Caravelle Épicée

Značka:

Frapin

Složení (neověřené)

koriandr, muškátový oříšek, pepř, tymián, guajakové dřevo, pačuli, ambra, tabák, santalové dřevo

od 2920 Kč
  • 06.12.10

Tak copak to tu máme: Karavela. Už tohle slůvko navodí asociaci jednookého piráta s papouškem na rameni, zvlášť když se vůnně pyšní přídomkem Pikantní. Takže se toho kapitána Morgana pěkně představte: klípec na oku, roztrhaná blůza, zubatá mačeta u pasu, solí prolezlé boty, samý šrám, rozcuchané vousy, v pozadí jsou vidět vzduté vlny rozbouřeného oceánu. Už ho vidíte ? Tak a teď tu představu pěkně zmačkejte a hoďte do koše, protože nic jí není vzdálenější než Caravelle Epicée od Frapinu.
Tahle vůně je delikátní, jemná a učesaná. A suchá, velmi suchá. Úplně nejdřív se hlásí ke slovu muškátový oříšek, na jednu stranu přislazený, koriandrem šmrncnutý, na druhou nesměle (a mám pocit, že snad ani ne vždy, možná podle mé nálady) vystrkuje růžky chilli. Po chvíli se sladké tóny začínají hlásit o slovo důrazněji. Nejdřív páa kapek medu (jo, fakt medu), později převáží dřevo, santal - ovšem v pozadí ještě nějakou dobu vydrží jemňoulince kořeněný podtón.
Ideální příležitost pro tuhle vůni je večer ve dvou v drahé restauraci, při svíčkách, pokud možno v soukromém salónku. A až se potom po dlouhém večeru a noci vaše drahá polovička ráno probudí vedle vás (a opravdu není třeba se bát toho, že by vás ráno zastihlo osamocené) a rozespale se k vám přitulí, znovu ucítí jemný závan santalového dřeva …

Nahlásit
  • 25.07.10

Naprosto úžasná nálož suché skořice - tu s tabákem, tu s koriandrem, tu s jemným pepřem, tu pro změnu se santalem. Mezi tím oscilují molekuly koňaku hustého jak med (a ambrový med tam v nějakých pidičástečkách bude nejspíš taky). Na zimu vůně s puncem dokonalosti.

Nahlásit

Hodnocení parfému Frapin Caravelle Épicée

Líbí se mi (29) 76%
 
Neutrální (7) 18%
 
Nelíbí se (2) 5%

Reklama


Reklama