Grain de Soleil

Značka:

Fragonard

Rok:

1999

Složení (ověřené)

  • 19.09.16

Na první zkoušku mě dostala a na druhou taky. Vždycky jsem tíhla k orientům, které na čas vystřídaly gurmánky. A tady mám své dvě oblíbené kategorie spojené v jedné vůni. Gurmánská orientálka či gurmánka, šmrncnutá orientem, jak je libo. Ze začátku syrová skořice říznutá pačuli, květiny (růže, jasmín a kosatec) jen tak proletí kolem, to aby vůně nebyla přeslazená a dostala tím punc elegance. Přidává se trocha vanilky a nasládlá ambra, skořici mezitím někdo pomlel na prášek. Pro milovnice skořice naprostá povinnost vyzkoušet. To je složka, kterou ve vůních miluju, tady ale není tak přímočará jako v Judith Leiber Night, ani neučesaná a syrová jako v Theorémě nebo Euphorii Liquid Gold. Krásná, prachová skořice, která se skvěle doplňuje s jinými složkami a přesto z ní nemám pocit pečeného štrůdlu. Výdrž je nekonečná, do prostoru jde tak akorát, jestli se dá ze vzorku soudit.

Nahlásit
  • 24.11.12

Začátek gurmánský - čokoláda, skořice, pár kapek koňaku. Postupně suché koření a suchá pačuli - a vůně potemněla a trochu zhořkla. Po plném rozvonění ambrová sladkost smíchaná s teplým kadidlem a stydlivě kroužící suchou květenou. Zvláštní je tón podobající se čerstvě vybílenému sklepu - v kombinaci s ambrou velmi interesantní… Dlouhý a vytrvalý konec se pak vrátil k suché, až prachové, skořici.

Nahlásit
  • 01.09.12

Znám dvě vůně, které jsou čichovým ztělesněním čistých radostí léta. Jednou z nich je Essence de Bois od Cartiera, vonící přírodním koupalištěm a sladkou kůží, na níž usychají kapky vody prohřáté sluncem. Tou druhou je Grain de Solei jakožto požitek ze slunce.
Není v ní nic víc, ale ani nic míň než slastný pocit z kůže, na níž slunce pomalu a s rozkoší taví opalovací krém. Je neparfémovaný, čímž se liší třeba od Sun Jill Sander. Co cítíte, je opravdu jen horká kůže natřená krémem. Voní příjemně mastně, pro představu v neutrálním ladění máslových a voskových aldehydů. Ale oproti No. 5 je Grain de Solei rozpálený sluncem, díky čemuž vyvolává pocit slastné péče.
Drobit Grain de Solei na složky nemá smysl, vůně sama to nedělá, je homogenní a krásně zaoblená. Možná budete mít pocit, že se slunce opírá i do písku na pláži a vůbec sálá teplem. A že ke konci snad voní i kakaový nádech na kůži. Ve skutečnosti je to velice jemný dotek kadidla. (Ale nepředstavujte si vůni kadidlovou. To je ta malá potíž s Grain de Soleil, složky jsou tu tak roztavené, že ztrácejí svůj původní výraz a místo něj vytvářejí společně nový.)
Předností vůně je i její intenzita. Ačkoliv je decentní svým výrazem, dvěma střiky zaplníte plážovým pocitem celou místnost na řadu hodin.
(A pozor, Fragonard má ještě parfém Soleil, ale to je čistá květinovka.)

Nahlásit

Hodnocení parfému Fragonard Grain de Soleil

Líbí se mi (48) 80%
 
Neutrální (10) 17%
 
Nelíbí se (2) 3%

Reklama


Reklama