Fidji

Značka:

Guy Laroche

Rok:

1966

Složení (ověřené)

HLAVA: amdehydy, španělské galbanum, hyacint, citron, bergamot, květ marockého pomerančovníku
SRDCE: (sladký) kosatec, bulharská růže, italský jasmín, fialka, anglická lilie, madagasrkarské ylang ylang, francouzský karafiát, egyptská tuberóza
ZÁKLAD: indická myrrha, persijské pižmo, malajské pačuli, mysorské santalové dřevo, peru balsam, pravá ambra, vetiver, lišejník

Popis parfému:

Design flakonu navrhl Serge Mansau.

Parfuméři:

Catapano Josephine

Kategorie:

květinová

od 877 Kč
od 1186 Kč
  • 26.03.14

Zdá se, že tuto vůni vnímáme všechny stejně. Záhonek lemovaný drobnými karafiáty a čistota mýdla, to je pro mne Fidji ve vzpomínkách. Celá vůně je taková čisťounká a křehká. Nosila jsem ji v osmdesátých letech a myslím, že si ji znovu obstarám. Takhle vůně nikdy nezestárne. Dá se směle vynést i dnes.

Nahlásit
  • 30.08.13

Vůně jemného mýdla a vlahého jarního vzduchu s drobnou kytičku svěžích a kořeněných hvozdíků, které dávají onu nostalgickou kapku, bez sladkosti; je z roku 1966, ale perfektně nositelná i dnes.

Nahlásit
  • 03.06.11

Touha snít … … blaženě přivřít oči dovolit vzpomínkám, aby se jak třepetající se motýlci snesli kolem mě …
Fidji je vůní nostalgie. Neuchopitelná v čase, nezapomenutelná srdcem. Je to přesně typ vůně, který se vám zaryje do podvědomí a její stopa tam zůstane jako otisk navždy. … bezstarostnost.
Dávno zasunuté vzpomínky se v záblescích roztančí před vnitřním zrakem … jsou tak příjemné! … jemná ručka se dotýká babiččiny dřevěné skříňky a s příjemným šimrajícím vzrušením odklápí vyřezávané víko. … chuť zakázaného??? Ve skutečnosti ne, ale představovat si, že ano, to je tak vzrušující! … dívčina tvářička se dychtivě sklání nad odkrytými poklady v neurčité touze … po pokladu? Po tajemství?
Co bylo v té skříňce??? … rej motýlků se bezmocně roztančí … bez odpovědi.
Ale přesto!!! … jeden motýlek, ten nejkrásnější se s půvabnou lehkostí usadí na nataženou dlaň … jedna vzpomínka, ta nejkrásnější se s půvabnou lehkostí zmocní všech smyslů … VŮNĚ!

Fidji mi voní po karafiátech a mýdle. Je čistá a přesto výrazná. Vůně tak nadčasová, že naprosto chápu ty, které se k ní vracejí po dlouhá léta. Fidji je vůně pro dámu, která se již dámou narodila!

Nahlásit
  • 02.06.11

Kazeta s luxusním jemným květinovým mýdélkem a zahradními karafiátky. Adou zmiňovaná podoba s klasickou holubičkou je opravdu výrazná. Po úplném rozvonění Fidji už tak karafiátová není, ale krásná nostalgická vůně je to zcela jistě.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Guy Laroche Fidji

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Guy Laroche Fidji

Líbí se mi (127) 74%
 
Neutrální (34) 20%
 
Nelíbí se (11) 6%

Hodnocení odbornice

  • 28.08.07

Fidji je hned na začátku hodně mýdlová, tedy květinová s výrazným mýdlovým nádechem. Složení, které jsem našla, nemám potvrzené, ale z Fidji je opravdu velmi silně cítit karafiát, po rozvonění se k němu přidává o něco méně výrazná růže, která nostalgicky mýdlový karafiát trochu osvěžuje. Fidji je velmi podobná L'Air du Temps. L'Air du Temps...

číst více

Reklama


Reklama