Galimard Gelsomino
 

Gelsomino

Značka:

Galimard

Složení (ověřené)

HLAVA: bergamot, pomeranč

SRDCE: jasmín, tuberóza

ZÁKLAD: pižmo, vanilka

  • 22.04.12

Je to dost nečitelná vůně. Nejen proto, že je hodně slabá, ale také pro svou proměnlivost. Přitom o složení i výrobce hodně mlčí. Oproti zde uvedenému se po různu dají najít další zmínky, kde figuruje vetiver, exotická dřeva a růže. Vetiver tam určitě je, ozve se hned na začátku a moc pěkně, pokud se vám líbí mokrý dřevěný tón s kovovým akcentem v Cabotine. A když si představíte, jak si silnou a řvavou Cabotine z ruky opláchnete, tak to, co zbyde, je zhruba úvod Gelsomina. Ovšem zatímco Cabotine si tuto podobu udržuje celou dobu, Gelsomino chystá dost výrazné obraty.
Asi po půl hodině ustoupí umáčený dojem a dřevo, stále dost vlhké, provoní nádech bílé citrusové dužiny. Kradmo se pak přidává vanilka a spíš jen tušené květiny. Je to příjemná a svěží fáze, ale než si na ni pořádně zvyknete, začne dřevo s květinami prosychat a sládnout. Atmosféra houstne, za což může pižmo svou typickou přilnavostí ke kůži a důvěrností. Výsledkem je dřevitě květinové dusno s lidským teplem. Chybí tu anýz, ale i tak se vtírá vzpomínka na L´Heure Bleue.
A překvapení na závěr, po nějakých šesti hodinách, kdy už po kontrolním vzorku Cabotine nezůstala na kůži ani stopa, se květiny v Gelsominu konečně rozvoněly. Tlumeně, žádný typický jasmín nebo tuberoza, spíš ylang-ylang.
Na závěr velmi pěkné, ale celkově pořád ještě hrozně málo na to, co by člověk očekával od značky s tradicí od 18. století, obtížně sehnatelné a vůbec za ty peníze…
Výdrž poměrně dlouhá, zato intezita mizerná.

Nahlásit

Hodnocení parfému Galimard Gelsomino

Líbí se mi (1) 33%
 
Neutrální (1) 33%
 
Nelíbí se (1) 33%

Reklama


Reklama