Guerlain Aqua Allegoria Lys Soleia
 

Aqua Allegoria Lys Soleia

Značka:

Guerlain

Rok:

2012

Složení (neověřené)

bergamot, citron, palmové listy, ylang-ylang, lilie, tropické ovoce, tuberóza, vanilka, bílé pižmo

od 1613 Kč
  • 11.06.13

Lípa osypaná květy a pod ní záhon lilií, k tomu něco sušeného, možná ty lipové květy. Sladší medová vůně, pravděpodobně na léto, ale měla bych strach si ji aplikovat v třicítkách. Vůně opravdu není pro každého. Určitá spojitost s vůní Sun, z obou cítím vůni opalovacího krému.

Nahlásit
  • 23.06.12

Moc jsem se těšila na novinku. Ve slastném očekávání dala koňskou dávku a … málem padla do kolen. Fuj to mi teda nevoní. Cítím přehnaně sladké pampelišky i s hořkými listy a kořeny a do toho trochu sedmikrásek a lilie.

Nahlásit
  • 18.05.12

Lys Soleia je jedna z těch vůní, u kterých mě popis láká a složení neoslovuje, ba skoro až děsí. Podle složení bergamot, citron, palmové listy, ylang, lilie, tropické ovoce, tuberóza, vanilka a bílé pižmo, si představuji otravnou maracujo-tuberózovku impregnovanou citrusama a ke konci nějakou tu vanilku aby se neřeklo. To v horším případě. V lepším případě průšvih formátu Baiser Volé, kde se skrz houštinu dere lilie, a i když se jí nakonec podaří celý dorvaný a unavený probojovat na světlo boží, tak jen proto, aby na tom božím světle chcípla na dehydrataci. Naštěstí ani jeden z případů nenastal u liliový Allegorie. Dobře, připouštím, že ten začátek je v teple docela dost na hraně dusivosti a ta zeleň s citrusama tomu dodává poněkud divnej šmak, ale je to hned pryč. A když se to přežene… Óda na lilii. Velkou bílou zcela rozkvetlou s masivními tyčinkami, ze kterých se pyl jen sype, a alergici automaticky volají pohřebáka. Vanilka jen tak jemně přicmrndává, aby dala vědět, že přijde doba, kdy ten masivní bílej květ sevře do svýho náručí a tiše se s ním vzdálí.
Lys Soleia budu mít navždycky spojenou s jarním Kjótem, s pouličními svatyňkami a miniaturními oltáříčky, kam lidi dávají obětovat ovoce a květiny, touhle dobou hlavně lilie. Vždycky když jsme kolem nějaký šli, musela jsem zanořit do květu celej nos, až se mi chtělo pčíknout, a porochnit se v něm, aby na mě pak můj muž vrhal soucitný pohledy a utíral mi půlku obličeje zababranou od pylu kapesníkem. Otřít to stejně pořádně nešlo a zbytek dne jsem hrdě nosila na nose žlutohnědý fleky, ale bylo mi to jedno. Tohle jaro tam na severozápadě Kjóta poblíž Tenrjúdži jsem měla všechno.

Nahlásit
  • 15.05.12

Kytice rozkvetlých lilií v oblaku sladce pudrového jemného pylu. Oproti některým jiným AA má výtečnou výdrž – ovšem letní polívačka to rozhodně není.....

Nahlásit

Hodnocení parfému Guerlain Aqua Allegoria Lys Soleia

Líbí se mi (66) 57%
 
Neutrální (32) 28%
 
Nelíbí se (18) 16%

Hodnocení odbornice

  • 27.04.13

Liliová vůně není pro každého, zvlášť je-li poctivě provedená - jako Lys Soleia. V této Allegorii se lilie mísí s tuberózou a ylangem a výsledek je skutečně opojný. Květiny jsou ozvláštněny guerlainovskými sametově prachovými tóny, jako by byly trochu špinavé, umazané od sluncem vysušené hlíny, z níž vyrůstají. Lys Soleia působí opravdu zářivě...

číst více

Reklama


Reklama