En Passant

Značka:

Frederic Malle

Rok:

2000

Složení (ověřené)

bílý šeřík, vodní tóny, listy pomerančovníku, okurka, obilí

Parfuméři:

Giacobetti Olivia

Kategorie:

květinová

od 5230 Kč
  • 31.03.13

Šeřík - zpočátku rozkvetlý keř bičovaný ledovým jarním deštěm, později kvetoucí keř s květyplnými pudrového pylu v v paprscích nesmělého jarního sluníčka. Jaro je taky jediné roční období, které mi s nošením této vůně koresponduje.

Nahlásit
  • 08.01.13

En Passant je má první skutečně šeříková vůně. Šeřík je uváděn ve složení mnoha parfémů, ale povětšinou se jedná o vůně, kde šeřík stěží naleznete a nebo mu je jen velmi málo podobný. Tohle je krása. Stačilo pár vteřin a byla jsem zase malou holkou, mezi keři šeříků během prázdnin u mé babičky. Už v dětství mě omamná vůně drobných kvítečků, všech možných barev očarovala. Vůně mi byla moc příjemná a to mi zůstalo až do dnešních dnů a nejspíše zůstane napořád. Už jen pro ty krásné vzpomínky, které se sebou přináší. V této vůni je šeřík z počátku jasný a rázný. Naprosto autentický. Trochu nahořklý, tak jak to má být a také svěží s příjemně zeleným akcentem. Nejen kvítky šeříku, ale i lístky a větvičky jsou znát. Postupně se stává vůně měkčí a hladší. Přidají se vlahé vodní tóny a jemné tóny zeleně. Také vůni obilí je možné rozpoznat (když po ni budete pátrat), ale ta vůni spíše dodává, jako by senový nádech. K samému závěru jde o mírně nasládlou, hebkou vodní vůni, z které sem tam vykoukne i štavnatý pomeranč a troška květinové vůně. Stala se více univerzálnější vůní. Její výdrž je průměrná.
Nevšední, příjemná, jemná a svěží vůně.

Nahlásit
  • 02.06.12

Tak toto je najautentickejší orgován, aký som mala česť v parfumoch vyskúšať!
Je to opalizujúca, vlahá, daždivo kvetinová vôňa, ktorá doslova evokuje vizuálne predstavy. Zmoknutý krík fialového orgovánu, tvrdohlavo, veselo voňajúceho napriek tomu, že ďažďových kvapiek je na ňom hádam toľko ako kvetov a že niekoľko vetiev už okmásal vietor alebo detské ruky. Na zvýraznenie orgovánu sa primieša modrý hyacint, ale len na chvíľu a uvoľní miesto ešte nerozvitým ľaliám. Lenže vo chvíli, keď sa ich puky idú roztvoriť, zmenia sa na tulipány, najskôr červené, s tyčinkami plnými peľu (veľmi podobný tón je v La Tulipe od Byredo) a potom biele, práve rozkvitajúce.
Fialová ustúpila červenej, aby napokon aj táto vybledla a mohol sa opäť vrátiť orgován, lenže tentoraz biely. Vytrvalý, vlahý – už nie zmoknutý, ale kúpajúci sa v slnečnom svetle. Vlahý podtón v tomto prípade asi naozaj zabezpečuje uhorka, hoci v úvode som ju necítila. Výdrž En passant je vynikajúca, myslím, že vďaka veľmi jemnému pižmu s trochou kardamomu. O kúsok ďalej je vôňa suchšia, teplejšia a objaví sa tón, ktorý zloženie uvádza ako obilie: sladkasté, slnkom prehriate, žlté klasy a v nich ešte mäkké nedozreté zrnká, ktoré sme ako deti rozhrýzali a čakali, kým lepok vytvorí akúsi zvláštnu obilnú žuvačku. A na záver sa opäť ochladí: ale ten kyslastý vodný tón, v niečom podobný L'eau d'Issey - uhorka plus frézia - je už trochu nadbytočný.
En passant je vôňa, ktorá z jari mieri do leta a hneď sa vracia späť. Ako flash forward: od prvého teplého dažďa k prázdninám už nie je ďaleko.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Frederic Malle En Passant

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Frederic Malle En Passant

Líbí se mi (54) 79%
 
Neutrální (12) 18%
 
Nelíbí se (2) 3%

Hodnocení odbornice

  • 19.05.09

‚Zastavte se na jaře na kraji zahrady a vdechněte vůni šeříku, kterou k vám žene vítr,‘ píše se na letáčku u vzorku En Passant. ‚Impresionistická vůně Olivie Giacobetti si hraje s jedním jednoduchým tónem, bílým šeříkem, zachyceným v určitý okamžik.‘ To jsem si samozřejmě dala říct, protože šeřík je jedna z mých oblíbených květin. Olivia k...

číst více

Reklama


Reklama