Grès Cabochard
 

Cabochard

Recenze & zkušenosti

Průměrné hodnocení:

Značka:

Grès

Rok:

1959

Složení (ověřené)

HLAVA: galbanum z Íránu, ylang-ylang z Komorských ostrovů
SRDCE: bulharská růže, jasmín z Grasse
ZÁKLAD: větvičník z Maroka, vetiver z Bourbonských ostrovů, pižmo z Tibetu, pačuli z Indonésie

Recenze: Cabochard

 • 21.06.19

Prechádzka záhradou po daždi. Spočiatku ostré citrusy s aldehydmi, neskôr koža, mach a tabak. Občas cítim aj kvetiny. Predstavujem si, že takto nejako by mohla voňať Marianne Renoir z Godardovho filmu Pierrot Le Fou. Elegantná, silná, tajomná, nevyspytateľná.

Nahlásit
 • 13.03.17

Měla jsem možnost koupit tuto vůni, nicméně jsem napřed zašátrala tady a přečetla recenze. Cena byla tak lákavá a popis tak vzrušující, že jsem koupila a čekala na pošťáka. Vzrušení při otevírání balíčku bylo velké. Pak na mě vykoukl flakón dle mého očekávání. Napřed jsem opatrně očichala rozprašovač a čekala na první nosní vjem. Ano, přesně to jsem čekala. Hned na sebe stříkám první dávku. Sedí mi skvěle.

Myslím, že jsem konečně našla další vůni, která na mně vydrží vonět a neztratím se v davu. Kdo má rád pořádný nářez do nosu, tak do toho. Nic pro Barbíny. V této vůní vám sebevědomí nesmí chybět, protože je to právě to, co vůně podtrhne. Zkrátka se musí umět nosit. Komu vyhovuje Vanderbilt, řekla bych podobný odvarek Cabochard, (je suchý bez něčeho nasládlého) myslím, že si s ní bude též rozumět.

Nahlásit
 • 16.08.15

Pro mě nejlepší chypré vůně. Původně jsem na ni nechtěla dělat recenzi aby mi ji náhodou někdo taky nenosil… :D Jestli máte rády všechny ty Diory, ale připadají vám moc křiklavé, důchodcovské či něco takového, zkuste tuto. Je to velmi vyvážená lesní vůně a nemusíte k jejímu nošení vypadat jako babochlap jak si většina lidí myslí. Jen musíte působit elegantně a sebevědomě. Velmi zajímavé je dominantní spojení chypré s kůží a spoustou santalu. Ze začátku cítím nějaký středně svěží citronový tón, který během půl hodiny ustoupí výše zmíněným složkám. Květiny jsou někde schované, ale když budete mít štěstí, při jednom z přičichnutí ke své kůži je v nějaké fázi postřehnete.

Nahlásit
 • 22.07.13

Cabochard je výjimečná vůně. Nejprve cítím hodně citrusově - tabákový odér s aldehydy - pro mě zpočátku nepříjemný úvod, který u edt trvá asi půl hodiny. Dále cítím živočišnou kůži a ylang-ylang a následně moje milované pačuli. Na oblečení se rozloží spíše do citrusů, tabáku a kůže. Ovšem z mojí pokožky, po aplikaci Cabochardu, je cítit právě moje oblíbené pačuli a ostatní složky jsou jím jakoby mírně zakryty a všechno působí jako koncert uprostřed tajemného vlhkého lesa. Celkově se mi líbí aldehydové „retro“ vůně a Cabochard jsem si velice oblíbil. Žádná žena nepoznala, že voním dámskou toaletkou, takže pro mě je Cabochard výborným unisexem pro sentimentální dny.

Nahlásit
 • 15.06.13

Nebyla to láska na první přičichnutí. Dokonce jsem k ní měla na začátku odpor, připadala mi hodně intenzivní a tak nějak kysele štiplavá. Putovala do skříňky, dokonce jsem přemýšlela i o její likvidaci… Po pár dnech jsem si uvědomila, že mi vůně pořád nějak podvědomě vězí v hlavě a něco mě nutilo jít ji očichat znovu. Nejprve jsem se trochu bála, poté jsem na sebe jemnoučce stříkla.To jsem pro změnu cítila kouř, jako z ohořelého dřeva, nakyslý. žádné květiny, žádná elegance nic. Nicméně, můj nos si asi na tuto vůni začal zvykat a dokonce ji po mně vyžadoval! Teď, asi po týdnu, ji na sebe stříkám ráno, než jdu do práce. Tam se na mě rozleží v naprosto geniální tmavě zelenou lesní vůni, které se nemůžu nabažit. Všechny ostré tóny jsou pryč a zbývá lahodná, čistá a živelná vůně. Připomíná mi vůni lesa, milování v lese, vůni kůže a ohně, probouzí to živelné ve mně. Cítím se v ní jako žena a dodává mi pocit velké vnitřní síly a jedinečnosti. Nejvíc mě fascinuje, jak se vnímání této vůně postupem času mění. Poprvé na mě byl strašně intenzivní i jeden střik a musela jsem ho jít umýt, jinak bych asi omdlela. Dnes se ji nemůžu nabažit a po pěti střicích ji ani necítím. Dejte Cabochardu čas a vznikne láska na celý život. Miluju chypré vůně, a tahle patří k nejlepším. Po rozležení mi hodně připomíná O de Lancome, když z ní vyprchají ty ostré citrusové tóny.

