Guerlain Shalimar Parfum Initial
 

Shalimar Parfum Initial

Recenze & zkušenosti

Průměrné hodnocení:

Značka:

Guerlain

Rok:

2011

Složení ( neověřené)

bergamot, pomeranč, zelené tóny, ovocné tóny, růže, jasmín, kosatec, pačuli, vetiver, vanilka, tonka, bílé pižmo

Kategorie:

květinová, orientální

Recenze: Shalimar Parfum Initial

 • 13.07.13

Velmi zajímavá, na první čichnutí „slaná“ vůně. S klasickým Shalimarem má podobný základ. Ta slanost mi trochu připomíná činské gumy…

Nahlásit
 • 28.12.11

Po vyzkoušení jsem ho kupovat nechtěla, přes nadšená očekávání jsem v něm pořád cítila kadidlo, které není zrovna má oblíbená složka. Nakonec ke mně ovšem tenhle růžovooranžový krasavec víceméně náhodou doputoval a zbavovat jsem se ho rozhodně nechtěla, už jen kvůli tomu flakonku by to byl hřích, protože nějaký jeho exemplář jsem vždy chtěla vlastnit. Po nějaké době používání musím konstatovat, že to s tím kadidlem není nakonec tak špatné, sice tam je, ale mírní se, po pořádném rozvonění vlastně není skoro znát. Oproti klasice je tedy zkousnutelnější a líbivější, ale v žádném případě bych ho neurážela přívlastky jako mainstreamový, nudný nebo davový … Mrkla jsem i na ostatní recenze a chci ještě dodat, že s Coco Mademoiselle nebo Miss Dior Chérie naštěstí necítím podobnost vůbec žádnou - tyto dvě vůně totiž opravdu nemohu a ani jejich náhodné získání by mě v tom nezviklalo :)

Nahlásit
 • 25.12.11

Nadělila jsem si k Ježíšku a jsem tak trochu zklamaná. SPI z větší míry navazuje na původní Shalimar, nesouhlasím s tím, že je to „zcela jiná vůně“. Zpočátku svěžejší, asi tím bergamotem, pak se usadí. Hodně vnímám pomerančové a kadidlové tóny. Do mainstreamu má hodně daleko a pro mladé dívčiny to asi nebude. Asi nejvíc mne ale zaskočilo, že vůbec nedrží, po třech hodinách je definitivně pryč z pokožky i z oblečení.

Nahlásit
 • 20.11.11

V tomto případě šel tvůrce davu hodně naproti. Vůně je líbivá, pro někoho až na hranici vlezlosti. Z původního Shalimaru zbylo jen malinko. Jen náznak někde vespodu. I typově se jedná o vůni odlišnou: SPI je ze začátku převážně pudrovo/krémově pomerančová, jsou tam i další kyselé tóny. Připomínala mi vůni pomerančové zmrzliny. První přičichnutí bylo překvápko, nějaký tón mi tam vadil, ale od druhé zkoužky se mi líbí. Nebudu si jí kupovat, ale kdyby mě někdo obdaroval, tak rozhodně nepohrdnu. Je to mainstreamová vůně, ale ani tak nepostrádá určitou výlučnost, vyčuhuje, je propracovaná, dobře sestavená. Právě pro svou příjemnost a nedivnost bude příjemná i okolí nositelky.

Nahlásit
 • 02.11.11

Shalimar Parfum Initial je pro mě zklamáním. Čekala jsem něco méně davového.
Nejvíce se mi líbila zelená hlava parfému (zkoušela jsem zároveň Addict a nemohla si nevšimnout podoby s touto jinou Wasserovou vůní).
Ta velice rychle vyprchala a vůně se rozvinula do akordu, kterému na mně vévodilo „růžové“ pačuli přelévající se nakonec do bílého pižma. Tato kombinace mi vadila třeba u Coco Mademoiselle nebo Miss Dior Chérie.
Mladým dívkám se bude určitě líbit, vždyť pro ně byl vytvořen. Milovnice/ky klasiky dle mého názoru nenadchne.

Nahlásit
 • 26.10.11

Takovej nádhernej flakon, taková krásná Natalia a přitom voňavka taková nuda!
Mě to přijde jako sladký nic, sladká celebritka.
Pudr, marshmallow, pižmo, lékořice a stopa kouře.
Poněkud vykastrovanej Shalimar, i když společnou maj vlastně jenom část názvu.
Ale dost mi připomíná kouřovou Prada Prada a taky Dior Homme Intense (bez lékořice)

Nahlásit
 • 05.07.11

Už při první zkoušce jsem byla neskutečně napnutá. Bude tam cítit, nebo nebude? Kouř, samozřejmě, základní signatura klasického Shalimaru. Netroufám si tvrdit, že tam vůbec není. Jako kdyby stál vedle a sledoval, co to s původním Shalimarem ten Thierry udělal. Po prvním přivonění vás praští do nosu bergamot, jako by říkal: ´Ale jasně, jsem Shalimar, nebude to jednoduchá voda´. Postupně dostávají prostor další složky - květiny, ovoce, zespodu mírně probleskuje vanilka a tonka a tady Initial začíná být Shalimarem s lidskou tváří. ;-) Překvapení ovšem ani zdaleka nekončí. Základ je neuvěřitelně rafinovanou směsí elegance a požitkářské romantiky. Dojem, který z Initialu mám je podobný, jako by si před vás sedla strohá byznysmenka v upjatém kostýmu s přísným drdolem, ale pak si v jednu chvíli rozpustila vlasy, pod stolem sundala lodičky a při pohledu shora jste zjistili, že pod jednoduchým, šedým kostýmem má nádhernou, krajkovou, luxusní podpsrsenku. A tohle neuvidí ten, kdo s ní nestráví dostatek času. Luxusní vůně, vivat Thierry!

