Aqua Allegoria Pamplelune

Značka:

Guerlain

Rok:

1999

Složení (ověřené)

HLAVA: grapefruit, bergamot

SRDCE: petitgrain, neroli, černý rybíz

ZÁKLAD: pačuli, vanilka

Popis parfému:

Tvůrcem této vůně je Mathilde Laurent.

od 884 Kč
od 1444 Kč
od 1169 Kč
  • 12.04.16

Na úvod pronikavě svěží kyselá vůně nezralého grepu s citronem a limetkou (bergamot jen zaobluje ale samostatně jej necítím), svěží kyselost se drží - nesená petitgrainem. V pozdější fázi vúni krásně uhladí „téměř“ neznatelné květinové tóny v čele s černým rybízem a jemná vanilka. Svěží kyselost zjemní.

Kombinace svěžího jemně kyselého tónu s prachem vanilky,
nepostrádající jiskřivost (bergamot,petit­grain?) je prostě luxusní.

Výdrž na citrusovku a alegorie celkově nadprůměrná, i přes 6 hodin.

Nahlásit
  • 15.05.13

Přirovnání k bonparům je zde velice trefné. Já cítím konkrétně ty žluté - sladké, citrusové, nahořklé. V Pamplelune je nejvýrazněji cítit grep, jehož hořkost je vyvážena spoustou sladkosti. Intenzivní je i pačuli, které dává vůni kořeněný a až mírně větrový charakter.
Pamplelune je velmi výrazná, není to žádná lehká vodička, která hned vyvane. Je také velmi sladká. Z tohoto důvodu bych si ji jako letní svěženku nepořídila. Nerada bych, aby na mě šly vosy.

Nahlásit
  • 08.04.12

Adina recenze je přesná. Popis parfému opravdu naprosto odpovídá: jde o vůni, která připomíná exotický džus - multivitamín s menší dávkou mrkve a mangem navíc.
Natěšená jsem očekávala kyselý začátek daný grapefruitem, citronem a bergamotem, ale vůně už je bonbónkovitá od začátku. Jsme zase u bonparů, ale tentokráte myslím spíše u toho oranžového. Vůně je to příjemná, ale na léto by mohla být příliš sladká. Na druhou stranu musím říci, že vanilka je do onoho džusíku z exotického ovoce namíchána umně. Po k zakousnutí lákajících citrusech zahalených sladším závojem rybízu nastupuje příjemná vanilka řízlá pačuli.
Určitě jde o líbivku. Pro mě překvapující vůně - nakonec se mi líbí více základ vůně po odeznění mých oblíbených citrusů.

Nahlásit
  • 22.10.11

Zpočátku kyselá až se čelisti svírají - připomíná kyselý citrónový cucavý bonbón. Ale s rychlým nástupem nahořklého grepu a sladkého černého rybízu kyselost ustupila do podoby sladšího citrónového bonbónu. Až po několika hodinách se objevila slaboučká vanilka. Zajímavá vůně do tepla (i když do nějakého parného dusna spíš asi ne) s docela slušnou výdrží.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Guerlain Aqua Allegoria Pamplelune

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)

Hodnocení parfému Guerlain Aqua Allegoria Pamplelune

Líbí se mi (215) 74%
 
Neutrální (53) 18%
 
Nelíbí se (24) 8%

Hodnocení odbornice

  • 12.07.07

„Kyselá, jiskřivá, jasná, rošťácká. Jiskřivá a živá vůně, prýštící jako prosluněný exotický džus, čerstvě vymačkaný a vychlazený. Na dně čeká delikátní směs pačuli a vanilky.“ Oficiální popis nelže. Po nastříkání je Pamplelune pěkná kyselotina, směs kyselého citronu s nahořklým grapefruitem, posílená aromaticky citrusovým bergamotem. Pokud ji...

číst více

Reklama


Reklama