Cuir Beluga

Značka:

Guerlain

Rok:

2005

Složení (neověřené)

HLAVA: mandarinka, aldehydy, nesmrtelka
SRDCE: kožené tóny, heliotropin
ZÁKLAD: ambra, vanilka

Popis parfému:

řada L 'Art et la Matière

Parfuméři:

Polge Olivier

Kategorie:

orientální - kořeněná

  • 29.02.12

Saténová, hebounká, teplejší. Taky cítím lehce cukrem slazenou smetanu, vlažnou až teplou, s luskem vanilky (ani ne tak vůně toho nápoje, jako jeho chuť) a opojně sladký heliotrop, kůže jenom trošička, jemně.
Voní na mě od začátku do konce stejně, nijak se nemění, což mám ráda. Je to luxusní lahůdka. Ovšem poprvé jsem si jí dala na spaní a pokaždý mi naskočila stejná vzpomínka, takhle voněla moje ségra před dvaceti lety, vybavuju si tu diskotéku, kde jsem to na ní cítila! A teď mě kamenujte, protože ségra se tenkrát voněla Sun od Oriflame a jedním z Impulsů, bohužel nevím který to byl, na obojí jsem jí tajně chodila :) Bylo mi patnáct a bylo to sladký, pro mě deja vu.

Nahlásit
  • 10.02.12

Cuir Beluga mi zaujala na první počich, což se u většiny parfémů říci nedá. Už první dojem z první kapičky je nádherný, tak nějak sladce ovocný, jestli jsou to mandarinky, nevím, spíše mi to připomíná jablíčka se skořicí, ale opravdu jen chvilku, potom cítím nádherně jemnou a hladkou vanilku, která si přebírá žezlo, možná trochu smetany, lehce připomíná vůni čerstvě uvařeného vanilkového pudingu s trochou ovoce na vrch :-) Vůně se nijak extra dále nerozvíjí, přijde mi, že se usadí poměrně rychle, ale to jí na kráse rozhodně neubírá, nelze od ní čekat žádnou „zradu“ :-) Určitě u mě bude mít svoje místo :-)

Nahlásit
  • 21.12.11

Napadají mě kožené řidičské rukavičky, které patří dámě co používá parfém s vanilkou.
Mazlivá vůně jako kočka co se vám tře o nohy. Opravdu velmi svůdná a svá.

Nahlásit
  • 20.04.11

Krásná, mazlivá, něžná, hutná. Bez jakýchkoliv ostrých hran, dokonale krémová. Lehce sladká, jemně kořeněná, prostě dokonalá ! Luxusní vůně pro pravou dámu. :)

Nahlásit
  • 23.05.09

Tak toto je můj favorit z Guerlainových exkluzivek. Ačkoliv má v názvu kůži, já osobně tam vůni kůže až tak příliš necítím, především ne takovou tu animální, spíš jen ze začátku a něco jako nový kožený interiér auta ale velmi rychle vůni obklopí vanilka,sladká smetana, něco málo květin a nakonec ambra. Vůně je velmi vyvážená, elegantní a sexy.Já bych ji zařadila možná i ke gurmánským vůním, každopádně se ale drží hezky u těla, nepoletuje příliš po okolí ale vy ji na sobě cítíte celý den. Cuir Beluga je vůně, která nemá žádnou ostrou hranu. Kdybych měla vůni označit přívlastky tak by byla - měkká, hladká, sametová.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Guerlain Cuir Beluga

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Guerlain Cuir Beluga

Líbí se mi (314) 87%
 
Neutrální (39) 11%
 
Nelíbí se (6) 2%

Hodnocení odbornice

  • 06.07.11

Cuir Beluga je práce známého parfuméra Oliviera Polge (to je ten uhrančivý Francouz, který dělal třeba Eau Parfumée au Thé Rouge , Mon Jasmin Noir, Pure Poison , Code nebo Flowerbomb). Mnoho kůže v té vůni není, jen troška schovaná v základu, dost možná ji ucítíte jen proto, že ji budete očekávat. Začátek je překvapivě spíš do ovocna, podle...

číst více

Reklama


Reklama