Guépard

Značka:

Guépard

Rok:

1997

Složení (neověřené)

HLAVA: pelargónie, mandarinka, aksamitník
SRDCE: zázvor, heřmánek, koriandr, pomerančový květ, skořice

ZÁKLAD: ambra, pačuli, vanilka

  • 01.06.12

Musím trochu rozvláčne - sorry! Guépard EDP som poprvýkrát zaregistrovala v nemenovanej internetovej parfumérii - bude to aspoň päť, či šesť rokov dozadu. Úplne ma fascinoval jeho flakón - viem, poviete, že sklený flakón, obalený plastovou mriežkou zase nie je taký jedinečný, ale veľmi sa mi páčil, aj ten názov - gepard, dravec, zatvorený v zlatej klietke. Aké výrečné! Hľadala som niečo o ňom, na vtedajšom Arôme nebolo ani slova, a nenašla som ani zloženie - ale tak ma lákal, chodila som ho obzerať, až som to po čase riskla a kúpila ho naslepo. Údiv nad tým, že vlastním tento krásny flakón trochu vystriedali rozpaky nad skutočne nevšednou vôňou. Taká zvláštne korenistá, nie práve ľahká - to sa, nakoniec, dalo čakať, sviežu vôňu nezatvoria do klietky a nenazvú menom dravca -„gepardom“, však?
Ale zase nie je ani taká ťažká, aby prerážala cestu v dave a zanechávala trvalú traumu v niektorých citlivých nosoch. Určite však upúta - je dosť originálna!
Povedala by som, že všetko je v nej tak správne vyvážené - nie je sladká, ani kyslá, skôr trošku horkastá - a potom, pri preštudovaní zloženia som našla pôvodcu - aksamietnica, afrikán, aksamitník, tagetes - všetko názvy istej dosť známej okrasnej kvetiny. Ja ju práve nemám príliš v láske - samotná mi nevonia príjemne, ale tu - v tejto vôni je skombinovaná s inými korenistými tónmi do príjemného celku. Koriander, harmanček, ambrovitá sladkosť , len naznačená a malá stopa vanilky.
Guépard je vôňa pre zrelú ženu - elegantnú a sebavedomú, nič pre mladé neskúsené slečny - tie by asi krčili nosom. Podľa mňa je to skôr elegantná vôňa na výnimočné príležitosti - ale pokojne i na každý deň, ako sa komu páči! Je skrátka nezabudnuteľná - ja však potrebujem zmenu, takže ju striedam, asi sa bojím, aby mi nezovšednela a nestratila kúzlo jedinečnosti.

Nahlásit
  • 09.07.11

Tak ten mě doopravdy dostal. Nic moc jsem o něm nevěděla, natož abych od něj něco čekala. Na začátku cítím zřetelně afrikánky a ty já teda můžu, jen jsem dosud netušila, že je někdy ucítím z parfému. Spolu s nimi v téhle vůni cítím krásnou hlubokou pačuli a plejádu koření - od koriandru až po muškátový oříšek. Guépard je neskutečně příjemná hřejivá vůně, kterou si dovedu představit v nejtužších mrazech jako důstojnou náhradu kožešiny. A takový Guépard je: k okázalým kožichům se dle mého mimořádně hodí! Vůně hodná excentrické šlechtičny. Do podzimka popřemýšlím, jestli k ní fakt nutně potřebuju tu modrou krev…

Nahlásit
  • 22.01.11

Při zkoušení Fracase mě napadlo srovnání s Guepardem, i když ve složení nemají ani jednu složku společnou, typově je má paměť sloučila.Jsou to obě nezvyklé, překvapující vůně s po celou dobu výrazným,kyselkavým ale něžným, lehce poletujícím ovocným tónem (jahodová tuberóza ve Fracasu) stojícím na klasickém pevném základě.V Guepardu časem tento ovocný tón více ustupuje, celkově je Guepard méně intenzívní.Je to příjemná, zajímavá až originální vůně na denní nošení.Nic těžkého, prvoplánového ani vlezlého.Určitě doporučuji k vyzkoušení.

Nahlásit
  • 14.12.09

Složení podle fragrantica.com
HLAVA - aksamitník, muškát, citrusy
SRDCE - skořice, koriandr, m heřmánek, pomerančový květy, zázvor
ZÁKLAD - pačuli, vanilka, ambra

Nahlásit

Hodnocení parfému Guépard Guépard

Líbí se mi (36) 59%
 
Neutrální (15) 25%
 
Nelíbí se (10) 16%

Reklama


Reklama