Gucci by Gucci

Značka:

Gucci

Rok:

2007

Složení (ověřené)

guava, malina, hruška, heřmánek, tiaré, pomerančový květ, lilie, pačuli, med, pižmo

Parfuméři:

Ermenidis Ilias

Kategorie:

orientální - kořeněná

od 320 Kč
od 194 Kč
od 831 Kč
od 939 Kč
od 1108 Kč
od 900 Kč
od 1356 Kč
od 1018 Kč
  • 30.05.16

Úplně jednoduše: med, pačuli, bílé květy. Matou mě recenze této vůně a mate mě uváděné složení, které se různě liší. Do třetice mate flakon, podle kterého by člověk čekal výraznou, temnou pecku. Tak jsem se rozhodla napsat, jak mi tenhle Gucci voní a jak na mě působí.

Parfém se otevírá světlou šťavnatou dužinou guave, které sekunduje hruška. Vzápětí to rozbalí bílé květy tiaré s kapkou medu. Celkový dojem je pro mě skutečně spíš světlý, což vůni také zachraňuje, aby se nevydala směrem k „fruitchouli“. Důvody by pro to byly - je sladká a je pačuliová. Má v sobě i něco exotického, ale je příliš solidní na to, aby evokovala pláže a tropy. Přesto nemohu souhlasit s častým označováním za podzimní a večerní vůni.

Do velkého horka se určitě hodit nebude, ale jinak poslouží kdykoli, kdy na ni dostanete chuť. Není příliš vyzývavá, takže ani v práci nebude působit nepatřičně, ale cítím se s ní trochu potutelně, jako bych měla nějaké intimní tajemství. Je elegantní, ale ne usedlá. Osobně mi nejvíc sedí na jaře - na podzim jsem z ní byla zklamaná (právě proto, že jsem čekala jinou pecku). Má rozhodně šmrnc. Je v ní elán, chuť do života, vědomí vlastní ceny.

Nahlásit
  • 08.07.11

Vůním Gucci jsme se v parfumerkách zásadně obloukem vyhýbala jednak proto, že mě otravuje to, že se všechny jmenují stejně a jednak proto, že italský styl mi většinou nic moc neříká. Nicméně po vyzkoušení Eau de Parfum (hlavně kvůli pomerančovému květu a heliotropu s kmínem ve složení) jsem se rozhodla svoje předsudky přehodnotit. Gucci by Gucci je druhá vůně, kterou jsem vyzkoušela a musím říct, že mě šokovalo, jak „pořádná“ vůně to je. Jsem dneska navoněná Kingdomem a zjišťuji, že se k němu mimořádně hodí. Ale k recenzi. Nástup je přímo fenomenální! Med a lilie, které tak miluji v Sensuous zde úplně jinak a zase přesně. Kdepak ovoce, gardénie, pomerančový květ (a že jsem si dneska potvrdila, že s ním to Gucci umí zatraceně dobře), lilie a med. Kdyby med! Ta jedna slabika nestačí, to se musí táááááhnout… medíček sladký, medíček hustý, medíček tmavý jak ta hnědá guccikostka. Pačuli je tu sice opravdu jen malinko, ale bez ní by to nebylo ono. Každá složka má svoje místo, že kterýho se bože díky hne až za mnoho, mnoho hodin. Protože zmlsaný nosánek musí odpočívat. Zmlsaný nosánek potřebuje dřevo a v tomto momentě Gucci by Gucci splňuje všechny moje parfémové požadavky. Když kytky, tak krémové. Když med, tak zatraceně hustý, když pačuli, tak decentní, když dřevo, tak pořádná fůra. Tady se nemusí šeptat, všichni vědí. Gucci by Gucci je vysokokalorický žrádýlko, kterýho se přejíst nedá.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Gucci Gucci by Gucci

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Gucci Gucci by Gucci

Líbí se mi (242) 73%
 
Neutrální (58) 17%
 
Nelíbí se (33) 10%

Hodnocení odbornice

  • 05.02.08

Chtěla jsem, než začnu velebit, si zanadávat na systém, jakým Gucci pojmenovává své vůně. Vepř aby se v tom vyznal - začalo to v roce 1974 vůní Gucci No. 1, pak přišla Gucci pour Homme, Eau de Gucci a Gucci No. 3. V devadesátých letech to docela šlo (Accenti, Envy, Rush; ačkoli i tato jména firma zvládla chaoticky rozvětvit, viz Envy Me, Envy...

číst více

Reklama


Reklama