Guerlain Mahora
 

Mahora

Recenze & zkušenosti

Průměrné hodnocení:

Značka:

Guerlain

Rok:

2000

Složení ( neověřené)

HLAVA: pomeranč, květy mandlovníku
SRDCE: ylang-ylang, neroli, tuberózajasmín

ZÁKLAD: santalové dřevo, vetiver, vanilka

Kategorie:

květinová

Recenze: Mahora

 • 12.11.16

Ruští vědci čas od času objeví někde na Sibiři zachovalého zmrzlého mamuta. Vědecký svět periodicky žasne a spekuluje, co s tím. Nejčastěji se zvažuje možnost, zda se nepodaří zvíře na základě genetického materiálu naklonovat, a ve snaze po senzačnosti si pár odvážlivců část zmrzlého chobotnatce připraví na pánvi ….
Můj mamut se jmenuje Guerlain Mahora a doputoval ke mně poštou ve stavu kapalném. Teorií, proč mamuti nepřežili do dnešních dnů, je několik (prý byli věčně hladovými pravěkými lidmi vybiti, jiná hypotéza mluví o tom, že na drastickém snižování jejich stavu se podepsala končící doba ledová a s ní spojené rozmrzání země – těžkotonážní zvířata tak uvízla v bažinách …). S Mahorou je to jednodušší – světlo světa spatřila r. 2000 a již v r. 2002 se prostě přestala vyrábět – představitelé značky ji nepřímo označili za propadák. K vyhynutí mamutů nejsem kompetentní se vyjadřovat, ale to s Mahorou se mě sakra dotýká.
Je to vůně, která nezapře svůj aristokratický původ a v jejíchž žilách koluje šlechtická krev jejích předků. Už vyrostla z lesa a mechů Mitsouka , vyvětrala šatní skříň po Modré hodině . Orientální shalimarovská linie ji nezajímá a levandulový půvab pratetičky Jicky ji neoslovuje. Je vlastně velmi málo guerlainovská – stále čekám na pověstný akord guerlinade – a ono dlouho nic, až po téměř dvou hodinách zaznamenám decentní poklepání na špičku nosu. Mahora je nesmírně uhlazená, krémová, hebká, santalově květinová vůně. Říci o ní, že se line, je znevážení a znesvěcení. Květiny (propojená tuberóza, jasmín, pomerančový květ a ylang-ylang) spolu přímo plují (nikoliv na krásném modrém Dunaji, ale na Seině), vznáší se, či chcete-li tančí … Nemají zelené stonky a listy jako květinové opojení v Jardins de Bagatelle , postrádají i rázný tah na branku tohoto parfému z 80. let. Žádná z kytek se neprodere výrazně na povrch jako třeba růže v Nahémě – naopak – postupem času se parfém zahalí do závoje z jemného, trochu mandlového mýdla. Vetiver v základu je spokojen s rolí pouhého pozorovatele a společnost mu v ústraní dělá prosušená vanilka.
Vlastně chápu, proč nebyla Mahora kasovním trhákem – nemá v sobě dostatek drzosti, vyzývavé kontroverznosti. Nešokuje, nesvádí k polemikám. Chtěla být jenom krásná - pro sebe a pro ty, kteří takovou krásu dovedou ocenit. Bohužel se těch obdivovatelů nenašlo tolik, aby jí zajistili právo na existenci.
A odpusťte mi ty mamuty, kteří se mi po celou dobu pletli do klávesnice :mrgreen: .

Nahlásit
 • 10.02.12

Ačkoli se jedná o poměrně novou vůni evokuje ve mě dobu dávno zašlou…babiččina skříň a v ní stará krabička s poklady…pár broží, ozdobné sponky a hromádka sušených jasmínových květů…zežloutlých lety…mýdla, maličká, různých tvarů…kousky vydrobeny jak pracoval čas…když tyhle cennosti berete jeden po druhém do ruky vše voní od kvítků a musíte se pousmát..tak milé je všechno v té krabičce…a drahé pro Vaši duši…

Nahlásit
 • 18.07.11

Po přičichnutí mne zarazilo, že je „až“ z roku 2000, tipla bych jí více let, voní jako velký parfém, klasicky. Aldehydy necítím na začátku, ale až po rozvinutí, jako takové tuberózové mýdélko.Ale je jich tam opravdu velmi málo.
Mahora je velká, výrazná květinová vůně se znatelnými krémovými, máslovými, mandlovými tóny. Jako čichat k ovocně navoněnému krému. Nejvíce cítím tuberózu-od začátku až do konce. Tuberóza ve smetaně.Ze začátku lze cítit i pomeranč (s tuberźou), ale jen pár minut. Stručně: Vůně bambuckého másla s tuberózou. Je to velmi lahodné složení, nic omamného ani lepivého.

Nahlásit
 • 13.01.11

Nelze ji zkoušet pouze jednou. Dvakrát jsem nezvládla ostře chemický začátek. Dneska jsem se konečně odhodlala potřetí… a byl ten tam během chvilky.

