Halston

Značka:

Halston

Rok:

1975

Složení (neověřené)

HLAVA: bergamot, medový meloun, broskev
SRDCE: kosatcový kořen, jasmín, karafiát, růže, ylang-ylangcedr

ZÁKLAD: ambra, větvičník, pačuli, santalové dřevo, vetiver, kadidlo

Parfuméři:

Chant Bernard

  • 31.08.16

Vůně z roku 1975, která dobu svého vzniku rozhodně nezapře! Začátek je zcela ve znamení proslulého Cimrmanova vichru z hor. Borovice se lámou v půli, vzduchem poletují mechy a lišejníky. Za pár okamžiků se živly zklidní a vůně nabízí další složky. Zelené tóny stále převažují, ale začíná se vydělovat máta a čerstvé kytky (z nich nejvíce asi karafiát, také jasmín, velký podíl má i ylang-ylang, oproti tomu v některých zdrojích uváděný afrikán či měsíček zahradní jsem tam necítila). Snažila jsem se rozpoznat i ovocné tóny, konkrétně meloun a broskev, ale to bych si vymýšlela. Spíše jsem se zhruba za hodinu dočkala krásného, ambrově pryskyřičného vyznění. Ve vůni se potkává jehličnatý les, sluncem rozpálená, čerstvě posečená louka a podvečerní zahrada, kterou majitel zchladil proudy vody.
Ve vůni poznávám i další parfémy jejího tvůrce (Bernard Chant) – o pár let starší Aromatics Elixir a Cabochard (1959). Připomíná mi i další své vrstevníky - např. Jontue, Janine D i první vůni J.-L. Scherrera.

Nahlásit
  • 06.03.14

Začátek je trochu děsivý - chypré s přezrálým ovocem (cukrový meloun) a mýdlem, nevonícím dvakrát vkusně. Ale po rozležení, během cca čtvrt hodinky, se meloun i mýdlo odporoučí a z vůně je uklidňující přírodní aromaterapie, ve stylu Aromatics Elixir.
Obě mi navozují vzpomínky na léto u babičky v roubené chaloupce.
Halston není tak pronikavý ani řízný jako AE, a nejvíc mi připomíná vůni dřevěné krabičky, dávno lakované a nedávno leštěné, plné suchých bylinek. Nebo seník. A cítím tam docela výrazně ambru a kouřovou stopu kadidla.
Je to takový Amber of Yemen téměř beze vší sladkosti. A podobá se snad i Cabaretu, tou ambrou, kadidlem a dřevem, ale bez pudru a příkras. Klidně by to mohl být unisex, nebo by v dnešní bonbónově-šampónové době mohla být chuděra označena i za pánskou (jako AE, Cabochard (a vida, stejný tvůrce), Magie Noire atd. - kdo tyhle vůně miluje, měl by si přijít na své)
Přírodní, dřevitě ambrová nádhera.
Výdrž odpovídá kolínské vodě, siláž také mírná, stejně jako cena (nechápu, proč není v ČR).

Nahlásit

Hodnocení parfému Halston Halston

Líbí se mi (6) 50%
 
Neutrální (3) 25%
 
Nelíbí se (3) 25%

Reklama


Reklama