Nahlásit
 • 20.06.11

Konečně! Mohla jsem vyzkoušet Shalimar Parfum Initial.
Já nevím, čím to je - ale zase tam cítím ten anýzovo-lékořicový tón. A hned mě to také „nutí“ pobrukovat si - „rozhod jsem se lásku léčit lékořicí“…no prostě Shalimar - EDt ji - tu „lekořici“ - má nejsilněší, v EDP a čp lékořice rychle mizí, v Parfum Initial zůstává - možná to dělá vetyver? Ale ano, cítím tam i jazmín, lehoučkou vanilku a nějaké to „lehce zakouřené“ jakoby uzené ovoce… a mám dojem, že nejhezčí na tomto Shalimaru je ten flakon s třapcem. (který ale miniatura nemá) :-(
Závěr jednoznačný - ač jem si dělala naděje, že tenhle nový, odlehčený, s ovocnými tóny by snad mohl - ne! - žádný „šalímar“ není pro mě. Prostě mi nesedí.

Nahlásit
 • 09.04.11

já začnu tam, kde 1Miru skončila - slovy domenicy - „Je to Wasserova interpretace Shalimaru“. Přijde mi to totiž klíčové. Dle mého názoru Wasser zná ženy velice dobře a ví, co se jim líbí. Z původního Shalimaru ponechal 50% a druhá půlka je „jeho“. To, co tam nechal je ta lehká zakouřenost (ale opravdu lehká), přidal náruč květin, ovocem obtěžkaný koš a hodně hodně jakéhosi vlastního kouzla.

Přijde mi, že Initial má dvě fáze.
Ta první, to je elegantní, velmi krásná a zároveň neskutečně ženská část. Je to jako kdybych nutně potřebovala klasiku a přesto nehodlala slevit z jemné ženskosti. Vhodná ke kostýmku, a zároveň něžná a jaksi „chutná“.
Druhá přišla nečekaně asi po 2 hodinách. Pryč je kouř, v ústech se mi sbíhají sliny a mám chuť se zahryznout do vlastní paže.. Gurmánština,– jen její stopa,… ale krásná.
Od elegance jsme odběhli ruku v ruce do soukromnějších končin a tolik se nám tam líbí.

Tahle verze Shalimaru je určitě univerzálnější, v tom nejlepším smyslu slova líbivější a nostitelnější. (Nebála bych se jí ani jako dárku.)

Přemýšlela jsem proč „Initial“. Kde se vzal tenhle název?
Domněnka je taková - Initial znamená „počáteční“. Má zasvětit do krás (původního) Shalimaru. Má zprostředkovat iniciaci do tajů a mystérií klasiky. Lehce, nenápadně, ale přece. Jako v dřívějších dobách věděli, jakými cestičkami dívku vést, aby se z ní ve správném okamžiku stala žena; tak Wasser věděl, kudy nasměrovat (třeba právě ty zatím „neznalé“) nosánky, aby jednou (třeba), dovedly strávit, a ocenit krásu původní vůně…
Možná…

Nahlásit

Nejčastěji hodnocené dámské parfémy

N°5 (Parfum) Chanel

 • Iivusja ohodnotil/a
 • 795 hodnocení 31 recenzí

Éclat d'Arpège Lanvin

 • seniorka ohodnotil/a
 • 952 hodnocení 30 recenzí

Angel Mugler

 • terri.nemcova ohodnotil/a
 • 750 hodnocení 25 recenzí

od 155 do 1776 Kč

Black Opium Yves Saint Laurent

 • GabulkaKo ohodnotil/a
 • 206 hodnocení 24 recenzí

od 1138 do 2039 Kč

Alien Mugler

 • Kateřinapernicova ohodnotil/a
 • 619 hodnocení 21 recenzí

od 270 do 1920 Kč

Habanita (1988) Molinard

 • Alena_In ohodnotil/a
 • 257 hodnocení 21 recenzí

Nejvíce hodnocené parfémy Guerlain

Shalimar (Extrait) Guerlain

 • seniorka ohodnotil/a
 • 740 hodnocení 21 recenzí

Cuir Beluga Guerlain

 • Danilejka ohodnotil/a
 • 366 hodnocení 14 recenzí

Samsara (Eau de Parfum) Guerlain

 • seniorka ohodnotil/a
 • 543 hodnocení 13 recenzí

od 725 do 1385 Kč

Gourmand Coquin Guerlain

 • Jitka77 ohodnotil/a
 • 216 hodnocení 13 recenzí

L'Heure Bleue (Eau de Parfum) Guerlain

 • Antalara ohodnotil/a
 • 381 hodnocení 12 recenzí

Vol de Nuit Guerlain

 • anaja90 ohodnotil/a
 • 181 hodnocení 12 recenzí

1069 Kč

Vlastnosti vůně Guerlain Shalimar Parfum Initial

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

O značce Guerlain

Spousta značek nabízejících parfémy jsou především módní firmy, vyrábějící hlavně oděvy. Guerlain však vždy byl a je čistě parfémový (a kosmetický). Značku založil v roce 1828 parfumér Pierre-François Pascal Guerlain, který vytvořil mimo jiné vůni Eau de Cologne Imperiale pro Napoleona III. a jeho ženu. Jeho syn Aimé, který firmu později převzal, má na kontě Jicky z 1889, první skutečně moderní parfém. Další generaci představoval Aimého synovec Jacques Guerlain, jehož nesmrtelné kreace si můžeme koupit i dnes: Shalimar, Mitsouko, Vol de Nuit, L'Heure Bleue… Jean-Paul Guerlain, další a poslední parfumér ze slavné rodiny, vymyslel Chamade, Nahému či Samsaru.