Aqua Allegoria Flora Nymphea

Značka:

Guerlain

Rok:

2010

Složení (neověřené)

pajasmín, pomerančový květ, bílý med

Parfuméři:

Wasser Thierry

od 1032 Kč
  • 02.04.15

Túto voňu som si kúpila naslepo, len na základe recenzií, čo bola veľká chyba. Čakala som kvetinkovú, sladkú a jarnú voňu.
Pri nástreku sa na mňa vyvalil osviežovač vzduchu na záchode, no dobre, začiatky niekedy bývajú čudné.
Keď sa trocha rozležala, bola to pánska voda po holení - poznám tú voňu z detstva. Dedo tak vonieval, akoby z 80. tych rokov. Dedo bol uhladený elegán typu Oldřich Nový. Postupne cítim jemný orgován, lipový kvet a med. Med ale nie je sladký. Je jemná, prítulná ale vadí mi tam ten pánsky nádych. Myslim, že si nájde novú majiteľku. :-(

Nahlásit
  • 30.03.15

S vyjímkou levandule nejsem moc velkým příznivcem květinových vůní,
nemám s nimi zatím moc zkušeností, dokud se mi do rukou nedostala tahle..
Květy lehce namočené v medu.. kde med není příliš sladký, takže neubije lehkost květů..
pomeranč tomu dodává takový nějaký ovocný šmrnc..odlehče­ní..pro mě hodně příjemná kombinace.. a drží slušně.

Nahlásit
  • 12.08.14

Hladká, oblá, spíše sladší vůnička, není svěží a vůbec ne podobná (jak zde někdo psal Coco mademoiselle), navoněla jsem se dopoledne a ještě ji cítím, takže slušná výdrž. Krásný flakon.

Nahlásit
  • 11.07.14

Flora Nymphea z řady Aqua Allegoria je „léto ve flašce“. Tato lehká forma je od začátku do konce o linoucí se vůní šeříku s medem v různých intencích, kdy se postupně přidávají pomerančové květy, voňavá lípa, jasmín a další světlé voňavé drobné kvítky s něžnými lístečky, co padají na zem, když na ně fouká vítr. Vůně relaxačního a pohodového charakteru vhodná k procházce po parku za teplého dne, nebo na odpolední schůzku s milovanou osobou – kamarádkou, kamarádem, nebo se jdeme projít na dovolené u moře po večeři pobřežní promenádou či podél pláže, či jdeme voňavou ulicí rodinných domků, kdy ze zahrad cítíme čisťounkou vůni květin a bylin, nebo jen tak sedíme na kostkované dece při pikniku v přírodě.

Nahlásit
  • 26.09.12

Jelikož nejsem odbornice ani nikterak vyškolená, můj posudek bude čistě osobní.
Flora Nymphea je pro mně paradoxně vůči složení velký puget fialového šeříku,ale rozhodně se nejedná o prvomájovou vyjuchanou vůni šeříku,ale je to puget šeříku,který byl neplánovaně natrhán na procházce do lesa....... …Je jarní ráno,svěží nekomlikované a po cestě do lesa trhám u cesty šeřík,opodál usedám na pařez a zde se zasním.Cítím vůni pařezu a jakýchsi tmavozelených lupenů,ale to vše přehlušuje ta kytice šeříku,která teď leží vedle mne na pařezu…to ticho,ten klid,jen bzukot lesních včel,..ano,ošem, vším tím voňavým oparem prosakuje lehoulince medová vůně mateří kašičky! To je nádhera.Slunce pomalu vystoupalo výš na obloze a les se pomalinku vysušil z raní vláhy,vše je méně intenzivní,suš­ší,tmavozelné lupeny téměř zmizely a zbyl mi jen krásně opojný,ale jemný koktejl šeříku,pařezu a medu a pozor,..jak sluníčko nabralo na síle,vánek mi pod nos sem tam donese i slabou vůni mýdla z pomerančového květu,které jsem ráno použila..Je to romantická,opoj­ná,trochu tajemná vůně a na mě voní ryze žensky. …Vracím se zpět po delší době, abych upřesnila.Teď je zima a tuto vůni odkládám hodně dozadu do skříňky za osatní vůně.V zimě je tato vůně naprosto šílená.Z mé letní lásky mi zbyl v zimě jakýsi rozlomený lupen fíkusu nebo tchýnina jazyka… :-) zkrátka tuhle vůni v zimě NEBRAT,v létě všema deseti ;-)

Nahlásit
  • 16.06.12

Pomerančový květ, med a bylinky. Rozumějte, od klasických bílokvětinových parfémů utíkám pryč, ale tohle je vytříbená vůně vypraného prádla, luxusní vůně čistoty. Výrazná, ale neomamná, nevlezlá, negenerická, nechemická, nenudná. Dokonce má v sobě „to něco“ co se mi líbí na Privé Pierre de Lune, ale bez těch tísnivých složek. Konejšivá varianta měsíčního kamene. Výraznější a „těžší“, než ostatní AA, co jsem dosud vyzkoušela, ale každopádně má k těžké vůni daleko. Nic pánského v ní nenacházím. Typově i intenzitou bych přirovnala ke CK Truth, ale bez zemitého tónu.

Nahlásit
  • 20.03.12

Pro dámu nevtíravá vůně čistoty…

Nahlásit
  • 23.01.12

Vôňa nemá dlhú výdrž, do jednej hodiny je preč, ale je krásná.

Nahlásit
  • 19.01.12

Hmm… Květinovka, bílé květiny. Dle popisu jsem se medu nebo jasmínu nedopátrala. Na můj vkus je až moc vlezlá. Působí na mne jako typ osvěžovače vzduchu do bytu a ne jako osobní parfém.

Nahlásit

Hodnocení parfému Guerlain Aqua Allegoria Flora Nymphea

Líbí se mi (100) 57%
 
Neutrální (53) 30%
 
Nelíbí se (21) 12%

Hodnocení odbornice

  • 09.08.10

Pomerančový květ, jasmín a med? Nevím nevím… Flora Nymphea nenabízí tak docela to, co složením slibuje a co bychom na dnešním trhu od bílé květinovky čekali. Bude vůbec někomu vonět po bílých květech? Typická dnešní bílá květinovka vypadá rozhodně jinak - opojný, více či méně krémový obláček vonící po gardénii, jasmínu, tuberóze nebo jiné bílé...

číst více

Reklama


Reklama