Už jen vyslovit Mahora… je jako pohladit kočku po hřbetě. Cítíte, jak se vám chloupky skládají pode dlaní a jejich šelest vyvolává pocity nejzazší spokojenosti. Přesně taková je tahle vůně od hlavy až k patě. Když pominu fakt, že má jeden z nejkrásnějších flakonů, co znám, to, co je uvnitř, umí doslova kouzlit. Bílé kytky se špetkou pomeranče v nesmírně nadčasovém provedení, které se pomalu, ale jistě, taví do sametového, bělostného, máslovo mandlového krému. Chtěla bych s ní každý den usínat i to by mi bylo málo, ale na to je příliš vzácná, a dobrého pomálu. Tak adieu…nebo možná radši au revoir, Mahoro.

Nahlásit
 • 09.01.10

Holky tu na fóru slibovaly úžasný mandlový krém, ale já po první zkoušce vzorku cítila jen kostku másla. :( Škoda přeškoda, říkala jsem si, zvlášť když tu holky na Mahoru pěly ódy a stýskaly si, proč už se nevyrábí a že je tak těžko k sehnání. Ale ani po několika dalších zkouškách se kostka másla neproměnila v nádherný mandlový krém… Až jednou, asi rok a půl po prvním setkání, se další (kolikátý už?) vzorek Mahory rozvoněl jako máslo poprášené najemno sekanými mandlemi… A dva měsíce poté: mandle, mandle a mandle!!! Jemné, delikátní, elegantní, přitom velmi výrazné. Asi po třičtvtě hodině přecházejí do krémova. Konečně slibovaný mandlový krém! A drží. Na oblečení i několik dní - byla jsem sama doma, něco tam ták pěkně vonělo, bylo to stále kolem mě a nebyla to žádná z mých vůní… až po chvíli mi došlo, že právě v tomhle svetru jsem před pár dny testovala Mahoru. ;)

Nahlásit
 • 02.04.09

Piškot namazaný burákovým máslem a posypaný kokosem. Líbí se mi to a mám z toho hlad.

Nahlásit
 • 22.03.09

Pro mě je to, hm, jak to nazvat, solinux. Chete-li, tak makarónsky soliořech. (Když soliflor je jedna květina…)
Kokos. Lineární kokos v havě, srdci i základu. Kokosový olej, vytvářející duhový film v moři u pláže v Bibione. Sladký jak cumel a silný jak rozzuřené stádo zubrů. Pro milovníky těžkého, silného a sladkého jako dělané… sakra, to by mělo být akorát tak pro mě. No, pro milovníky toho jiného-než-pro-mě sladkého, silného a těžkého.

Nahlásit

Nejčastěji hodnocené dámské parfémy

Éclat d'Arpège Lanvin

 • seniorka ohodnotil/a
 • 952 hodnocení 30 recenzí

N°5 (Parfum) Chanel

 • lucijavesela ohodnotil/a
 • 790 hodnocení 29 recenzí

Angel Mugler

 • terri.nemcova ohodnotil/a
 • 750 hodnocení 25 recenzí

od 155 do 1776 Kč

Black Opium Yves Saint Laurent

 • ScaryKejt ohodnotil/a
 • 200 hodnocení 23 recenzí

od 1138 do 2039 Kč

Shalimar (Extrait) Guerlain

 • seniorka ohodnotil/a
 • 740 hodnocení 21 recenzí

Alien Mugler

 • Kateřinapernicova ohodnotil/a
 • 616 hodnocení 21 recenzí

od 270 do 1920 Kč

Nejvíce hodnocené parfémy Guerlain

Shalimar (Extrait) Guerlain

 • seniorka ohodnotil/a
 • 740 hodnocení 21 recenzí

Cuir Beluga Guerlain

 • Danilejka ohodnotil/a
 • 365 hodnocení 14 recenzí

Samsara (Eau de Parfum) Guerlain

 • seniorka ohodnotil/a
 • 543 hodnocení 13 recenzí

od 725 do 1385 Kč

L'Heure Bleue (Eau de Parfum) Guerlain

 • Antalara ohodnotil/a
 • 380 hodnocení 12 recenzí

Angélique Noire Guerlain

 • little_ear ohodnotil/a
 • 321 hodnocení 12 recenzí

Gourmand Coquin Guerlain

 • Yvraine ohodnotil/a
 • 215 hodnocení 12 recenzí

Vlastnosti vůně Guerlain Mahora

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

O značce Guerlain

Spousta značek nabízejících parfémy jsou především módní firmy, vyrábějící hlavně oděvy. Guerlain však vždy byl a je čistě parfémový (a kosmetický). Značku založil v roce 1828 parfumér Pierre-François Pascal Guerlain, který vytvořil mimo jiné vůni Eau de Cologne Imperiale pro Napoleona III. a jeho ženu. Jeho syn Aimé, který firmu později převzal, má na kontě Jicky z 1889, první skutečně moderní parfém. Další generaci představoval Aimého synovec Jacques Guerlain, jehož nesmrtelné kreace si můžeme koupit i dnes: Shalimar, Mitsouko, Vol de Nuit, L'Heure Bleue… Jean-Paul Guerlain, další a poslední parfumér ze slavné rodiny, vymyslel Chamade, Nahému či Samsaru.

Hodnocení odbornice

 • 23.09.07

Mahoru začal Guerlain vyrábět v roce 2000 a její existence nebyla příliš dlouhá - už se nevyrábí. Jako součást kolekce Les Parisiennes je k dispozici vůně Mayotte s podobným složením, která by snad mohla Mahoru nahradit. Zůstalo po ní mnoho smutných sirotků a od jednoho (děkuji Evě ) jsem získala vzorek na posouzení. S tím, že je trochu podobná...

číst více