Esprit de Fleurs

Značka:

Frapin

Složení (neověřené)

bergamot, tangerinka, grapefruit, bazalka, pepř, kosatec, jasmín, růže, vanilka, cedr, vetiver

Kategorie:

citrusově květinová

  • 22.12.12

Hned po aplikaci citrusy a nálož pepře, o pár minut později rozeznávám mandarinku a švestku sušenou-povidlovou, velmi lahodná, šťavnatá, plná vůně na pevném základu vetiveru a bazalky, později růže, růže, tmavě červěná růže, mastná růže, růže v krému, velmi intenzívní (ne však pronikavá a okolí mořící), silná vůně. Ne však bolehlav, přeslazená, žaludkem otřásající. Růže v pudru ozvláštněná kořením. Růže kulatá, Velmi mi připomíná růži Heure Exquise od Annick Goutal, ale zde je prosta jakýchkoli chypré tónů. Výdrž nekonečná. Nic zvláštního, rušivého ani kontroverzního necítím. Po půl hodině se dere ke slovu kosatec ( v této fázi tam opravdu podobu s Hirisem také zaznamenám, i když Hiris je decentnější nenápadnější, méně barvitější), je zde krásný a máslový, ale růže nechce ustoupit, bojuje, cítím něco lesního - snad cedr, růže slábne ve prospěch jiných složek, ale stále vede, dominuje, šéfuje ostatním. Na muži si nedokážu představit, i když na začátku bazalka s vetiverem vůni směřuje unisexovým směrem, další pánské tóny v průběhu času ale nenacházím.Vůně je až uhrančivě ženská.

Nahlásit
  • 09.04.12

Začátek se vyřítí jako divoce pomalovaný Papuánec z džungle a rovnou útočí. Že je maskovaný a využívá momentu překvapení, nebyla jsem schopná poznat, co to používá za nálož. Byla to bazalka, ale pořádně zfetovaná, opepřená a podepřená grepem. Válečný tanec trvá asi hodinu, než pepř vyčpí, nabuzená bazalka a citrusy povadnou. Pak teprve přijde krása. Bazalka se krok za krokem sbližuje s kosatcovým kořenem, už to není nálož, ale chladivý aromatický balzám, vonící po fialkách. Pořád ale v něm zůstává špetka pepře a ta mu společně s jasmínem dává bojovou připravenost, i když už zavládl mír.
Celkově nevšední a v začátku hodně povzbuzující vůně. Ideální pro jednání na úřadech. Na kůži zanechává stopu ještě druhý den ráno.

Nahlásit
  • 21.10.11

Začátek mě docela vyděsil - divoká citrusovo bergamotová smršť, navíc důkladně opepřená. A šla hodně do pánska. Naštěstí tahle fáze trvala asi jen 10 minut a pak kosatec, kosatec a jako bonus… suchý kosatec. Pro milovnice kosatce je vyzkoušení přímo povinností…

Nahlásit
  • 16.07.11

Dle složení jsem očekávala krásnou a zajímavou vůni, ale nekonala se. Přítomná bazalka totiž všechno přehlušila. Vůně má díky ní nakyslý tón (někdo má pocit šuměnky nebo šampaňského), a i když se přítomné citrusy i květiny snaží seč můžou, bazalka, ještě posilněná pepřem, tomu celému vévodí a snad to tahá víc do pánska. Myslím, že pánům by mohla tato vůně víc ladit. Vůně nekřičí do prostoru, drží se poblíž, což je určitě pozitivum.

Nahlásit
  • 16.03.09

Esprit de Fleurs od Frapina je jedna z nejzvláštnějších vůní, jaké jsem kdy cítila. Je to přímo semeniště přirovnání… Můžete ji buď vnímat jako velmi příjemně vonící aviváž či prací prášek nebo jako bublinkový šampus s neuvěřitelným množstvím bublinek a někteří v ní budou spatřovat šťavnatou citrusovou limonádu, v níž ledabyle plavou kvítka roztodivných barev. Rozhodně bych neřekla, že se jedná o tuctovou květinově svěží vůni. Je to leda tak možná květina a la Frapin - zkrátka a dobře je v ní něco alkoholového ;-)

Nahlásit
  • 02.12.08

Tahle vunicka je typove podobna na Hiris, navic jsou v ni citit svezi citrusy. Pomerne rychle se usadi a zhedvabni. Pokud vam na Hiris vadi silna horkost a jeji chladnost, zkuste tuhle ;0)

Nahlásit

Vlastnosti vůně Frapin Esprit de Fleurs

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Frapin Esprit de Fleurs

Líbí se mi (25) 50%
 
Neutrální (12) 24%
 
Nelíbí se (13) 26%

Reklama


Reklama