Nahlásit
 • 21.04.12

Občerstvující, tabáková kožená chypré. Vůně čerstvě otevřené krabičky cigaret v koženém pouzdře na dřevitém základu. Galbanum, větvičník, růže. Luxusní, tajemná, zajímavá.
Na někoho může působit pánsky, ale není to podle mě mužatka a podtrhne sladké a něžné ženy typu Catherine Deneuve. Skvělý vyprošťovák po předávkování slaďárnama. Mám novodobou EDP, zajímal by mě rozdíl mezi EDT.

Nahlásit
 • 29.10.11

Zpočátku se mi Cabochard také moc nelíbil. Přišel mi strašně pánský, ale ne jako moderní pánská vůně, takhle voní spíš staří pánové, když se oholí a navoní.. :-) Dva lidé mi nezávisle na sobě řekli, že Cabochard voní jako Pitralon. Výrazně jsem cítila i kadidlo, cedrové dřevo a pelyněk. Během dne se vůně zjemnila a možná i malinko zesládla. Začala vonět více po kůži, dřevu a pryskyřici. Konec této vůně je moc pěkný, škoda toho agresivního začátku.

Nahlásit
 • 30.04.11

První počich mi málem vyrazil oči z důlků a čichové buňky z nosu …fakt síla!!! Ovšem na ten druhý je to opravdu echt kožená chyprovka. Kůže hraje jednoznačně prim, pouze chvílemi se snaží prosadit nějaké hodně hořké býlí (pelyněk nebo něco podobného) a lehce ohořené dřevo. Pokud někomu tahle vůně sedne, musí to být krása…

Nahlásit
 • 01.01.11

Po přečtení zejména Kerziny recenze jsem předpokládala, že Carbochard se mnou šlehne o zem.Ale naštěstí se opět ukázalo, jak rozdílné je vnímání vůní.Pro mně se jedná o lahodnou koženou chypré (více koženou, než chypré), převaha kůže nad chypré tóny způsobuje, že není moc suchá jako třeba na začátku až kouřový No.19, prvních 30 minut je velice podobná již těžko sehnatelné Courreges Empreinte.Kůže splyne s kůží a bude si s vámi koexistovat celý den.Intenzita mi přijde nižší a pro okolí méně obtěžující než např. Kenzo Elefant, Safari, Habanita, a pokud není 30 stupňů ve stínu, tak bych si jí troufla nosit v rozumných dávkách i na den.A jak níže již nakousla Ivka, doporučila bych strohé černé oblečení, černý rolák, úzkou sukni, či kostýmkové kalhoty s páskem, vizuální minimalismus doplněný luxusně živočišnou čichovou stopou.Pro mě neprvoplánová sexy vůně. Podtrhne,leč nedodá charisma, či sex appeal.Na plaché puťce domácí by to asi nebylo to pravé ořechové.Viděla bych jí na ženě typu Chantal Poullain.

Nahlásit
 • 15.09.09

trochu jsem se bála, ale nejsem zklamaná, vůně mi připomíná moje dětství, když jsme s mámou leštily poctivý ořechový nábytek leštěnkou Diavou, snad už se neprodává, na nábytek potažený umělotinou by to nemělo význam, dále se mi zdá jako kdybych vešla do obchodu i koženými a kožešnickými výrobky, později pak cítím šalvěj, sem tam nějakou růži, vůně slábne docela pomalu a krásně se mění..
líbí se mi, moc lidí ji nemá…dovedu si ji představit i na muži…

Nahlásit
 • 30.01.09

Cabochard jsem si koupila naslepo. A jsem velice velice VELICE příjemně překvapená. Je to krásná vůně. Ovlivněná některými ohlasy, očekávala jsem skoro až bizarní čichový zážitek, spíše nepříjemný, ovšem nic takového se nekonalo. Nemám bohužel načichán dostatek podobných vůní, abych ho mohla k něčemu přirovnat. Cabochard je pačuli, zeleň, kůže, dřevo, tabák. Když zavřu oči, vidím les. Je to jemná a elegantní vůně, kterou si lehce dovedu představit na muži, ale rozhodně to není „pánská“ vůně. Asi mám novou lásku. :-)

