Ambre de Cabochard

Značka:

Grès

Rok:

2007

Složení (ověřené)

HLAVA: skořice, zázvor, kardamom, borůvka, ostružina, mandarinka

SRDCE: tuberóza, brambořík, konvalinka

ZÁKLAD: ambra, pačuli, tonka, vanilkapižmo

Popis parfému:

První orientální parfém značky Grès vytvořený Jeanem Claudeem Delvillem a Jean-Pierrem Béthouartem.

Kategorie:

orientální - kořeněná

  • 28.01.12

Sladká, mírně ulepená, marnivá. Nostalgická vzpomínka na doby, kdy jsem se jako malá ládovala sladkostmi a rozbalovala narozeninové dárky. Asociuje ve mě cukrovou vatu, kandované ovoce, jablíčka v cukru… Později se přemění na vanilkový krém. Sladké hody v cukrárně nebo na pouti… Jediné mínus této vůně je slabá výdrž.

Nahlásit
  • 11.01.10

Jedna z vůní,které mne chytly za srdce.Poněkud pánský začátek přechází do vůně ambry se starobylým nádechem,tahle fáze se mi nelíbí,naštěstí trvá krátce a další vývoj už jde směrem k Orientu s ambrovým základem,jen lehce rozpoznatelným­.Z koření je cítit kardamom a špetička skořice,dál růže,samozřejmě vanilka a takové teplé lesní ovoce,stále tam ale v pozadí hraje svůj part ambra.Celkový dojem se ubírá směrem k vůním typu Silver Rain,Flowerbomb nebo Euphoria,s menší důrazností.Je to jemnější alternativa pro toho,komu se tyhle vůně zdají moc výrazné,ovšem výdrž u Ambre de Cabochard je výborná.Flakonek vypadá nádherně a rozhodně udělá parádu.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Grès Ambre de Cabochard

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Grès Ambre de Cabochard

Líbí se mi (69) 67%
 
Neutrální (23) 22%
 
Nelíbí se (11) 11%

Hodnocení odbornice

  • 20.09.08

Značka Gres nepatří mezi ty známější; v mnoha parfumeriích ji nevedou a když už, výběr bývá úzký (Cabaret - Caline - Cabotine a šmytec). Očichat její vůně můžete třeba ve FAnnu nebo v brněnské Convalarii, kde jsem také zatím jako na jediném místě viděla recenzovanou Ambre. (Pokud víte o dalších parfumeriích, kde mají Gres, napište do komentářů...

číst více

Reklama


Reklama