Guerlain Aqua Allegoria Limon Verde
 

Aqua Allegoria Limon Verde

Značka:

Guerlain

Rok:

2014

Složení (neověřené)

HLAVA: limetka
SRDCE: tón Caipirinha (druh brazilského národního koktejlu), zelený tropický tón, fík

ZÁKLAD: fazole tonka

Kategorie:

citrusová, citrusově zelená

od 969 Kč
  • 22.04.15

Obavala som sa kokosovej zlozky, ale na mojej ruke nebola taka intenzivna, akoby ju pokozka pohltila. Parfem sa skor rozvonal do panskeho/unisex tonu, ktory ma prekvapil, hoci na papieriku pretrvaval kokos. Po siestich hodinach citim z ruky uz len jemnu mydlovu vonu.

Nahlásit
  • 16.05.14

Parfém neponúka to čo názov sľubuje…čakala som sviežu, iskrivú a ľahkú polievačku do tepla..ale už po prečítaní zloženia som spozornela. Vônu vnímam - vidím ako zabudnutý pohár na barovom pulte, niekde v exotickej krajine. Obsah čaká na doplnenie niečoho chladeného, iskrivého. Zatial sú tam len odstáte limetky a uschnutý citrón. Celé je to presypané cukrom a zaliate kokosovým mliekom. Pri prvom nadýchnutí z pohára cítim málinko citrusy, ale prehlušila ich sladkosť a krémovosť. Ale nemôžem povedať že je to zlé, práve naopak. Neutiekla som, ale som si k tomu poháru prisadla a požiadala barmana o chladenú minerálku a posunula som sa do tieňa…na slnku by ma milá, zradná Limon Verde určite zadusila!…A na záver prekvapenie /aspoň pre mňa/, veľmi mi pripomína Skin.

Nahlásit
  • 02.04.14

Nenapíši nic jiného než předrečník Jerry. Úvod je nadějně jiskřivě citrusový, a moc pěkný. Se stopou zeleného čaje, nos se chvěje v očekávání veselé zelené svěženky.
Avšak po cca 10 vteřinách se dostane ke slovu / pro mne velmi rušivý / kokosový tón. Jako deus ex machina, nedává smysl, rozvíjí se do mléčně kokosových valérů, nesouladných s původním citrusovým úvodem.

Po chvíli přistupuje jemný fík, tato fáze mi připomínala Ninfeo Mio.
Včetně skřípajícího moučkového cukru mezi zuby. A vůně dále sládne a sládne.

Nakonec přichází caipirinha, velmi autentická a dost sladká. Jestli někdo chce vonět jako tento koktejl, tož ano. Nedoporučuji však koupit bez pořádného vyzkoušení, něco mi říká že v létě bude ta sladkost velice otravná.
Zkoušeno dnes, při teplotě cca 16 - 18 st., výdrž střední.
Od „limon verde“ má celek daleko. Lépe by jí slušel název „caipirinha muito doce “.

Nahlásit
  • 02.04.14

Počáteční svěží zelený čaj se strouhnutou limetkovou kůrou není sice nijak ohromující, ale přesto je maximálně příjemný. Další vývoj do podoby nezralého nasládlého (vlastně spíš sladkého) zeleného fíku i s listím už ale není to, co jsem od vůně čekala. Jako jemná fíkovka je pěkná, ale proč jen se kvůli pár počátečním okamžikům jmenuje „Limon Verde“? Název i začátek by sice nasvědčoval, že by mohlo jít o letní vůni typu Mandarine Basilic a Pamplelune, ale s ohledem na další vývoj mi přijde použití do tepla minimálně jako riskantní.

Nahlásit

Hodnocení parfému Guerlain Aqua Allegoria Limon Verde

Líbí se mi (49) 63%
 
Neutrální (23) 29%
 
Nelíbí se (6) 8%

Hodnocení odbornice

  • 24.08.14

Limon Verde je koktejl, jaký bych s radostí ochutnala i v pitelné podobě. Představuju si ho ve sklenici s velkým kolečkem limety na okraji; po limetce se koktejl jmenuje a také po ní voní. Citrusové tóny jsou prchavé a intenzivní limeta tak vydrží jen krátkou dobu, ale její stopy jsou ve vůni patrné hodně dlouho. Druhou nejvýraznější složkou...

číst více

Reklama


Reklama