Nahlásit
 • 05.11.07

Tak jsem také majitelkou Cabochardu, stejně jako IvKa jsem ho objevila v Droxi za 400 Kč - no nezkuste to - taková značka a tolik super ohlasů…První přičichnutí mne, která Shalimar, Addict a Hypnotic používá bez problémů i v 30 st. ve stínu, skoro položilo. Fyzicky jsem si uvědomila, že mne začíná bolet hlava. Chvíli jsem nechala uležet, ale stále jsem v šoku - řekla bych, že tolik kůže snad ani nelze do parfemu vměstnat - ale je tam - a je to pro mne kůže čerstvě staženého zvířete se zbytky krve a tuku - pomalu začínají pracovat rozkladné procesy…a v tom já se, jako holka z myslivecké rodiny, vyznám. Kytky se mi z Cabochardu úplně vytratily.Trochu probleskuje pačuli, což zrovna není moje oblíbená složka v parfémech - při nesprávném použití mne z ní spolehlivě natahuje. S Cabochardem chodím od rána a už je mi fakt blbě. Je naštěstí dost chladno a zima drží vůni na uzdě, aby se moc nerozbíhala po okolí. Přesto se ostýchám svléknout v restauraci kabát a obezřetně sleduji reakce okolí - jestli nikdo nekrčí nosem. Představa, že se s někým takto navoněným potkám v přetopené místnosti mne děsí a dnes jsem to já…Mám navoněná obě zápěstí, okamžitě běžím na WC a zkouším to smýt - bez úspěchu, nicméně poté, co se vůně smísila s citrusovým mýdlem už alespoň není tak čpavá. Nechci hodit flintu do žita po první zkušenosti. Cabochard zatím poputuje do prádelníku mezi ostatní odložené vůně a po čase to zkusím znovu - třeba jen byla špatná konstelace…A když jsem ho tam dávala, objevila jsem krabičku s odloženou Sicily…Jak jen jsem mohla tak nádhernou vůni odložit…asi jsem se musela zbláznit…

Nahlásit
 • 01.10.07

Cabochard jsem si koupila náhodou, protože za tu cenu jsem ho v Droxi nemohla nechat, a navíc je Gres prima značka.
Rozbalila jsem ho hned v metru a byl to šok. Na první přičichnutí mi bylo jasné, že to bude vůně jen pro silné osobnosti. Přemýšlela jsem kdy a kam. Nejlépe asi až se ochladí, někam na večer a v něčem tmavém. Vůni jsem vnímala takřka lineárně - kůže, kůže, kůže a sem tam záblesk šalvěje, pelyňku a santalového dřeva. No, možná také trochu jasmínu a růže.
Poprvé jsem si ho opravdu vzala do divadla, ale nakonec jsem zjistila, že se mi v něm docela dobře štrachá v laboratoři .

Nahlásit

Nejčastěji hodnocené dámské parfémy

Éclat d'Arpège Lanvin

 • seniorka ohodnotil/a
 • 952 hodnocení 30 recenzí

N°5 (Parfum) Chanel

 • Estelle7 ohodnotil/a
 • 792 hodnocení 30 recenzí

Angel Mugler

 • terri.nemcova ohodnotil/a
 • 750 hodnocení 25 recenzí

od 155 do 1776 Kč

Black Opium Yves Saint Laurent

 • GabulkaKo ohodnotil/a
 • 203 hodnocení 24 recenzí

od 1138 do 2039 Kč

Habanita (1988) Molinard

 • Alena_In ohodnotil/a
 • 256 hodnocení 21 recenzí

Alien Mugler

 • Kateřinapernicova ohodnotil/a
 • 618 hodnocení 21 recenzí

od 270 do 1920 Kč

Nejvíce hodnocené parfémy Grès

Cabaret Grès

 • Habanita23 ohodnotil/a
 • 318 hodnocení 16 recenzí

Cabotine Grès

 • jerry ohodnotil/a
 • 250 hodnocení 11 recenzí

Ambre de Cabochard Grès

 • jitlen ohodnotil/a
 • 103 hodnocení 4 recenze

Caline Sweet Appeal Grès

 • hryzalka ohodnotil/a
 • 44 hodnocení 4 recenze

od 624 do 627 Kč

Cabotine Bleu Grès

 • Bea ohodnotil/a
 • 22 hodnocení 3 recenze

Caline Grès

 • Naseema ohodnotil/a
 • 35 hodnocení 3 recenze

O značce Grès

Pařížanka Germaine Emilie Krebs oblékala takové hvězdy jako Greta Garbo nebo Marlene Dietrich. Její oblečení bylo elegantní a umělecké. Prvním parfémem, který byl prezentován pod její značkou Grès, byl dodnes slavný Cabochard. Některé parfémy této značky nesou jméno slavných hereček, například Gres Hommage a Marlene Dietrich: My Passion. Nyní spadá Grés pod firmu Art & Fragrance a sídlí ve Švýcarsku.