Après L'ondée

Značka:

Guerlain

Rok:

1906

Složení (ověřené)

HLAVA: anýz, černý rybíz

SRDCE: fialka, karafiát

ZÁKLAD: kosatec, vanilka

Parfuméři:

Guerlain Jacques

Kategorie:

květinová

  • 24.06.12

Mě Apres l'Ondee přijde jako daleko snesitelnější verze Modré hodiny. Má podobnou pudrovost, ale je mnohem méně sladká (není v ní tolik ta růžová sladká pryž). Taky je v ní něco svěžího, až do pánska, ale moc příjemně, nejspíš ten anýz, který voní skoro levandulově, velmi lehounce a jen v hlavě.

Nahlásit
  • 27.05.12

Fialka – kvet, lístky, stopka, korienok, ba dokonca hlina, a to ešte nie je všetko – je tu aj črepníková fialka africká, s tučnými chlpatými listami, aké sme si ako deti nosili do školy, výdatne ich zalievali pred vyučovaním, oddeľovali lístky a sledovali ako vyháňajú nové korienky.
A k tomu kosatec. Vlhký les. Vanilka. Takmer rozprávková starosvetskosť, keby Ondine, víla z neďalekého potoka, nechytila práve poriadnu depresiu. Après l'Ondée JE maniodepresívna fialka. Je nasladlá, pološialená – občas sa jej darí a je priam jasavá, potom sa vnorí hlboko do zeme a tam chce namieste umrieť. Ťahá vás za sebou. Asi by som ju nevedela nosiť. V zime je zemitejšia, viac čpie, v teple je zvodná, opojná a trochu nebezpečná. V jej hlbokých očiach sa možno utopiť.
Ten kosatec jej v lete robí gardedámu. No povážte! Taký veľký takej malej. Ale tá malá si to zaslúži, hoci je cudná a panenská.

Nahlásit
  • 29.10.11

Začátek je jakási desinfekce - během malé chvilky se ale rozvinula naprosto nádherná kosatcová vůně s jemnou fialkou, to vše lemováno slabou vanilkou. Měla jsem obavy z kombinace anýzu a karafiátu - naštěstí byly obě složky velmi jemné a tak trochu „studené“. Je to vysloveně elegantní vůně pro jakoukoliv příležitost. Typově mi připomíná Hiris (akorát bez mé oblíbené mrkvičky).

Nahlásit

Vlastnosti vůně Guerlain Après L'ondée

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Guerlain Après L'ondée

Líbí se mi (191) 77%
 
Neutrální (46) 18%
 
Nelíbí se (12) 5%

Hodnocení odbornice

  • 31.05.12

Nejprve nějaká ta fakta. Vůni Après l'Ondée vytvořil v roce 1906 parfumér Jacques Guerlain (průvodce rodem Guerlainů najdete v této recenzi - kurzívou ve stati o Chamade). Hlavními složkami jsou anýz a fialky. Guerlain aktuálně nevyrábí Après l'Ondée ve verzi čistý parfém, ale pouze jako eau de toilette. Shání se tak jako tak špatně. A teď si...

číst více

Reklama


Reklama