Fragonard Fragonard
 

Fragonard

Značka:

Fragonard

Složení (ověřené)

  • 04.09.12

Lilie, lilie, hřbitovní lilie - s veškerým potenciálem bojových otravných plynů, se žlutým pylem lepícím se na sliznici, se slizem na dně vázy. Oceňuji ten naturalismus. Mám čistý parfém, na kůži drží asi 48 hodin, z šatstva k nevyprání. Vynasnažím se unosit.

Nahlásit
  • 19.08.12

Konvalinky, bílá křehké kvítky obalené šťavnatým zeleným listem, ačkoli rostou ve vlhké zemině, jejich vůně je panensky čistá. Konvalinky jsou vůní víl tančících při měsíčku na lesním palouku a chladících své utancované nožky na mechu. Tak takto voní spíš Diorissimo…
Fragonard voní o chloupek jinak, jako Anais-anais, má kolem vůně parfémový závoj, z omamné směsi květin, kterými okouzlený pozorovatel chtěl oblouznit tančící vílu; a který vás ujistí, že se jedná o ženskou vůni a nikoli čerstvě utrženou křehkou kytičku.
Ještě pro srovnání, bílorůžové lilie (které mám zrovna před sebou) jsou oproti šťavnatým konvalinkám vzdušnější a také prostorově pronikavější, je-li to vůbec žádoucí.
Bohužel nedrží ani 4 hodiny.

Nahlásit
  • 17.02.11

Kdysi dávno jsem se rozhodla, že by se mi velmi líbila vůně, která by hezky kombinovala jasmín a zimolez. Pátrání po takové vůni mě přes například příliš levný White musk a příliš sladkou Organzu zavedlo k Fragonardu. Zde nejspíš zůstanu. Vůně je velmi čistá a nefalešná: prostě kytice lilií doplněná jasmínem a zimolezem. Krásně bílá a rozjásaná. Nepochybně jarní. Pokud vyloženě nesnesete Anais Anais od Cacharel, nejspíš ani Fragonard se Vám líbit nebude, ačkoliv postrádá charakteristické pro Anais zemité tóny (na můj vkus to je jedině dobře). Pokud Vám bílé kytky nevadí, rozhodně Fragonard zkuste.

Nahlásit
  • 07.01.11

Já prostě miluji bílé květy… natrhejte si kytici bílých lilií, přijdete jasmín a trochu zimolezu a máte tuto vůni… vůni přicházejícího jara. Nic umělého, prostě jen kytky.

Pokud tam skutečně je, tak tam není cítit… ne, bergamot tam skutečně necítím. Ambra také ne… jen kytky. Je to bílo-zelená vůně, jarní, adekvátně výrazná… maličko mýdlová, ale to bude spíš tím jasmínem. Je to čisté… průzračné… svěží. Malinko mi tou bělostí vůně připomíná Anaïs Anaïs.

Nahlásit

Hodnocení parfému Fragonard Fragonard

Líbí se mi (15) 58%
 
Neutrální (8) 31%
 
Nelíbí se (3) 12%

Reklama


Reklama