinka, růže, pelargónie
Tělo: koření, kůže, santal, tonka, ambra, pačuli, pižmo, oak, vanilka, cedr

Flakón, to je jednoduchá elegance, nevím jakou barvu má krabička ve skutečnosti, ale na mě to dělá dojem drahého lesklého dřeva. Reklama, kterou jsem měla možnost vidět mě láká do Itálie k sochám. Je zajímavě udělaná…
Složení je nacpané až k prasknutí, nemám překombinovanost ráda, ale tady to nevypadá až tak nesourodě.

Óvšem… a hned se to sype… jako bych dostala facku koženou rukavičkou! První je kůže, pak koriand a aldehydy… políček teď trochu pálí na tváři… citrusy nejsou vždy citrusy… jemné, svěží, hořké, neřvavé a bergamot s kardamomem. Už tenhle dojem by stačil na celý den… krása, něco co dnes už jen tak nepotkáte.
Políček začíná červenat… musím říci, že za sebe cítím nejvíce balkónovou pelargónii, ale jinak jsou to plné a zároveň kompaktní a kulaté květiny, troškou drhnou, nejsou to květy rozvláčně romantické, až plytké, ale elegantní, přesné, ale přesto pořád dost ženské. Bílých květů tam mnoho není, spíš je to celé (už od začátku) dřevité… krásně a zajímavě je tu cítit cypřiš… to je ta vůně jihu.
A když už jsem začala přirovnáním k políčku, tak… tvář po něm teď hřeje. Cítím tam i skořici, ale především tonku s vanilkou. Dřevitě, kořeněně sladký závěr… hřejivý, ale ne lepivý (ambru a santal tam necítím ani trochu), ale jiskrný. Tvář hřeje, ale pořád ji cítíte.

Tohle je pro mě Itálie se vším všudy, plná, ohnivá, vkusná, decentní, krásná… a krásnější bude jistě v teple.

Nahlásit
  • 19.04.10

Nádherná vůně použitelná po celý rok, v každou denní i noční dobu. I když je spíš teplá, nevadí mi kupodivu ani v největších vedrech, protože tak nějak samozřejmě splyne s (mojí) pokožkou. Je sladká, s troškou koření, hladká, nic z ní nevyčuhuje, proto neobtěžuje ani po delší době, je držák. Kůži (na kterou si tu některé dámy stěžují) v ní necítím, kdyby ano, nemohla bych ji používat. Nenosila bych ji k růžovým minitričíčkám a možná ani ke kostýmu, připadala bych si až moc elegantní a „dospělá“, naopak k romantickým šatům nebo černočerné klasice se mi velmi hodí.

Nahlásit
  • 29.11.08

Najviac sa mi paci zaciatok, ten vonia ako ceresnovy alebo visnovy liker. Po rozvonani citim kozu a ruze.

Nahlásit
  • 24.08.08

Vonia ozaj ako kozena luxusna kabelka, ako bola tato vona kdesi recenzovana, napustena ruzovym olejom, korenim a santalovym drevom. Tie ruze tam necitim, ale korenie a santal ci nieco podobne ano.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Fendi Fendi

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Fendi Fendi

Líbí se mi (48) 83%
 
Neutrální (6) 10%
 
Nelíbí se (4) 7%

Reklama


Reklama