Guerlain Samsara (Eau de Parfum)
 

Samsara (Eau de Parfum)

Recenze & zkušenosti

Průměrné hodnocení:

Značka:

Guerlain

Rok:

1989

Složení (ověřené)

HLAVA: bergamot, zelené tóny, broskev, ylang-ylangcitron

SRDCE: kořen kosatce, jasmín, narcis, karafiát, růžefialka

ZÁKLAD: ambra, kosatec, pižmo, santalové dřevo, fazole tonka, vanilka

Popis parfému:

Eau de Parfum. Autorem této vůně je Jean-Paul Guerlain a Gérard Anthony.

Sladká orientální vůně Samsara omámí všechny, které zaujme tělesná živočišnost. Hlava parfému z citrusových plodů dovolí vyniknout srdci vonícímu po jasmínu a ylang-ylang. Dojem čistotého mýdla vzápětí uzemní základ z santalového dřeva a vanilky. Citlivé nosy mohou ucítit dokonce stopy hřebíčku nebo pižma. Právem proto patří Samsara mezi oblíbené parfémy Guerlain.

Kategorie:

orientální - kořeněná

Recenze: Samsara (Eau de Parfum)

 • 13.06.20

Samsara je moje láska, mám ráda těžké vůně. ne květinkové vodičky, škoda, že je v jiném flakonu, tento byl nádherný a přitažlivý, jako parfém sám.Škoda, že je tak drahý, pro nás, které máme důchod tak na přežití, tak čekáme, kdo nám ji daruje, třeba manžel, jsme spolu 51 let, ale nějak pro to nemá pochopení, jakou radost by mě udělal i jiným Guerlainem, takže se asi nedočkám a budu obdivovat dál, škoda!!!!

Nahlásit
 • 09.09.19

Láska na první pohled v Anglii v r.1995, to jsem byla děvčátko po vysoké na brigádě a úplně jí propadla…krásná vůně, sladká, ale nepřeslazená, opět jeden z mých oblíbených „vozembouchů“ :-)) koupi po 25 letech jsem neodolala, je pořád krásná, takže zimní měsíce nebo letní večery to jistí!

Nahlásit
 • 17.10.18

Chviličku jiskří citrusy s jasmínem, potom se jasmín proplete se santalovým dřevem a ve chvíli, kdy se přidá vanilka, už nezbývá než slastně inhalovat všechnu tu orientální nádheru. Samsara je smyslná a přitom něžná, necudná i tajemná, extravagantní i tradiční zároveň. Rozhodně není pro každého a už vůbec ne pro každou příležitost. Ve správný čas a na správném místě se ale postará o nezapomenutelnou atmosféru.

Nahlásit
 • 08.08.17

Ve verzi EDT mnoho citrusů nehledejte, ač jsou ve složení uvedené.
Co ale nebudete postrádat, je jasmín. Lehce mýdlový. A také kananga vonná, nám spíše věrně známá jako ´ylang ylang´, který působí uklidňujícím a konejšivým dojmem.
Její silice se řadí mezi látky působící afrodisiakálně. Troufám si tedy říct, že právě její zásluhou získala Samsara pověst „živočišné“ vůně.

Podstatné živočišno se uhladí a zesládne pomocí santalu. Jsou to santalové tyčinky, které vozila babička z cest po Indii. Jsou suché a hladké. Jasmín stále hraje prim.
A když se rozhodne, že jej vaše kůže dostatečně zahřála, ukonejší ho vanilka. Hebká, příjemná, mazlivá.

Samsara je moje instatní afrodisiakum, díky jasmínu a ylangu tak opojnému, že slastně zavírám oči a zhluboka, pomalu nasávám všechnu tu krásu kolem sebe.
Je to vůně, se kterou se cítím opravdu toužebně a vyzývavě. Ale je to vůně, která mě umí i pohladit a zklidnit.

Nahlásit
 • 24.04.13

Jako mnout mezi prsty teplý vonný olej - santal, jasmín, tonka, ylang, koření a mýdlo. Mystická, teplá, dřevitě sladká a živočišně svůdná, jako stvořená pro kůži ženy.
Ovšem jenom jestli jí nevadí pižmo, protože Samsara a původní D&G femme jsou pižmoni olbřímích rozměrů, něco takového nesnese každý. Samsara obtěžkána omamými květinami, D&G koriandrem.

