Guerlain Shalimar Parfum Initial L'Eau
 

Shalimar Parfum Initial L'Eau

Značka:

Guerlain

Rok:

2012

Složení (neověřené)

HLAVA: bergamot, pomeranč, grapefruit, neroli
SRDCE: kosatec, jasmín, zelené tóny, damašská růže
ZÁKLAD: tonka, mandle, vanilka

  • 01.04.15

Dlho som obchádzala túto voňu, aj flakón mi pripadal ako z budoáru starej dámy. Začiatok cítim ako špinavé nohy - to bude asi štiplavý bergamot, ale veľmi rýchlo sa stratí. V tejto fáze mi príde taká aristokratická. Potom zjemnie, cítim jemný hyacint a trocha jazmímu. Je tam temná vanilka, možno to je kadidlo s vanilkou, odľahčené citrusovými tónmi. Je elagantná, ale zároveň aj trocha hravá, svieža, sladká a opojná. Nádhera s výdržou.
Ten flakón mi príde ako starožitnosť. :-)

Nahlásit
  • 19.11.14

Moje osudová, tak hřejivá a optimistická náruč plná květin. Tak mazlivá.
Od té doby, co ji používám se ke mně více tulí dcerka i přítel. Je jednoduše čarokrásná!

Nahlásit
  • 26.01.14

Klasický Shalimar je pro mě velké sousto, takže jsem byla zvědavá na odlehčené verze této legendy.

Začátek této verze je dost ostrý a štiplavý, zvláštní, divný… cítila jsem jasně bergamot, grep a další citrusy. Moc se mi nelíbil.

Postupně se ale velmi měnil, objevil se kouř, jehličí, pryskyřice a plastelína :), pak spousta růží, ale ne čerstvých, spíš sušených a zaprášených… v této fázi je to podle mě jednoznačně vůně pro starší ročníky. Jako když babička otevře letitou truhlu.

Pak ale ostrost a dusivost ustupují a vše překryje zabijácká kombinace kadidla, vanilky a růže… pyžmo, živočišnost, smyslnost.
Shalimar je v tuto chvíli naprosto nepřehlédnutelný, krásný a podmanivý.

Je to zvláštní vůně. Ostatní ji dost zmiňovali v diskusi o „mužolapkách“, ale já bych určitě odvahu vzít si ho na rande neměla.

Vnímám ji jako luxusní slavnostní vůni s patinou něčeho starodávného. Je to vůně, kterou bude většina lidí milovat, nebo nenávidět, nic mezi. Je to s ní stejné jako se silným tureckým černým čajem nebo vínem plným tříslovin, které stahuje chuťové pohárky. J
e to takové ostří, co hladí. Hřeje a štípe.

Příjemným bonusem je nádherný flakon.

Nahlásit
  • 31.03.12

SPI jsem nevydýchala, tudíž jsem ani v tomto případě neočekávala zhola žádnou změnu. Mandlově citrusový začátek mi do jisté míry připomněl AA Orange Magnifica, ovšem poté se vůně rozvinula směrem k lehkým zeleným květinám, mezi kterými se prolínaly hladké mandle a prach z omítky. Vše dohromady pak utvořilo hebkou nasládlou obláčkovou vůni, která se po několika hodinách proměnila ve sladké seno s uzenými mandlemi.

Nahlásit

Hodnocení parfému Guerlain Shalimar Parfum Initial L'Eau

Líbí se mi (232) 80%
 
Neutrální (42) 15%
 
Nelíbí se (15) 5%

Reklama


Reklama