Insolence Eau de Parfum

Značka:

Guerlain

Rok:

2008

Složení (neověřené)

fialka, kosatec, smyslný a intimní základ

Parfuméři:

Delacourte Sylvaine, Roucel Maurice

  • 26.09.12

Tohle byla láska na první přičichnutí! :) Konečně jedna z mála vůní, ve kterých je konečně cítit fialka. Je to nádherná osvěžující vůně, která mi pokaždé když si k ní přičichnu rozveselí náladu. Navíc dlouho drží, cítím ji ze sebe i večer, po pár hodinách strávených v zakouřeném prostředí. Jediné negativum je snad to, že je špatně k sehnání.

Nahlásit
  • 29.10.11

Filaky ukryté v cukrové krustě … asociace, kterou mi evokuje Insolence Eau de Parfum.
… a v pozadí mýdlo.
De facto vnímám Insolenci jako jednoduchou vůni bez zvláštních proměn. Rozprostře se na pokožce jako těžký šál, zabalí vás do své temně fialové měkkosti a bude tím prvním, co upoutá pozornost vašeho okolí. Oblak smyslné ženskosti, v němž se takřka ztratíte.
Nemáte dostatek vlastní osobitosti? … ušlape vás.
Jste osobnost s jedinečným charisma? … podtrhne vás.

První okamžiky, kdy se na mou kůži snese sprška této opulentnosti, jsou pro můj nos téměř jako by dostal úder tvrdou kostkou mýdla. Není to špatné, ale je to silné … až se hlava zatočí. Kopec fialek napěchovaných v luxusní dárkové kazetě s oblázkem drahého mýdla … a tmavě fialová saténová mašle k tomu.
Stále čekám až se vůně trochu ztiší a uklidní, přestane být hlasitou slečnou balancující na hraně vyzývavosti a usadí se v alespoň trochu decentnější rovině. Čekám a nechci ji zatratit, protože to tam někde v pozadí prostě je …
… sebevědomí
… zralost
… smyslnost.
A dočkám se.

Insolence je velmi květinová, velmi sladká a velmi silná vůně. Pro mě v ní hrají prim fialky, ovšem urputně se o své hlásí také kosatec. Zapřít jej nelze.
Pokud si někdy v budoucnu zvolím Insolenci jako svou společnici, bude zcela jednoznačně mou vůní na podzim a zimu. V létě či teplém jaru bych ji neunesla. A co se týče verzí, tak já volím Eau de Parfum.

Nahlásit
  • 19.08.10

U přeslazeného fialkového začátku jsem si nedovedla vůbec představit, že takovou fialku bych mohla nosit. Ale během půl hodiny vlezlá sladkost cukrové vaty ustoupila, k fialce se přidal suchý kosatec a vůně mírně zkrémovatěla (což je možná onen ve složení uváděný „smyslný a intimní základ“). A ejhle - nosit bych ji mohla… Je hodně podobná Violette od Molinarda.

Nahlásit

Hodnocení parfému Guerlain Insolence Eau de Parfum

Líbí se mi (183) 79%
 
Neutrální (27) 12%
 
Nelíbí se (22) 9%

Reklama


Reklama