Carnal Flower

Značka:

Frederic Malle

Rok:

2005

Složení (ověřené)

tuberóza, kokos, salyciláty, pižmo

Parfuméři:

Ropion Dominique

  • 12.07.13

Jenom krátce:
Tuberóza; tropická dužnatá cibulovina, křupavé listy a dužnaté smetanově bílé květy se žlutými pestíky.
Voní květinově mámivě a zároveň svěže.
Podobnost s PC Tuberose-Gardenia se vysloveně nabízí.
A co víc, dnes jsem měla čest ji potkat v pražských ulicích a zpříjemnila mi cestu… :)

Nahlásit
  • 14.05.13

Tuberóza mírně umírněná vanilkou a pižmem. Krásná, zabijácká květinovka, díky bohu v ní není nic zeleného, svěžího ani vzdušného, tahle vůně tvoří mikroklima. Je omamná, hutná, výrazná. Není určená pro slabší povahy a tělesnou konstituci, lehce si dovedu představit, že z ní někoho rozbolí hlava a zhoupne se mu žaludek.
Kdybych ji měla, používala bych ji coby záškodnickou :-B

Nahlásit
  • 07.02.13

Tahle tuberóza, to je celá květina, se stonkem, listy, kořeny i hlínou, jako bych ji vzala z přírody a chtěla přesadit do krásného jemného květináče. Začátek je přesně takovýhle, nesu ji něžně domů, voní po hlíně, po vláze, jemném dešti, voní čistou přírodou, vůně je to zelenobílá nebo spíš bílozelená s růžovým nádechem, vůně průzračná, zároveň silná, tím nemyslím pronikavá. Už s květináčem ji stavím na okno, a ona se na slunci usazuje, svůdně protahuje jako kočka, dělá si pohodlí. Náhle je její vůně jemná, hebká, voní až něžně, máslově, jak to tuberóza umí, splývá s kůží a jejím pižmem. Ostatní už zůstává jen v povzdálí.

Nahlásit
  • 26.05.12

Najskôr chladný ostrý závan, vzápätí teplo a vlaha. Ako píše Ada - je to živý, predsvedčivý kvet. Ale nie tuberóza. Najskôr čosi jarné, kosatec s orgovánom. Snívam? A potom… gardénia. Zmyselná, kožovitá a zároveň prachovo peľová, otvorená, neskutočne zmyselná. Je to vôbec možné? Že by tuberóza v kombinácii s kokosom dokázala toto? (Stačí si spomenúť, aký bruchabôľ mi táto kombinácia spôsobila v prípade Datury Noir…) Chemický tón, ba ani marhuľovo ovocný tón sa neobjavia. Namiesto nich sa popri gardénio-tuberóze vynorí studená hubovitá vlhkosť, íl, plesnivé drevo, ako to máme možnosť cítiť v Gardenii Elisabeth Taylor, a tak trochu aj v Cruel Gardenii, len si treba odmyslieť púder a pižmo. A v tejto zostave Carnal Flower drží a drží. Do večera.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Frederic Malle Carnal Flower

Suchá vůně
Sladká vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Frederic Malle Carnal Flower

Líbí se mi (59) 79%
 
Neutrální (11) 15%
 
Nelíbí se (5) 7%

Hodnocení odbornice

  • 21.02.08

Pokud vládnete angličtinou, podívejte se před čtením recenze na „toto video na YouTube“http://y­outube.com/wat­ch?v=Wu28o405fCA. Pokud nevládnete, shrnu vám, o co tam jde - pán, který mluví do kamery, je Frederic Malle, majitel společnosti Editions de Parfums. Líčí filozofii firmy, nadává na mainstreamové společnosti, které se snaží zákazníkům...

číst více

Reklama


Reklama