Lipstick Rose

Značka:

Frederic Malle

Rok:

2000

Složení (ověřené)

Parfuméři:

Schwieger Ralf

  • 07.07.17

Vůbec není špatné setkat se s vůní, která vám už svým názvem řekne, co máte cítit. Nač si hrát na schovávanou, že?! Rtěnka je nejpoužívanější a nejstarší zkrášlovací prostředek (vlastnili ji muži i ženy už ve starověkém Sumeru 5 tisíc let př n.l., v průběhu věků bylo na její výrobu použito všelicos, krokodýlím trusem počínaje a brouky červci nopálovými nekonče), a růži si také představovat nemusíme. Když k tomu přidáte ještě (omlouvám se za klišé, ale je to už vlastně takový terminus technicus) babiččinu kosmetickou taštičku a mírně ocucaný fialkový bonbón, jste doma. Kombinace jemné zatuchliky a glamour Hollywoodu 30. a 40. let – i to by se dalo o vůni říci. Svůdné rty Rity Hayworth a dryáčnický hlas zpocené nazlobené domovnice. Závan čistotné vanilky v doprovodu vypelichaného plyšáka, kterému skleněné oči už dávno hrozí vypadnout z důlků. Prchavý zbytek ranní vody po holení na večerním strništi a kožená brašna, ve které si kosatec našel útočiště. Jak že se vlastně ten parfém jmenuje?!

Nahlásit
  • 30.07.13

Jemná sladce růžová vůně - po rozvonění ještě doplněná sladce ovocným podtónem. Mistrovské zpodobnění rtěnkové parfemace - pochybuji, že tvůrce vůně znal parfemaci rtěnek Regina blahé paměti, ale povedla se mu vystihnout dokonale.

Nahlásit
  • 19.07.13

Vôňa verná svojmu názvu…až tak, že som tomu nechcela veriť a preniesla ma späť o niekoľko rokov do minulosti, keď som sa začala zaujímať o farbičky mojej mamky! S úsmevom na mňa žmurká ruža s fialkou..tie hrajú hlavné husle…sú veselé, jemné, krémové až sa ich chcete dotknúť a zacítiť ich hebkosť na koži /alebo ústach?/. Celá táto nádhera mi vážne verne evokuje červený, kvalitný rúž…len neviem či pre femme fatale. No, každopádne je to veľmi príjemná „voňačka“, pre mňa nostalgická…len neviem či by som chcela voňať ako jedna malá červená /aj keď potrebná/súčasť kozmetického kufríka..a vôbec, vonia takto ešte dnes rúž???

Nahlásit

Hodnocení parfému Frederic Malle Lipstick Rose

Líbí se mi (49) 73%
 
Neutrální (15) 22%
 
Nelíbí se (3) 4%

Hodnocení odbornice

  • 03.02.08

Lipstick Rose, ještě nedávno populární vůně na našem diskuzním fóru, kterou chtěli všichni vyzkoušet (až došlo i na mě), je, co se týče názvu, proma a vůně, jednoduchost sama. Název v překladu znamená ‚rtěnková růže‘ (nebo ‚rtěnková růžová‘, přeneseně případně ‚růžová rtěnka‘ - jak chcete) a na webu Editions de Parfums je představena jako vůně...

číst více

Reklama


Reklama