Ange ou Démon

Značka:

Givenchy

Rok:

2006

Složení (neověřené)

HLAVA: bílá mateřídouška, mandarinka, šafrán

SRDCE: orchidej, ylang-ylang, lilie

ZÁKLAD: tonka, vanilka, palisandr, dub

Parfuméři:

Bethouart Jean Pierre, Cresp Olivier

Kategorie:

květinová

  • 29.11.16

Můj první, skutečně drahý parfém. Jenže jsem to s ním neuměla. Přes den na mě křičel výraznými květinami natolik, že mi pár lidí doporučilo, ať ho nepoužívám. Tak jsem ho odložila a teprve teď ho můžu docenit.
Myslím, že je to jedna z vůní, která se opravdu liší podle toho, kdo ji nosí. Dnes do deseti minut po aplikaci cítím skryté mandarinky i šafrán. Pak přijdou květiny a ty se zdají být problematické. Jak to jen malinko přeženu, rozletí se vůně lilie řízlé hašlerkou široko daleko a nechce se mě pustit. Na poslední fázi si musím několik( i 5) hodin počkat. Pak velmi nesměle vykoukne vanilka, jen tak, aby vás uklidnila, že ty květiny už to vzdávají a vznikne hlaďoučké cosi, které v sobě má příchuť živočišna.
Máme spolu takový zvláštní vztah, nosím ho pouze pokud jsem vyrovnaná, zdravá a sebevědomá, pak vyznívá pěkně. V opačném případě dokáže pocuchat nervy.
Edp se na mě jeví jako neskutečný držák a i po pár dnech je cítit z oblečení.

Nahlásit
  • 13.11.11

Ange ou Démon

Hlava: Ange ou Démon na mňa neurobil veľmi dobrý prvý dojem. Presladený začiatok, z ktorého cítiť mandarínky a kvetinky s niečim syntetickým ma skôr odradil než potešil. Veľmi vzdialene mi pripomína Angel (pre niekoho to môže byť výhoda, pre mňa naopak), je len máličko korenistejší. Ange ou Démon nevonia za čokoládou a cukríkmi, ale je asi rovnako sladký.

Srdce: Korenistá zložka po chvíli takmer ustúpila a ostala len svieža sladkosť. Najvýraznejšie cítim orchideu. Viem si predstaviť, že pri prehnanej aplikácii by z tohto parfému mohla začať hlava bolieť rýchlejšie než z väčšiny iných. Avšak v správnom množstve môže byť pre fanúšikov kvetinových vôní malým pokladom - vonia jemne, romanticky a napriek tomu výrazne.

Základ: Musím tomuto parfému uznať, že vôňa sa postupom času mení len máličko - na výraznosti však stráca dosť rýchlo. Na vlasoch určite vydrží oveľa dlhšie, ale na pokožke ju po 3 hodinách cítim už len veľmi slabo. Najintenzívnejšie cítim asi vanilku, kvety už nie sú také výrazné - čo je pre môj nos dobre.

Chlapský názor: „Sexy.“ - obšírnejší opis som z neho nedostala, ale rozhodne bol parfémom nadšenejší než ja :)

Verdikt: Táto vôňa je úplne mimo môj vkus. Odporučila by som ju niekomu, kto má rád výrazne sladké parfémy a kvetiny, prípadne tiež gurmánske vône. Ange ou Démon sice neobsahuje okrem vanilky žiadne gurmánske zložky, ale napriek tomu vzbudzuje podobné pocity.

Nahlásit
  • 09.09.09

Ze začátku jsem ucítila slabounký mandarinkový závan, ale nasládlý ne kyselý. Pak už se mi rozvoněla naplno tonka.Cítím bílé kytky, ale jsou krásně elegantně zahalené tonkovým závojem s vanilkou.Hodně zezadu jsou cítit dřívka. Něžně bez kouře. Vůně je to moc pěkná,silná…hýčkala bych si ji. Flakon je krásný…jen …zatím není v tužebníku.Přes­kočí ji jiné…bohužel…už pro to, že výsledný dojem mi kazí ta strašná chemie složek..nic přírodního.

Nahlásit
  • 20.10.08

Ze začátku zajímavé, jako něco sladkého a chypré vedle sebe, ale jen chvíli a pak to začalo vonět jako Eden.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Givenchy Ange ou Démon

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Givenchy Ange ou Démon

Líbí se mi (171) 57%
 
Neutrální (59) 20%
 
Nelíbí se (68) 23%

Hodnocení odbornice

  • 12.10.07

Nevím, proč jsem si vzala do hlavy, že Angé Ou Démon (‚Anděl a démon‘) je nějaká superdrahá limitka - možná proto, že to je jedna z těch vůní, které výrobce nejprve představil jen v některých zemích a obchodech, a teprve za delší dobu ji uvolnil do běžného prodeje v širší oblasti, mimo jiné i u nás. A tak jsem na ni jednoho krásného dne, totiž...

číst více

Reklama


Reklama