Vol de Nuit

Značka:

Guerlain

Rok:

1933

Složení (neověřené)

HLAVA: bergamot, galbanum, mandarinka, pomeranč, pomerančový květcitron

SRDCE: aldehydy, kosatec, narcis, vanilka

ZÁKLAD: větvičník, Koření, kosatcový kořen, pižmo, santalové dřevo

Parfuméři:

Guerlain Jacques

Kategorie:

chyprově dřevitá

od 2040 Kč
  • 28.10.14

EDT - jako černobílá fotografie z roku vzniku parfému.
Zachytila duši portrétovaných a celé doby, která ještě tolik nespěchala.
Je na tvrdém kartónu barvy chamois a zobrazuje ryzí eleganci, krásu a upravenost.
Vždycky se mi vybaví Adina Mandlová, v luxusní večerní róbě s měkounkým býlím kožešinovým boa, upravená, krásná. Cítím dámu ošetřenou norkovým nebo mandlovým krémem; aldehydy, santal, pižmo a karafiát. A v těsné blízkosti stojí elegantní muž v obleku a dodává jejímu parfému jemně pánskou vůni vody po holení a vosku na vlasy. Její nasládle pudrová vůně se mísí s jeho syrově galbanovou.
Celé je to jemné, měkké, jakoby rozmazané - snové.
Jako tančící páry na nočním parketu, osvětleném lampióny, někde na břehu jezera, hudba doléhá tiše, z dálky, každou chvíli už ztichne.

Nahlásit
  • 24.02.12

Tak to nemůžu. Typově přesně zapadá do skupiny vůní, které se ke mně absolutně nehodí. Ale pozor! Baví mě a líbilo by se mi cítit ji na někom jiném.
Na mé kůži je to z 90 % pánská vůně s jemnou starosvětskou notou, což mě přitahuje. Jakási nostalgie à la gentleman z dob předešlých.
Jakmile pomine ostrost úvodních tónů, k životu se probudí květiny. Například kosatec ne nepodobný kosatci v L'Heure Bleue, ale v mnohem menší intenzitě. Jen pouhý náznak.A pokud se hodně soustředím, tak ucítím i velmi příjemnou vanilku. Nelze opomenout větvičník, který mi tabuizuje většinu vůní a snad proto nemohu nosit ani Vol de Nuit. Ovšem zde je mírný jako beránek, takřka i pro mě snesitelný.
Vše je jemné, vzdušné, zastřené …
… dálky
… vítr
… dobrodružství
A možná se budete smát, ale já ve Vol de Nuit cítím i něco jako motorový olej a kov. Nepatrné cvrnknutí do mého nosu. Velmi zajímavé a svým způsobem přitažlivé.
Vol de Nuit bych chtěla cítit na chlapovi.

Nahlásit
  • 16.01.12

Vol de nuit sa na koži doslova rozpína. Najskôr suché skriňové aldehydy, ostré, skoro čpavé, plus neučesaný vetiverovo-terpentínový tón (ale to sú možno stále tie aldehydy), skoro ako víkendová chatka s presklenou verandou, na ktorú dlho svietilo silné slnko.
A teraz, v noci, je tam ešte stále takmer nedýchateľný horúci a suchý vzduch, ale keď pootvárame okná, ucítime aj niečo iné, vlhkejšie, machovejšie, les alebo neďaleký háj, ktorý vyženie to púštne sucho.
Napokon sucho vyhnal kosatec, vlhko zemitý vetvičník a temná, skoro až čiernomodrá vanilka, o ktorú sa poobtieral ten kosatcový kvet a najmä jeho koreň.
Je to pekná vôňa, prebleskuje v nej temnota s útulnou sladkosťou, ale na nosenie je podľa mňa príliš hranatá.

Nahlásit
  • 15.01.12

Přestože může mnohým vyznít starobyle, budu pět chvalozpěv.
Silná chypre startuje mechovým větvičníkem, poté vystoupá jemný kosatec a let končí na hebkém lehce pudrovém obláčku jasmínu, vanilky a dokonale zralých třešní. Vol de Nuit je vůně vrtkavá, přestože po celou dobu ukazuje svou pánskou tvář, neustále vykukuje i ta ženská. Asi je to dáno kombinací mechového větvičníku a dřevitých složek s kosatcem, jasmínem a vanilkou.
Líbí se mi hodně a už zeď se těším na oblost a hladkost čistého parfému.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Guerlain Vol de Nuit

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Guerlain Vol de Nuit

Líbí se mi (128) 74%
 
Neutrální (31) 18%
 
Nelíbí se (14) 8%

Hodnocení odbornice

  • 01.03.09

Vol de Nuit („Noční let“) je pojmenována podle knihy Antoina de Saint-Exupéryho (Antoine byl letec a sloužil v první a poté i v druhé světové válce, v níž také zahynul). Při přičichnutí k Vol de Nuit se mi ihned vybavila L'Heure Bleue a Mitsouko, další vůně stejné značky a nepříliš odlišné doby vzniku (1912, 1919, Vol de Nuit 1933). Mají...

číst více

Reklama


Reklama