Givenchy Dahlia Noir
 

Dahlia Noir

Značka:

Givenchy

Rok:

2011

Složení (neověřené)

HLAVA: červený pepř, mandarinka

SRDCE: mimóza, růže, kosatec

ZÁKLAD: pačuli, vanilka, tonka

  • 16.05.18

První dojem při přičichnutí - tmavě modrá barva, pánská vůně. Staré pánské holičství s vrzajícími parketami, muži načichnutí kolínskými, štětky od pudru k oprášení ustřihnutých vlasů ze skrání zákazníků.
Zajímavá vůně, i když se mi zpočátku nezdála krásná, voněla jsem se s ní často. Břitká čistota, jako dobře nabroušený nůž k oholení mužské tváře.
Je v ní něco ženského? Ano, všechno. Probleskující květiny, nasládlá svěžest. S touto vůní rozhodně nesplynete s davem. Název je podle mého výstižný.

Nahlásit
  • 17.01.17

Takhle zvláštní vůni jsem dlouho nečichala, vskutku… Zpočátku je velmi výrazná, slabší povahy se leknou a prohodí něco o černé magii…
Faktem ovšem je, že tohle je vůně velmi ženská, svá, osobitá a velmi podmanivá.
Nedávala jsem jí mnoho šancí, znám se věru dobře a můj současný parfémovy apetit nekoresponduje s něčím tak sytě mystickým, ale to, jak krásně se mi Dahlia rozležela na ruce, mě překvapilo natolik, že se s ní voním i večer po sprše na zápěstí, a vůbec mě ničím neobtěžuje, naopak…
Neustále mě nutí ji na zápěstí kontrolovat a sledovat, jak se mění a usazuje.
Kdo má rád osobité a originální vůně, měl by se u ní pozastavit.

Nahlásit
  • 13.02.13

Dahlia je druhá vůně od Givenchy (krom „starého dobrého“ Ange ou Démon), kterou bych i nosila. Ona je totiž rebarborově pudrová, a takovou nehoráznost já umim ocenit. Odpálila to koprovým úderem, kterej mě kupodivu neznechutil, ale rozradostnil. Konečně něco jinýho! Následovala nemilosrdně oloupaná reveňová nať a moutěkotě mi k ní Dahlia velmi záhy nadělila kopec pudru. Říkám si ajaj, blížíme se k Flower by Kenzo mílovejma krokama… A že mi Flower nápadně připomíná koncentrát ze zelenejch makovic v cukernym roztoku, začala jsem hodně bát. Naštěstí zákeřně zaútočila pačuli a sundala tonku s vanilkou pravym hákem. Ticho po pěšině, dobojováno a skví se mi tu mazaná pěkně hustá a trvanlivá rebarborová pudrovka se šikovně rozdistribuovaným pepřem.

#No dobře, kdo tam nebude mít tu reveň, tak si nejspíš pomyslí cosi o Jil 2: Resurrection. Jasně, stačí kouknout na flakon a jsme doma, ale přesto doporučuju se Dahlii nevyhejbat, mohla by překvapit.

Nahlásit
  • 06.09.12

Jemně květinové mýdélko se sladkým pudrem - lehoučká tělová vůně čistoty. Postupně ještě čerstvě usušené sladké seno a suché růže. Velmi povedená vůně, typově připomínající Kelly Caleche EdT.

Nahlásit

Hodnocení parfému Givenchy Dahlia Noir

Líbí se mi (73) 62%
 
Neutrální (37) 32%
 
Nelíbí se (7) 6%

Hodnocení odbornice

  • 30.04.13

Černá jiřina je symbolem tajemství a temnoty. Je to květina, která neexistuje; nejvíc se jí blíží některé temně rudé variety, které se mohou dobarvit, přeje-li si zákazník v aranžmá efektní černou verzi. Její zlověstnost podtrhuje v západním světě poměrně známý příběh Černé Dahlie, dívky (jmenovala se Elizabeth Shortová, přezdívku jí dala...

číst více

Reklama


Reklama