Nahlásit
 • 05.08.12

Samsaru jsem dlouhá léta míjela bez povšimnutí - nechápu jak jen jsem proboha mohla? Vím, že jsem ji snad jednou někde vyzkoušela a nevyvolala ve mě zkrátka žádnou emoci tak jsem se k ní nevracela. Teď jsem ale pochopila jak blízko a kolik let byla pro mne vyrobená dokonalá vůně a já ji míjela. První verzi, kterou jsem vyzkoušela byla koncentrace edt (sice již starší kousek). Citrusy v hlavě jsem již žádné necítila ale zato jsem spíše vyčenichala trochu skořice, santalu, vanilky, kosatce ale vše bylo tak harmonický sladěné a dávalo to naprosto smysl, naproti tomu ve verzi edp jsem již ty citrusy na začátku identifikovala a tato koncentrace prochází trošku jinými stádiemi než edp, skoro mám pocit, že je sice kulatější a teplejší ale zároveň míň sladká než edt (ona je vůbec Samsara jak chameleon, vyčichala jsem v ní na chvíli i Shalimar a rovněž shledávám i podobné tóny jako u Shalimaru Parfému Initialu), stejně ale mám pocit, že edt je jaksi barvitější - má navíc nějakou šložku, která v edp není, čistý parfém je pak opravdu překrásný a jde o nesmyslnější koncetraci a můj názor je, že je to spíše koncentrovaná edt než edp.
Všechny tři verze jsou i tak pro mne mistrovské dílo, pokud se Guerlain pokusil zachytit krásu, exotiku a tajuplnost v láhvi, tohle se mu tedy povedlo na celé čáře Samsara je velmi smyslná vůně, je velmi měkká, hladká a krémová, je to vůně rozpálené pokožky. Naní to zrovna slabá vůně ale taky se nerve do prostoru jako třeba Angel, přijde mi velmi intimní, je kolem vás jen jako voňavý obláček. Nebála bych se ji vzít v kterémkoliv ročním období, testováním ve velmi teplém počasí prošla na jedničku.

Nahlásit
 • 23.11.11

Ačkoliv jsem tomu nevěřila, rozdíl mezi EDT a EDP je poměrně velký.
EDT je její umírněnější podoba (to neznamená že by měla slabší výdrž), spíše převládá vanilka a ylang ylang. Je orientální, krémová, hutná.. Navodila mi myšlenky na šlehačku.
Za to EDP, to je zvíře. Ohnivá, vášnivá a živočišná. Složky zůstávají stejné, ale zdají se mi ostřejší a více kořeněné. Celkový dojem mám z ní takový že je více zemitější, temnější a výraznější. EDP je pro mne ten pravý orient. Rozhodně je lepší vyzkoušet obě a poté se rozhodnout.

Nahlásit
 • 13.11.11

Nejdříve velmi silná vůně ylang-ylang. Později se rozvoní do vonných tyčinek (v této fázi mi připomíná Opium ve slabší koncentraci). Ke konci cítím vanilku a santalové dřevo. Samsara je smyslná, líbezná, ale klidná a nevtíravá. S touto vůní se cítím jako orientální princezna.

Nahlásit
 • 13.11.11

Hlava: Od prvých momentov po vyprchaní alkoholu cítim dym a kožu. Predstavujem si, že takto nejako mohla voňať Natalie Wood po boku Jamesa Deana vo filme Rebel bez príčiny. Neviem, odkiaľ sa tieto tóny v Samsare vzali, ale veľmi sa mi páčia. Citrusy spomínané v zložení cítim maximálne len ako kyslastý nádych, ktorý by mohol byť menej výrazný, no i tak nie je vyslovene rušivý. Táto prvotná „akčná“ vôňa trvá po nanesení parfému dosť dlho v porovnaní s inými EdP.

Srdce: Rozvíja sa jasmín, santalové drevo a silné korenie. Jasmín a santal zbožňujem, škoda len, že na mojej pokožke stále veľmi silno cítim kyslosť. Napriek tomu sa mi vôňa veľmi páči. Prisahala by som, že cítim aj peper.

Základ: Po hodinke a pol kyslosť úplne ustupuje a cítim horúce santalové drevo poliate medom (zrejme vplyv vanilky) v celej svojej kráse. V tejto fázi mi pripomína trochu okorenený Hypnotic Poison, čo je skvelá kombinácia - Samsara je rovnako zmyselná a menej sladká. Pre mňa božská silná vôňa, ktorej sa neviem nabažiť.

Chlapský názor: najprv „Toto nie, je to kyslé“ - no priateľ je našťastie trpezlivý a dal Samsare po mojom naliehaní šancu aj po hodinke :) Reakcia potom bola: „Je to veľmi dobrá vôňa, ako z východu, určite zapamätateľná.“

Verdikt: Veľmi ma mrzí, že nemôžem u Samsary na mojej pokožke preskočiť úvodnú fázu. Po nej totiž ašpiruje na pozíciu jednej z mojich najobľúbenejších vôní. Určite ju budem nosiť, ale môj „signature“ z nej nebude.

