Le Parfum de Thérèse

Značka:

Frederic Malle

Rok:

2000

Složení (ověřené)

HLAVA: tangerinka, meloun
SRDCE: růže, švestka
ZÁKLAD: cedr, vetiverkůže

Parfuméři:

Roudnitska Edmond

  • 25.02.14

Z většiny recenzí je patrné, že Tereza je parfém mnoha tváří a každý si z ní vytáhne něco jiného. A jak ji vnímám já? Na začátku je to krátký energizující zásah svěžího ovoce a možná i trochu toho růžového pepře, který se někdy ve složení taky uvádí. Tenhle první dojem se nenápadně, ale poměrně rychle překulí do kompozice květin. Hlavně ta fialka, zapudrovaná, hustá, ale vůbec ne těžká. Sladkost tento parfém postrádá téměř úplně. A na konci každého nadechnutí je pořád ovocno-pepřový ocásek, který Tereze dodává ten ozonický rozměr. Až úplně na závěr, když si parfému už nějakou dobu nevšímáte lze ucítit kůži, ale není to nic hrubého nebo animálního. Mnohem spíš šedá hladká navoněná rukavička na napudrované dámské ruce. Celkově vůně působí jako několik vrstev prosvítajících hedvábných šátků pastelových barev. Elegantní, svěží, extrémně ženská, retro. To je „moje“Tereza.

Nahlásit
  • 25.06.12

Byla by to celkem pěkná a uhlazená dámská koženka (= podle vzoru květinovka nebo svěženka), kdyby… Kdyby to nebrala naturalisticky už přes přípravu materiálu hned za jatkami s opalováním stažené kůže. Takže kouř, pěkně štiplavý, uhlíkový, chvíli skoro uzený a mastný. Do toho porce vodnatého melounu, což je dost nesmyslná kombinace, ovšem v tom doutnajícím spáleništi stejně rychle zapadne.
Ano, začátek by byl hodně hnusný, kdyby… Kdyby se rychle nepřihnal další zvrat. Ze štiplavosti vystupuje vetiver, v tu chvíli příjemně zemitý a kovově chladný. Střízlivě aromatizovaný nesladkou růží. To už docela jde, říkala jsem si, když se na to zase vysypaly saze.
Chudák Tereza, takových potíží během vývoje ji potkalo, takže to trvá, než se vyhrabe se všech peripetií a dospěje k úhledné podobě dámské kožené rukavičky, uložené v krabičce mezi plátky suchých růží, křížal a kousky vetiveru.
Neveselá, až pochmurná vůně. Intenzita ani výdrž nejsou nijak oslnivé.

Nahlásit
  • 23.04.11

Velmi specifická vůně.

Nahlásit

Hodnocení parfému Frederic Malle Le Parfum de Thérèse

Líbí se mi (35) 53%
 
Neutrální (17) 26%
 
Nelíbí se (14) 21%

Reklama


Reklama