Nahlásit
 • 02.07.11

Život, oheň, emoce … Samsara.
Tato nádherná orientální vůně je postavena především na jasmínu a santalovém dřevu, i když složení je samozřejmě barvitější. Ostatní složky jsou těžko zachytitelné - tóny citrusu, kterými se Samsara otevírá, trvají pár prchavých okamžiků, ylang-ylang ač se rád ve většině vůní předvádí ve velkém stylu, zde je utlumen jasmínem a Samsaře dodává příjemnou kulatost. Vanilka? Ve složení uváděna je, to ano, ale pokud očekáváte něco jedlého, nedočkáte se. Vanilka je zde téměř neznatelná. A nakonec kosatec, temně modrý, v plné síle dává Samsaře hloubku a eleganci.
Život … právě teď, právě tady … pulzující.
Oheň … naplňuje tělo, duši … spalující.
Emoce … prožitek, součást okamžiku … uchvacující.
Samsara je velkolepý zážitek. Pohltí, prostoupí každý pór kůže. Samsara dýchá, žije … a já s ní.
V letních měsících je velmi krásná, velmi dobře drží a jde do prostoru. Proto doporučuji umírněnější aplikaci.

Nahlásit

Nejčastěji hodnocené dámské parfémy

N°5 (Parfum) Chanel

 • Estelle7 ohodnotil/a
 • 792 hodnocení 30 recenzí

Éclat d'Arpège Lanvin

 • seniorka ohodnotil/a
 • 952 hodnocení 30 recenzí

Angel Mugler

 • terri.nemcova ohodnotil/a
 • 750 hodnocení 25 recenzí

od 155 do 1776 Kč

Black Opium Yves Saint Laurent

 • GabulkaKo ohodnotil/a
 • 203 hodnocení 24 recenzí

od 1138 do 2039 Kč

Alien Mugler

 • Kateřinapernicova ohodnotil/a
 • 618 hodnocení 21 recenzí

od 270 do 1920 Kč

Shalimar (Extrait) Guerlain

 • seniorka ohodnotil/a
 • 740 hodnocení 21 recenzí

Nejvíce hodnocené parfémy Guerlain

Shalimar (Extrait) Guerlain

 • seniorka ohodnotil/a
 • 740 hodnocení 21 recenzí

Cuir Beluga Guerlain

 • Danilejka ohodnotil/a
 • 366 hodnocení 14 recenzí

Gourmand Coquin Guerlain

 • Jitka77 ohodnotil/a
 • 216 hodnocení 13 recenzí

L'Heure Bleue (Eau de Parfum) Guerlain

 • Antalara ohodnotil/a
 • 381 hodnocení 12 recenzí

Angélique Noire Guerlain

 • little_ear ohodnotil/a
 • 321 hodnocení 12 recenzí

Mitsouko (Eau de Parfum) Guerlain

 • Rosolenka ohodnotil/a
 • 400 hodnocení 11 recenzí

od 699 do 1149 Kč

Vlastnosti vůně Guerlain Samsara (Eau de Parfum)

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

O značce Guerlain

Spousta značek nabízejících parfémy jsou především módní firmy, vyrábějící hlavně oděvy. Guerlain však vždy byl a je čistě parfémový (a kosmetický). Značku založil v roce 1828 parfumér Pierre-François Pascal Guerlain, který vytvořil mimo jiné vůni Eau de Cologne Imperiale pro Napoleona III. a jeho ženu. Jeho syn Aimé, který firmu později převzal, má na kontě Jicky z 1889, první skutečně moderní parfém. Další generaci představoval Aimého synovec Jacques Guerlain, jehož nesmrtelné kreace si můžeme koupit i dnes: Shalimar, Mitsouko, Vol de Nuit, L'Heure Bleue… Jean-Paul Guerlain, další a poslední parfumér ze slavné rodiny, vymyslel Chamade, Nahému či Samsaru.

Hodnocení odbornice

 • 28.08.07

Samsara je slavná vůně od Guerlainu, která se vyrábí už dlouho a pořád je populární. Čekala jsem klasickou orientální vůni a nezklamala jsem se. I Samsara je orientální, vládnou jí klasické orientální podtóny, dokreslené květinami a špetičkou ovoce (to je však především v hlavě a rychle vyprchá). Zapalte si santalovou a vanilkovou vonnou...

číst více